انتخاب برگه
مدت زمان مطالعه ۱۰ دقیقه
دکتر داریوش نادری / لیپوماتیک / لیپوماتیک شکم و پهلو ۱۰۰% تضمینی + فیلم

لیپوماتیک شکم و پهلو ۱۰۰% تضمینی + فیلم

لیپوماتیک شکم و پهلو، یک روش غیرتهاجمی و غیر جراحی برای از بین بردن چربی‌های شکم و پهلو است که با نام پیکرتراشی و بادی کانتورینگ هم شناخته می‌شود. در این روش با استفاده از دستگاه‌های پیشرفته، بافت‌ چربی در قسمت شکم و پهلو شکسته شده و با استفاده از لوله‌های بسیار ریز از آن ناحیه خارج می‌شود. روش پیکرتراشی نسبت به روش‌های دیگر لاغری مزیت‌های فراوانی دارد. در این روش خبری از ایجاد ناهمواری در ناحیه شکم و پهلو پس از برداشت چربی‌ها،  آسیب به بافت‌های زیرین و همچنین ریسک آمبولی (حرکت لخته خون و یا اخته چربی در بدن) وجود ندارد.

اگر قصد انجام لیپوماتیک شکم و پهلو را دارید یا می خواهید درباره آن اطلاعات کاملی کسب کنید، با ما همراه باشید…

لیپوماتیک-شکم-و-پهلو

فیلم لیپوماتیک شکم و پهلو دکتر داریوش نادری فوق تخصص جراحی پلاستیک

۰۰:۵۵
truncate dir-rtl

لیپوماتیک شکم

لیپوماتیک شکم و پهلو چیست؟

لیپوماتیک شکم و پهلو یک روش جراحی زیبایی بدن است که به منظور کاهش چربی های اضافی در منطقه شکم و پهلوها استفاده می شود. این روش چربی‌های اضافی از مناطق مشخص شده جمع‌آوری و خارج می شوند. در این روش با استفاده از ابزار خاصی به نام کانول، چربی‌های مورد نظر شکسته شده و از بین می‌روند. این روش می‌تواند به عنوان راهکاری برای بهبود ظاهر شکم و پهلوها و تناسب اندام مورد استفاده قرار گیرد.

لیپوماتیک شکم و پهلو یک روش مناسب و موثر برای کاهش چربی در نواحی شکم و پهلوها استفاده می‌شود. این روش از انرژی الکتریکی یا لیزر برای تخریب سلول‌های چربی استفاده می‌کند و سپس این چربی‌ها به صورت مایع خارج می‌شوند. با استفاده از روش لیپوماتیک، می‌توان سلول های چربی‌ را از بین برد و شکل بدن را بهبود بخشید. این روش معمولاً تحت نظر جراح پلاستیک و در کلینیک یا بیمارستان صورت می‌گیرد و قبل از استفاده از آن، بهتر است با یک پزشک مشورت کنید تا مزایا و معایب این روش برای شرایط خاص شما مشخص شود.

لیپوماتیک شکم و پهلو چگونه انجام می‌شود؟

لیپوماتیک شکم و پهلو معمولا با بی حسی موضعی انجام می‌شود، اما نوع بیهوشی مورد استفاده به تصمیم پزشک و شرایط شما بستگی دارد. این فرآیند توسط یک جراح پلاستیک انجام می‌شود. در ابتدا، منطقه‌ مورد نظر شما برای کاهش چربی به صورت موضعی بررسی می‌شوند. سپس پزشک یک لوله به نام کانولا را به ناحیه مورد نظر از طریق برش های کوچک وارد می کند تا از طریق آن چربی های اضافه خارج شود. در روش لیپوماتیک به وسیله یک دستگاه سلو‌ل‌های چربی شکسته می‌شود و با حرکات ارتعاشی کانولا (یک میله فلزی بسیار نازک) به صورت ذرات ریز درآمده و  با استفاده از همان لوله، چربی‌های شکسته شده از بدن خارج می‌شوند. سپس، با استفاده از یک دستگاه خاص لیپوماتیک، امواج صوتی یا لیزر به ناحیه مورد نظر تحت پوست فرستاده می‌شود تا سلول‌های چربی تخریب شده و مایع و چربی مایع شده جمع‌آوری شود. در نهایت، مایع و چربی از طریق یک مرحله جداگانه از بدن دفع می‌شوند.

پس از این فرآیند، ممکن است نیاز به مراقبت‌های خاص پس از عمل مانند استفاده از گن یا داروهای تجویزی داشته باشید تا بهبودی سریع تری را تجربه کنید. این فرآیند ممکن است به مدت چند هفته یا ماه طول بکشد تا نتایج نهایی به دست آید. پس از انجام لیپوماتیک شکم و پهلو، توصیه می‌شود تا استراحت کافی داشته باشید و دستورات پزشک را رعایت کنید. ممکن است در اثر این روش، درد، ورم، کبودی و یا سایر عوارض مانند خشکی یا حساسیت در ناحیه مورد درمان رخ دهد. مراقبت‌های پس از عمل و مصرف داروهای تجویزی به شما کمک می‌کند تا این عوارض را کاهش دهید و بهبودی سریع‌تری را تجربه کنید.

پیش از این فرآیند، مهم است که با یک پزشک مشورت کنید تا اطلاعات کاملی درباره این روش، مزایا، معایب و ریسک‌های مرتبط با آن را به دست آورید و تصمیمی با اطلاعات کافی بگیرید. بیمار پس از آن می‌تواند مرخص شده و یک روز بعد از انجام آن به انجام کارهای روزانه خود بپردازد. با استفاده از این روش، به خوبی می‌توان از  ذرات چربی خارج شده در فرم دهی دیگر بخش‌هایی که نیاز به تزریق چربی دارند استفاده کرد.

مزایای لیپوماتیک نسبت به دیگر روش‌های لاغری

این عمل نسبت به دیگر روش‌های لاغری دارای مزایای زیر است.

 • این عمل با بی حسی موضعی انجام می‌گیرد و نیاز به بیهوشی ندارد.
 • این عمل غیر تهاجمی بوده دوره نقاهت بسیار کوتاهی نسبت به دیگر روش‌های لاغری دارد.
 • پس از این عمل، بافت چربی به صورت یکسان کاهش می‌یابد و در زیر پوست سلولیت اتفاق نمی‌افتد. (سلولیت: توزیع متفاوت چربی در زیر پوست)
 • احتمال آمبولی چربی (به حرکت لخته چربی در بدن و احتمال اختلال تنفسی، آمبولی چربی گفته می‌شود) در این روش نسبت به دیگر روش‌ها بسیار ناچیز است و تا حال هیچ موردی مبنی بر آمبولی چربی در افرادی که این عمل را انجام داده‌اند گزارش نشده است.
 • در این روش، استفاده از گن محدود به دو هفته است اما در روش‌های دیگر استفاده از گن بین سه الی شش ماه است.
 • از چربی‌هایی که از طریق عمل لیپوماتیک از شکم و پهلو خارج شده است را می‌توان به عنوان تزریق چربی به سینه، باسن و صورت استفاده کرد که نسبت به دیگر روش‌های حجم دهی مثل تزریق ژل بسیار مناسب‌ و کم‌ریسک‌ است.

چه افرادی می‌توانند عمل لیپوماتیک شکم و پهلو انجام دهند؟

همان‌طور که گفته شد این روش یک روش غیرتهاجمی و کم‌خطر محسوب می‌شود و برای همه افرادی که اضافه‌وزن زیادی ندارند مناسب است. اما به صورت کلی بهتر است این روش برای این افراد استفاده شود.

•  افراد دارای چاقی موضعی و یا چاقی در یک ناحیه خاص

•  افراد دارای سلولیت (توزیع متفاوت چربی در زیر پوست)

•  افرادی که به دلایل مختلف مثل پادرد، کمردرد، سایش کشک زانو و … قادر به ورزش کردن نیستند.

هزینه لیپوماتیک شکم و پهلو در سال ۱۴۰۲ چقدر است؟

پیکر تراشی عمل پرهزینه‌‌ای نسبت به دیگر عمل‌های لاغری نیست. هزینه لیپوماتیک به موارد زیر بستگی دارد:

 • ناحیه تحت جراحی
 • تعداد نواحی
 • مهارت جراح
 • هزینه‌ های جانبی
 • میزان صلاحیت و تخصص جراح
 • موقعیت مکانی مطب جراح پلاستیک
 • نوع بیهوش
 • مدت زمان جراحی
 • نوع بیمارستان محل جراحی از لحاظ دولتی یا خصوصی بودن
 • میزان پوشش دهی بیمه
 • تعداد مناطق مورد نظر جهت انجام لیپوماتیک

لازم به ذکر است در برخی از مناطق با توجه به شرایط نا مساعد اقتصادی ممکن است جراح لیپوماتیک اقساط هم انجام دهد تا کاندیدای جراحی فشار مالی زیادی را متحمل نشود.

اقدامات لازم قبل از لیپوماتیک شکم و پهلو

قبل از انجام این عمل باید اقدامات زیر حتما توسط فرد متقاضی انجام گیرد.

 1. آزمایش خون و آزمایش سلامت کلیه و کبد
 2. آزمایش عدم بارداری در خانم‌ها
 3. تست انعقاد خون
 4. تست هپاتیت و ایدز و سایر بیماری‌های قابل انتقال از طریق خون
 5. عدم مصرف سیگار و مشروبات الکلی (دو هفته قبل از عمل)
 6. عدم  مصرف هر گونه داروهای رقیق کننده خون مثل آسپرین (دو هفته قبل از عمل)
 7. پرهیز از مصرف ویتامین E (یک هفته قبل از جراحی)
 8. ناشتا بودن شب قبل از جراحی
 9. نوشیدن آب کم، شب قبل از  عمل
 10. عدم مصرف نوشیدنی‌هایی کافئین‌دار (قبل از عمل)

اقدامات مهم پس از لیپوماتیک شکم و پهلو

هر چند انجام عمل بادی کانتورینگ توسط جراح پلاستیک با تجربه کم عارضه است، اما باید به مراقبت های بعد از جراحی لیپوماتیک توجه داشته باشید. در ادامه به بررسی این مراقبت ها می پردازیم:

استفاده از گن به مدت دو هفته

پوشیدن گن بعد از لیپوماتیک، باعث کاهش هر چه بیشتر ورم‌های پس از عمل شده و فرم زیباتری به شکم و پهلو می‌بخشد.

استراحت کافی

هرچند که فرد یک روز پس از عمل می‌تواند به کارهای روزمره خود بپردازد، اما بهتر است در صورتی که شخص وقت کافی داشته باشد، زمان بیشتری استراحت کند.

استفاده از کمپرس یخ

به علت ایجاد کبودی و تورم، فرد بیاید از کمپرس یخ در شکم و پهلو استفاده کند.

استفاده از مسکن

استفاده از مسکن برای کاهش درد با تجویز پزشک آزاد است.

استفاده از آنتی‌بیوتیک

از آنتی‌بیوتیک پس از این عمل با تجویز پزشک باید انجام شود.

تغذیه مناسب

اهمیت تغذیه بعد از لیپوماتیک تا حدی است که می تواند بر نتیجه عمل تاثیرگذار باشد. به همین علت باید به توصیه های پزشک دقت نمود.

عوارض و خطرات لیپوماتیک شکم و پهلو

ه طور کلی هر عمل جراحی که تحت بیهوشی عمومی یا بی حسی موضعی انجام شود ممکن است عوارض جانبی برای بیمار به همراه داشته باشد حال آن که همه ما می دانیم عوامل متعددی در بروز این عارضه های بعد از عمل تاثیر گذار است. چنانچه از بهترین جراح لیپوماتیک برای انجام چنین عملی کمک بگیرید و یا تمامی نکات مراقبتی مذکور را به خوبی رعایت و در نهایت دوران نقاهت خوبی را پشت سر بگذارید. مسلما احتمال بروز چنین خطراتی به حد چشم گیری کاهش می یابد.

همان‌طور که گفته شد عمل بادی کانتورینگ یک عمل غیرتهاجمی و ساده محسوب می‌شود در صورتی که توسط بهترین جراح لیپوماتیک انجام شود. اما اگر هر عملی توسط پزشک کم‌تجربه و یا در محیط غیر استریل انجام شود، باعث بروز عوارض در فرد شده و خطرناک است. با این حال به برخی از خطرات بالقوه و موقتی این عمل زیبایی از بین برنده چربی اشاره می کنیم که عبارت اند از:

 • خونریزی
 • احتمال ایجاد عفونت به دلیل عدم رعایت بهداشت و محیط غیر استریل
 • تغییر در رنگ پوست
 • عفونت (البته به صورت نادر گزارش شده است)
 • احتمال خونریزی به دلیل ایجاد سوراخ‌های متعدد در بافت
 • باقی ماندن جای زخم یا بخیه
 • التهاب، قرمزی و تورم
 • حالت تهوع و احساس ضعف و سرگیجه
 • احتمال آسیب به بدن بیمار به دلیل تجربه کم پزشک
 • احتمال آمبولی و حرکت لخته خون در بدن فرد

مدت زمان نتیجه دهی لیپو شکم و پهلو

نتیجه جراحی عمل لیپوماتیک شکم و پهلو در همه افراد یکسان نیست و به مقدار و محل چربی برداشته شده بستگی دارد. اما به صورت کلی پس از یک الی شش ماه نتیجه عمل مشخص می‌شود.

کلام آخر

 همانطور که در این محتوا به آن اشاره شد، لیپوماتیک شکم و پهلو یک روش غیرجراحی و آسان برای از بین بردن بافت چربی است که به وسیله یک دستگاه انجام می‌گیرد. همه افراد می‌توانند از این روش برای کاهش چربی نقاط متفاوت بدن خود استفاده کنند. مزایای پیکرتراشی نسبت به دیگر روش‌های لاغری بسیار بیشتر است و از جمله این مزیت‌ها می‌توان به کاهش دوره نقاهت، کاهش احتمال آمبولی چربی، توزیع یکنواخت چربی در نقاط مختلف پوست و استفاده از چربی برداشته شده در نقاط دیگر بدن نام برد.

سوالات متداول لیپوماتیک شکم و پهلو

عملکرد لیپوماتیک شکم و پهلو چیست؟

لیپوماتیک شکم و پهلو یک روش جراحی است که برای کاهش چربی‌های زیر پوستی در این مناطق استفاده می‌شود. این روش با استفاده از امواج صوتی یا لیزر به سلول‌های چربی نفوذ کرده و آن‌ها را تخریب کرده و سپس مایع و چربی مایع شده جمع‌آوری می‌شود.

لیپوماتیک شکم و پهلو چه کاربردهایی دارد؟

این روش می‌تواند در کاهش چربی‌ها، بهبود شکل بدن، کاهش ظاهر سلولیت، درمان سلول های چربی‌ و ایجاد تناسب اندام مفید باشد.

نحوه انجام لیپوماتیک شکم و پهلو چگونه است؟

این فرآیند توسط فوق تخصص جراحی پلاستیک انجام می‌شود.جراح با استفاده از کانولا و سپس با دستگاه خاص لیپوماتیک، امواج صوتی یا لیزر را به ناحیه مورد نظر فرستاده و چربی‌ها را تخریب کرده و از بدن جمع‌آوری می‌کند.

آیا لیپوماتیک شکم و پهلو با درد یا عوارضی همراه است؟

ممکن است پس از این روش، درد، ورم، کبودی یا عوارض جانبی دیگری رخ دهد. اما مراقبت‌های پس از عمل و دستورات پزشک می‌توانند این عوارض را کاهش دهند.

چه زمانی می‌توان انتظار داشت که نتایج لیپوماتیک شکم و پهلو ظاهر شود؟

نتایج نهایی این روش ممکن است تا چند هفته یا ماه طول بکشد تا به دست آید، بنابراین صبر و مراقبت‌های مناسب پس از عمل مهم است تا بهبودی مطلوب حاصل شود.

دکتر داریوش نادری

دکتر داریوش نادری

دکتر داریوش نادری متولد ۱۳۴۴ بعد از اتمام دوران تحصیل در مقاطع راهنمایی و دبیرستان (دبیرستان البرز) در سال ۱۳۶۲ وارد دانشکده پزشکی شیراز و در سال ۱۳۶۹ از این دانشگاه به عنوان پزشک عمومی فارغ التحصیل گردیده است . در سال ۱۳۷۱ رزیدنتی جراحی عمومی را در دانشگاه تهران شروع و در سال 1375 به عنوان جراح عمومی فارغ التحصیل شده است و در سال ۱۳۸۰ دوره فوق تخصصی جراحی پلاستیک و زیبایی را در بیمارستان امام خمینی تهران آغاز و در سال ۱۳۸۳ با کسب رتبه اول در امتحان فوق تخصصی جراحی پلاستیک و زیبایی فعالیت خود را آغاز نموده است.

برچسب ها:
مقالات مرتبط
عمل لیپوماتیک سینه؛ معجزه فرم دهی و کاهش سایز سریع

عمل لیپوماتیک سینه؛ معجزه فرم دهی و کاهش سایز سریع

عمل لیپوماتیک سینه امروزه از عمل های زیبایی پر مخاطب به‌شمار می‌آید. جراح در عمل لیپوماتیک با کم کردن از حجم چربی های اضافه، باعث فرم دهی و احساس رضایت مراجعه کننده می‌شود. اگر قصد دارید عمل لیپوماتیک سینه انجام دهید یا در این زمینه بیشتر بدانید، با ما در ادامه همراه...

با عمل لیپوماتیک باسن در یک جلسه به اندام رویایی خود برسید

با عمل لیپوماتیک باسن در یک جلسه به اندام رویایی خود برسید

یکی از انواع عمل های پیکرتراشی، عمل لیپوماتیک باسن می‌باشد که با از بین بردن چربی های اضافی در ناحیه باسن به خوش فرم شدن آن کمک می‌کند. در برخی موارد نیز جراح جهت خوش فرم شدن باسن اقدام به افزودن چربی به نقاطی از آن می‌کند. در ادامه مطلب جامعی را برای آشنایی شما با...

لیپوماتیک ساق پا ۱۰۰% تضمینی

لیپوماتیک ساق پا ۱۰۰% تضمینی

لیپوماتیک ساق پا یک روش مدرن برای کاهش و ازبین بردن چربی های اضافی ساق پا می‌باشد که نوعی عمل زیبایی‌ است و هدف از انجام این عمل ظریف‌تر شدن و زیباترشدن پشت پا می‌باشد. لیپوماتیک ساق پا نسبت به لیپوساکشن درد کمتری دارد و برای حجم کمتری از چربی استفاده می‌شود. اگر قصد...

پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

۰ دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *