انتخاب برگه
مدت زمان مطالعه ۷ دقیقه
دکتر داریوش نادری / لیپوماتیک / هزینه لیپوماتیک در سال ۱۴۰۲ چقدر است؟

هزینه لیپوماتیک در سال ۱۴۰۲ چقدر است؟

هزینه لیپوماتیک در سال ۱۴۰۲ چقدر است؟ این یک سوال مهم برای افرادی است که قصد دارند با استفاده از عمل لیپوماتیک به اندامی زیبا و متناسب دست پیدا کنند. امروزه با توجه به آن که روزبه‌روز سبک زندگی افراد در حال تغییر می‌باشد، عوامل بسیاری نیز به وجود آمده است که سبب بروز اضافه وزن و تجمع چریبی در بدن افراد می‌شود. همان طور که می‌دانیم چاقی می‌تواند یکی از اصلی‌ترین دلایلی باشد که افراد به بیماری‌هایی اعم از بیماری قلبی و عروقی، فشار خون و… مبتلا شوند. پزشکان روش‌های بسیار متعددی برای رسیدن به اندام ایده آل به متقاضیان خود پیشنهاد داده‌اند، شاید برای شما سوال پیش بیاید که هزینه لیپوماتیک در سال ۱۴۰۲ چقدر است؟ چه عواملی در تعیین هزینه لیپوماتیک تاثیر دارند؟ در این مقاله به طور کامل به این موضوع می پردازیم و اطلاعات کاملی در اختیار شما قرار می دهیم. در ادامه با ما همراه باشید…

در ابتدا ویدئوهای جراحی لیپوماتیک که توسط دکتر داریوش نادری فوق تخصص جراحی پلاستیک انجام شده است را مشاهده نمایید:

چه عواملی در تعیین هزینه لیپوماتیک تأثیر دارند؟

هزینه لیپوماتیک که شما باید پرداخت کنید به عوامل مختلفی اعم از تخصص پزشک، هزینه بیمارستان یا کلینیک، تعداد و نواحی موردنظر برای انجام عمل لیپوماتیک، حجم توده چربی و تعداد جلسات بستگی خواهد داشت. به این نکته توجه داشته باشید در صورتی که این عمل جراحی در کنار روش‌های اعم از تزریق چربی به صورت، لیفت پوست، جراح پلاستیک و… همراه باشد هزینه لیپوماتیک نیز دو چندان خواهد شد. دکتر داریوش نادری سعی بر این دارد که هزینه‌هایی که شما در این راه باید پرداخت کنید را به کمترین میزان خود برساند. همان طور که در بالاتر نیز به این موضوع اشاره کردیم، هزینه لیپوماتیک به عوامل مختلفی بستگی دارد و تعیین آن به صورت تئوری کار آسانی نخواهد بود. در ادامه با دکتر داریوش نادری عوامل مختلفی که بر روی هزینه نهایی عمل جراحی تأثیر گذار هستند را برای شما بیان کرده‌ایم:

تجهیزات اتاق عمل

کیفیتی که تجهیزات اتاق عمل دارد بدون شک بر روی هزینه نهایی عمل جراحی تأثیر خواهد گذاشت. این نکته که مرکز جراحی و یا بیمارستانی که شما قصد انجام عمل لیپوماتیک را دارید به چه دستگاه‌ها و تجهیزاتی مجهز است و کیفیت آن‌ها چگونه است از اهمیت بالایی برخوردار شده است. این دستگاه‌ها شامل تمامی دستگاه‌های حین و بعد از عمل جراحی می‌باشد. برای تحقق این امر لازم است تا به بهترین جراح لیپوماتیک مراجعه کنید.

محل انجام عمل

این که عمل جراحی شما در چه شهری انجام شود نیز بر روی هزینه لیپوماتیک تأثیر خواهد گذاشت. به این نکته توجه داشته باشید حتی منطقه‌ای که مرکز جراحی در آن قرار گرفته نیز بر روی هزینه نهایی تأثیر می‌گذارد.

تخصص و تجربه جراح

جراحی لیپوماتیک به دلیل اینکه یک جراحی حساس و پیچیده است باید توسط بهترین جراح لیپوماتیک که تجربه کافی در زمینه جراحی های پلاستیک بدن از جمله لیپوماتیک را دارد، انجام شود. به همین دلیل قبل از انتخاب جراح باید به این موضوع دقت شود. جراحانی که تخصص و تجربه بالاتری دارند، نسبت به جراحانی که تازه کار می باشند، هزینه بیشتری برای عمل لیپوماتیک دریافت می کنند.

مقدار و حجم چربی موضعی

هزینه لیپوماتیک بر اساس مقدار چربی‌هایی که تجمع پیدا کرده‌اند تعیین خواهد شد. هر چه وزن متقاضی بالاتر باشد و حجم چربی‌های وی بیشتر باشد، وسعت جراحی نیز افزایش پیدا می‌کند و در نتیجه این عمل هزینه نهایی افزایش پیدا می‌کند. برای مثال هزینه لیپوماتیک ران با هزینه لیپوماتیک شکم و پهلو متفاوت می باشد، زیرا میزان چربی ذخیره شده در این دو ناحیه با هم متفاوت است.

هزینه دارو و هزینه‌های جانبی

بعد از انجام این عمل زیبایی، داروهای مختلفی برای کاهش درد و جلوگیری از بروز عفونت برای متقاضی تجویز خواهد شد که هزینه تهیه این داروها باعث افزایش هزینه نهایی می‌شود. همچنین بعد از عمل نیاز دارید تا مدتی که جراح برای شما تعیین کرده است، از گن مخصوص استفاده کنید که هزینه در بر خواهد داشت.

مهارت جراح

اصلی‌ترین پارامتری که بر روی هزینه‌های عمل جراحی تأثیر می‌گذارد، تخصص و مهارت جراح می‌باشد. دلیل اصلی اهمیت ویژه این بخش نیز داشتن نقش مستقیم جراح با نتیجه عمل است. متخصصینی که از تخصص بسیار بالایی برخوردار هستند بدون شک از کادر درمانی مجرب نیز استفاده می‌کنند.

وسعت ناحیه عمل

عمل لیپوماتیک در نواحی مختلف صورت و بدن انجام می شود. هر یک از این نواحی هزینه متفاوتی را دارند. برای مثال هزینه لیپوماتیک غبغب در برابر لیپوماتیک شکم و پهلو کمتر می باشد. هر چقدر وسعت ناحیه مورد نظر برای جراحی بیشتر باشد، هزینه آن نیز بالاتر خواهد رفت.

شرایط فرد

شرایط فرد در تعیین هزینه لیپوماتیک تاثیرگذار است. ممکن است با توجه به شرایط مراجعه کننده لازم باشد تا برای جراحی از امکانات یا تجهیزات خاصی استفاده شود که این موضوع می تواند هزینه را افزایش دهد.

هزینه-لیپوماتیک-در-سال-1402

قیمت جراحی لیپوماتیک برای اندام‌های مختلف بدن

اندامی که متقاضی قصد انجام عمل جراحی بر روی آن را دارید بر روی هزینه نهایی بسیار تأثیر خواهد گذاشت. اندام‌های مختلف بدن به مقدارهای متفاوتی دچار افزایش حجم می‌شوند که با یکدیگر متفاوت هستند. به این نکته توجه داشته باشید مقدار چربی تجمع یافته و ظرافت عمل بر روی هزینه لیپوماتیک تأثیر خواهد گذاشت. در ادامه هزینه هر یک از اندام‌ها را به صورت جداگانه برای شما بیان کرده‌ایم:

قیمت جراحی لیپوماتیک شکم و پهلو

بسیاری از متقاضیان این عمل جراحی به دنبال عمل کردن شکم و پهلوهای خود هستند. این دو قسمت در بدن، از جمله قسمت‌هایی هستند که زودتر از دیگر اندام‌ها دچار چاقی می‌شوند. عوامل بسیار متعددی وجود دارد که قیمت این عمل را تغییر دهد.

هزینه عمل جراحی لیپوماتیک پهلوها

در برخی از موارد شاهد این امر هستیم که متقاضی تنها در قسمت پهلوی خود دچار چاقی شده است و قسمت شکم وی نیازی به انجام عمل ندارد. در این شرایط هزینه کمتر محاسبه می‌شود. لازم به ذکر است هزینه عمل این بخش از بدن با توجه به میزان چربی‌هایی که جمع شده‌اند محاسبه می‌شود. یکی از اصلی‌ترین مزیت‌های عمل جراحی لیپوماتیک می‌توان به هزینه‌های کمتر آن در برابر روش‌های دیگر مانند لیپوساکشن اشاره کرد. اصلی‌ترین دلیلی که هزینه این عمل کمتر از دیگر روش‌های لاغری می‌باشد، این است که متخصص دیگر برای خارج کردن چربی‌ها نیازی به فشار وارد کردن نخواهد بود. به زبان ساده‌تر جراح در حین انجام این عمل این بخش از بدن نسبت به دیگر اعضا انرژی بسیار کمتری را مصرف می‌کند.

بیشتر بخوانید: مراقبت های بعد از لیپوماتیک

هزینه لیپوماتیک بازو

در ناحیه بازوها، به دلایل مختلفی اعم از تحرک کم، افزایش سن و یا اضافه وزن چربی‌های بسیاری تجمع پیدا خواهند کرد. در بسیاری از موارد شاهد این هستیم که پوست بازو می‌تواند آویزان و یا شل شود که این امر به متقاضی احساس ناخوشایندی را ایجاد می‌کند. هزینه لیپوماتیک بازو بعد از انجام معاینه توسط دکتر داریوش نادری به متقاضی اعلام خواهد شد.

هزینه لیپوماتیک باسن

چربی‌هایی که در ناحیه باسن تجمع پیدا می‌کنند دارای مقاومت و سختی بسیار بالاتری نسبت به دیگر بخش‌های بدن هستند. این امر باعث می‌شود که کار جراح سخت‌تر شود. هزینه لیپوماتیک باسن به معیارهای مختلفی بستگی دارد. هر چه مهارت جراح شما و تجهیزات محل جراحی بهتر باشد قیمت نهایی نیز افزایش خواهد داشت. لازم به ذکر است افرادی که قصد انجام این عمل زیبایی را دارند بهتر است بدانند که این عمل در خدمات بیمه قرار نگرفته است. در صورتی که علاوه بر باسن این عمل در ناحیه‌های دیگر نیز صورت گیرد هزینه عمل افزایش خواهد داشت.

آیا هزینه لیپوماتیک با بیمه پرداخت می شود؟

برای افرادی که قصد دارند اعمال جراحی زیبایی بدن از جمله لیپوماتیک را انجام دهند، باید بدانند که هزینه لیپوماتیک با بیمه پرداخت نمی شود. بیمه تنها هزینه جراحی های درمانی را تحت پوشش قرار می دهد.

عمل لیپوماتیک ارزان وجود دارد؟

لیپوماتیک یک عمل جراحی ساده نیست و باید با تجهیزات مناسب و تکنیک درست توسط جراح حاذق انجام شود. همه این عوامل هزینه بر هستند و اگر جایی عبارت عمل لیپوماتیک ارزان را شنیده اید، به آن اعتماد نکنید. زیرا ممکن است عواقب جبران ناپذیری برای شما به همراه داشته باشد.

کلام آخر

در این مقاله به موضوع مهم هزینه لیپوماتیک پرداختیم. به دلیل دغدغه زیاد افراد و این سوال که چرا جراحان مختلف هزینه های متفاوتی را برای این عمل در نظر می گیرند، عوامل موثر بر هزینه عمل لیپوماتیک را مورد بررسی قرار دادیم. برای مشاوره رایگان و اطلاع از هزینه عمل لیپوماتیک می توانید با مطب دکتر داریوش نادری فوق تخصص جراحی پلاستیک با شماره ۰۲۱۲۲۷۹۲۴۳۹ تماس بگیرید.

دکتر داریوش نادری

دکتر داریوش نادری

دکتر داریوش نادری متولد ۱۳۴۴ بعد از اتمام دوران تحصیل در مقاطع راهنمایی و دبیرستان (دبیرستان البرز) در سال ۱۳۶۲ وارد دانشکده پزشکی شیراز و در سال ۱۳۶۹ از این دانشگاه به عنوان پزشک عمومی فارغ التحصیل گردیده است . در سال ۱۳۷۱ رزیدنتی جراحی عمومی را در دانشگاه تهران شروع و در سال 1375 به عنوان جراح عمومی فارغ التحصیل شده است و در سال ۱۳۸۰ دوره فوق تخصصی جراحی پلاستیک و زیبایی را در بیمارستان امام خمینی تهران آغاز و در سال ۱۳۸۳ با کسب رتبه اول در امتحان فوق تخصصی جراحی پلاستیک و زیبایی فعالیت خود را آغاز نموده است.

برچسب ها:
مقالات مرتبط
کاهش وزن بعد از لیپوماتیک

کاهش وزن بعد از لیپوماتیک

عمل های جراحی پیرامون کاهش وزن یا سایز، در طی چند دهه اخیر بشدت مورد توجه قرار گرفته است. افراد زیادی برای رسیدن به اندام دلخواه خود، انواعی از عمل های پیکرتراشی را انجام می دهند، که یکی از محبوب ترین آنها مخصوصا در بین زنان، عمل جراحی لیپوماتیک است. مهم ترین سوال...

ورم شکم بعد از لیپوماتیک

ورم شکم بعد از لیپوماتیک

ورم شکم بعد از لیپوماتیک نگران کننده است؟ این سوال دغدغه بسیاری از افرادی است که عمل لیپوماتیک انجام داده اند یا قصد جراحی را دارند. امروزه به دلیل زایمان، مصرف داروهای چاق کننده و... افراد زیادی دچار اضافه وزن می شود که اغلب به دنبال کاهش وزن خود و از بین بردن چربی...

علت سفت شدن شکم بعد از لیپوماتیک

علت سفت شدن شکم بعد از لیپوماتیک

عمل زیبایی لیپوماتیک، عملی است که با هدف حذف سلول های چربی اضافه در قسمت شکم یا دیگر قسمت‌ های بدن مانند دست ها، پا ها، پشت و باسن انجام می شود. انجام این عمل پیکرتراشی برای همه ی افراد دارای سلول های چربی اضافی توصیه نمی شود. بهترین افراد برای انجام این عمل، افرادی...

پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

۰ دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *