دکتر داریوش نادری / جراحی شکم / ابدومینوپلاستی (جراحی زیبایی شکم)
مدت زمان مطالعه ۲۷ دقیقه

ابدومینوپلاستی (جراحی زیبایی شکم)

همیشه برای این که جذاب به نظر برسید و لباس های زیبایی بر تن کنید نیاز مند ان است که اندامی متناسب و ایده آل داشته باشید و این خود یک دغدغه بسیار بزرگ براید آقایون و به خصوص خانم ها است در حالی که می خواهند بدنی با فرمی مناسب را داشته باشند اما چربی های اضافی شکمی که بنا به دلایلی ایجاد می وشند این اجازه را به آن ها نمی دهد و در همین رساتا عمل های جراحی زیبایی شکمی می تواند افرادشان را به مطلوبشان برساند. یکی از انواع متداول جراحی های شکمی که ابدومینوپلاستی یا تامی تاک نام دارد به عنوان روشی مناسب و کم تهاجم به شما کاربران عزیز پیشنهاد می شود.

تعریف و بررسی اجمالی جراحی شکم

جراحی شکم به روش های جراحی گفته می شود که در ناحیه شکم فرد برای تشخیص یا درمان یک بیماری پزشکی انجام می شود. جراحی شکم می تواند علائم مختلف شکم مانند: آسیب، ضربه یا درد ناشی از پارگی آپاندیس یا کنترل خونریزی داخلی را تسکین دهد.

جراحی شکم بسته به اندامی که به عمل نیاز دارد، مانند: کبد، معده یا کلیه، می تواند شامل روش های مختلفی باشد. جراحی های شکم به دو نوع لاپاراتومی و جراحی لاپاراسکوپی تقسیم می شوند.

لاپاراتومی عمل های نسبتاً بزرگی است که به یک برش بزرگ روی شکم بیمار و مدت زمان بهبودی بیشتری نیاز دارد. در جراحی های لاپاراسکوپی، برش ایجاد شده به طور قابل توجهی کوچک تر است. بنابراین، آن ها جای زخم کمتری دارند، از دست دادن خون کمتری دارند، درد بعد از عمل کم تر و زمان بهبودی سریع تر است.

جراحی شکم دکتر نادری

ابدومینوپلاستی چیست؟

جراحی شکم که با عنوان تامی تاک یا ابدومینوپلاستی نیز شناخته می شود، روش جراحی غیر تهاجمی و زیبایی است که با برداشت چربی و پوست اضافی، به صاف و کوچک شدن شکم و هم چنین کشیدگی عضلات شکمی کمک می کند.
این روش جراحی می تواند به بهبود عضلات ضعیف شده شکم در پی بارداری، تغییرات وزن و یا عوامل ارثی کمک کند.

انواع جراحی ابدومینوپلاستی

به طور کلی با توجه به وضعیت بیمار، تشخیص جراح و تغییراتی که باید انجام شود، جراحی شکم می تواند به دو فرم کامل و جزئی انجام شود:

مینی ابدومینوپلاستی: برای بیمارانی که حداقل میزان پوست اضافی شکم را دارند، جراحی مینی ابدومینوپلاستی، می تواند بهترین گزینه انتخابی باشد. لازم به ذکر است که عبارت “مینی” به میزان پوستی که برداشته می شود اشاره دارد. در این روش برش بزرگی زده نمی شود، محل قرارگیری ناف تغییری نمی کند و طول دوره نقاهت نیز کمتر خواهد بود.

برش در انواع ابدومینوپلاستی

ابدومینوپلاستی کامل: معمولا اگر میزان افتادگی و شلی پوست در ناحیه شکم و زیر آن زیاد باشد به احتمال زیاد نیاز است که جراحی ابدومینوپلاستی کامل انجام شود؛ در تامی تاک کامل، برشی از یک سر مفصل ران تا سر دیگر زده می شود، با تقویت عضلات شکمی، تناسبی میان عضلات، چربی و بافت برقرار می شود و محل قرارگیری ناف نیز تغییر خواهد کرد.

روند جراحی شکم

در روز عمل خود، باید حداقل ۳ ساعت در مرکز جراحی باشید. خود جراحی تقریباً ۲/۱ ساعت در جراحی به طول می انجامد و زمان باقی مانده برای انجام بیهوشی و آماده سازی شما برای رفتن به خانه صرف می شود. روند جراحی به این صورت است که بعد از ایجاد برش، پوست برداشته می شود تا پزشک به عضلات و چربی ها دسترسی پیدا کند. در پایان، برش ها بخیه زده می شوند و پانسمانی جهت محافظت از بخیه ها، بر روی شکم قرار خواهد گرفت. جراحی زیبایی شکم معمولا تحت بیهوشی عمومی انجام می شود و در حدود یک تا چهار ساعت به طول می انجامد که البته به میزان برداشت پوست و چربی نیز بستگی دارد. آن چه که اهمیت دارد این است که بیمار باید قبل از جراحی در جلسات مشاوره شرکت کند و با پزشک در خصوص موارد زیر مشورت داشته باشد:

 • روند جراحی
 • آمادگی برای جراحی
 • مراقبت های بعد از جراحی
 • نتایج و انتظارات جراحی
 • خطرات و عوارض احتمالی
 • هزینه های جراحی
پروسه انجام ابدومینوپلاستی

متداول ترین روش های جراحی شکم

 • سزارینی: این روش جراحی شکم با نام C- بخش نیز شناخته می شود و برای زنان باردار به منظور زایمان انجام می شود.
 • جراحی فتق اینگوینال: این یک روش جراحی شکم است که برای ترمیم فتق در کشاله ران شما انجام می شود. این جراحی برای ترمیم ضعف دیواره شکم انجام می شود.
 • عمل جراحی لاپاراتومی تجسسی: این یک جراحی است که برای اهداف تشخیصی انجام می شود و هدف آن کشف منبع ضربه یا خونریزی است که اندام های شکم را تحت تأثیر قرار می دهد.
 • کولسیستکتومی: این یکی از جراحی های معروف شکم برای برداشتن کیسه صفرا است و با استفاده از لاپاراسکوپ انجام می شود.
 • آپاندکتومی: این جراحی در بیمارانی که از آپاندیسیت رنج می برند انجام می شود. آپاندیس بیمار را برمی دارد.

چه کسانی نیاز به عمل جراحی شکم دارند؟

بسیاری از زنان و مردان در گروه های مختلف سنی می توانند به انجام این عمل جراحی بپردازند اما کاندیدای ایده آل برای این جراحی شرایط زیر را داراست:

 • برخورداری از سلامت کامل جسمی و روحی و دریافت گواهی مبتنی بر آن از پزشک
 • نداشتن اضافه وزن بیش از حد
 • باردار نبودن و بعد از اتمام بارداری اقدام به این جراحی شود زیرا بارداری می تواند نتایج حاصله از این عمل جراحی را برطرف کند.

انجام همزمان جراحی ابدومینوپلاستی و لیپوماتیک

در صورتی که چربی های اضافی و اشباع شده در ناحیه شکم و زیر آن زیاد بوده و نیاز به برداشتن آن ها باشه، می توان جراحی لیپوماتیک و ابدومینوپلاستی را به صورت همزمان انجام داد؛ در طی جراحی لیپوماتیک چربی های اضفی شکم و پهلو برداشته شده و در نهایت از طریق عمل ابدومینوپلاستی، عضلات شکمی به هم نزدیک شده و پوست اضافی و آویزان برداشته می شود؛ در نتیجه با انجام این دو عمل به صورت همزمان فرد به فرم ایده آل شکم و پهلو می رسد.

آیا انجام جراحی ابدومینوپلاستی منجر به کاهش وزن می شود؟

یکی از مهم و پر تکرارترین سوالاتی که تا به حال در این مورد مطرح شده است این است که آیا جراحی تامی تاک می تواند باعث کاهش وزن نیز شود؟ به همین خاطر به طور واضح می توان گفت که این جراحی یک روش مناسب برای کاهش وزن نیست و لازم است افرادی که اضافه وزن بیش از حدی دارند در ابتدا وزن خود را کاهش دهند و سپس به سمت انجام چنین جراحی بروند؛ چرا که جراحی ابدومینوپلاستی به معنای حذف پوست های اضافی شکم و نواحی تحتانی آن است و در نهایت به تناسب و زیبایی ناحیه شکم می انجامد.

ابدومینوپلاستی چه خطراتی دارد؟

ابدومینوپلاستی، ممکن است یک جراحی بسیار محبوب باشد، اما بسیار ساده یا آسان نیست. این یک روش اساسی است که شما را ملزم به بیهوشی عمومی می کند، پنج ساعت را در اتاق عمل می گذراند و چندین هفته را در دوره نقاهت سپری می کند.

بیماران دیابتی اگر تصمیم به جراحی زیبایی بگیرند، به ویژه در معرض عوارض هستند. به عنوان مثال: احتمال ابتلای آن ها به عفونت بیشتر است. علاوه بر این، وضعیت آن ها می تواند به طور قابل توجهی سرعت بهبودی را کاهش دهد. به علاوه، کنترل سطح گلوکز یک بیمار دیابتی پس از یک عمل برای جراحان چالش برانگیزتر است. با توجه به این خطرات، ما از بیماران می خواهیم قبل از تصمیم گیری در مورد جراحی، تغییراتی در رژیم غذایی و سبک زندگی خود به عنوان یک روش ایمن تر و عملی برای کاهش وزن ایجاد کنند.

عوارض جراحی ابدومینوپلاستی

اقدامات قبل از ابدومینوپلاستی

افرادی که قصد انجام این نوع جراحی را دارند باید قبل از ورود به اتاق عمل مواردی را بدانند و به خوبی رعایت کنند تا با نتایج مطلوبی از عمل مواجهه شود. آمادگی های قبل از انجام جراحی شامل موارد زیر می باشد:

 • قبل از هر چیزی باید با دقت و تلاش خود بهترین جراح ابدومینوپلاستی را برگزینید تا با انتخابی هوشمندانه سلامتی و زیبایی تان را تضمین کنید.
 • آزمایشات روتین اتاق عمل را انجام دهید و برای انجام آن نیاز است در صبح روز عمل ناشتا باشدی یعنی از ۸-۱۲ ساعت قبل چیزی میل نکرده باشید تا نتایج آزمایش های صحیح باشد.
 • تمامی سوابق و پرونده پزشکی خود را به همراه داشته باشید و به پزشک تان ارائه دهید تا با کمک آن ها تدابیر لازمه در حین جراحی اندیشیده شود. همینطور چنانچه به دارو یا مواد خاصی آلرژی دارید باید حتما قبل از عمل با پزشک تان در میان بگذارید.
 • پیش از جراحی شکم، پزشک به بررسی و معاینه کامل بیمار خود و مواردی از قبیل میزان پوست و چربی اضافی می پردازد و تست های تصویربرداری و آزمایش خون را تجویز می کند. پزشک هم چنین به بررسی سابقه مواردی از قبیل بارداری، کاهش یا افزایش وزن و سابقه جراحی های لاغری خواهد پرداخت.
 • بهترین جراح پلاستیک در مورد اهداف شما و هم چنین در مورد میزان ضعف عضلات دیواره شکم، پوست اضافی و چربی زیر جلدی دیواره شکم صحبت خواهد کرد. وی هم چنین در مورد نوع ایجاد شکمی که برای شما ایده آل است و این که چه نوع نتیجه ای را می توانید انتظار داشته باشید، صحبت خواهد کرد.
 • قبل از جراحی شکم، لباس مناسب برای پوشیدن به بیماران داده می شود. کلیه اشیا مصنوعی مانند: لنزهای تماسی یا پروتزهای مصنوعی نیز باید قبل از جراحی برداشته شوند. در مرحله بعد، موارد حیاتی بیمار مانند: ضربان نبض، دما و فشار خون ثبت می شود. سرطان ها باید به طور مداوم در تمام مراحل کنترل شوند. یک خط IV به داخل رگ بیمار وارد می شود و قبل از شروع روند جراحی، از داروهای بیهوشی استفاده می شود.

همچنین رعایت یک سری موارد از سوی بیمار ضرورت دارد، که عبارتند از:
– کنار گذاشتن استعمال سیگار و دخانیات، چند هفته قبل از جراحی
– عدم مصرف داروهای رقیق کننده خون مانند آسپیرین و ژلوفن. چرا که این قبیل داروها احتمال خونریزی را افزایش می دهند.- محدود کردن خوردن و آشامیدن مواد غذایی، شش تا هشت ساعت قبل از جراحی

مراقبت های بعد از ابدومینوپلاستی

 • سعی کنید بعد از اتمام عمل از استراحت مطلق بپرهیزید و به مرور زمان به انجام فعالیت های روز مره خود بپردازید.
 • چنانچه پزشک تان نسخه ی خاصی برای تان تجویز کرده است دارو هایتان را منظم مصرف کنید.
 • اگر در محل جراحی خونریزی غیر عادی را مشاهده کردید حتما در اسرع وقت پزشک تان را مطلع سازید.
 • بعد از عمل جراحی برنامه غذایی مناسبی را در پیش بگیرید. این گونه با در نظر گرفتن توصیه های پزشکی خود در همان روز های ابتدایی عمل مقدار فراوانی مایعات و آب بنوشید. هم چنین از غذا های سالم و سبک استفاده کنید تا معده تان ورم نکند و برای جلوگیری از یبوست از مصرف میوه و سبزیجات غافل نشوید چرا که برخی از دارو های مسکن و ضد دردی که پزشک تجویز می کند ممکن است باعث کند شدن حرکات روده ای شوند.

بعد از جراحی شکم، بیماران ممکن است طی چند هفته اول کمی ضعف داشته باشند. آن ها برای برداشتن منگنه هایی که برای بخیه زدن استفاده می شود، باید به جراح مراجعه کنند. در صورتی که مایل هستید اطلاعات کاملتری در رابطه با مراقبت های بعد از ابدومینوپلاستی کسب نمایید مقاله مربوط به این موضوع را مطالعه نمایید.

دروه نقاهت عمل ابدومینوپلاستی

جراحی شکم دوره نقاهت شش هفته ای را به همراه دارد. برخی بیماران به مدت ۲۴ تا ۷۲ ساعت از درد و تورم ناحیه شکم شکایت می کنند که البته این قبیل موارد کاملا طبیعی هستند و بعد از گذشت مدتی برطرف خواهند شد.
معمولا به بیمار توصیه می شود از فردای جراحی، از رختخواب بیرون بیاید و آغاز به راه رفتن کند. راه رفتن از لخته شدن خون در اندام های تحتانی پیشگیری خواهد کرد.
بسیاری از بیماران سه تا پنج روز بعد از جراحی می توانند در اماکن عمومی حضور پیدا کنند.
توصیه می شود بیمار یک هفته در منزل استراحت و از انجام فعالیت های شدید بدنی مانند ورزش کردن حداقل به مدت چهار هفته خودداری کند.
بیمار باید نسبت به زمان مناسب تعویض پانسمان اهمیت دهد.
تمامی نکات و دستورات گفته شده از سوی پزشک باید رعایت شوند، تا شاهد تسریع روند بهبودی و رسیدن به بهترین نتایج باشیم.

هزینه جراحی زیبایی شکم

هزینه های بیمارستان

هیچ سیستم استانداردی وجود ندارد که تعیین کند بیمارستان برای یک سرویس یا روش خاص چه هزینه ای را دریافت می کند. فاکتورهای زیادی در قیمت گذاری عمل های زیبایی تاثیر گذار است، از جمله شرایط سلامتی فرد، هزینه آزمایش های آزمایشگاهی، اشعه ایکس، روش های جراحی، اتاق عمل و هزینه های بعد از جراحی، داروها و هزینه های پزشکان و متخصصان.

به عنوان مثال، اگر بهبودی یک بیمار از یک عمل جراحی در یک بخش مراقبت های ویژه (ICU) انجام شود و بهبودی بیمار دیگری در یک اتاق بهبودی انجام شود، هزینه ها ممکن است به شکل چشم گیری متفاوت باشد، حتی اگر عمل جراحی دو بیمار مشابه باشد.

علاوه بر این، هزینه های کلی بیمارستان بسته به موقعیت جغرافیایی آن و پرداخت هزینه قبض بیمار، یک شرکت بیمه یا یک پویش دولتی، به میزان قابل توجهی متفاوت است.

هزینه های جراحی

هزینه متوسط ​​جراحی بسته به روش کار می تواند کاملا متفاوت باشد. در اینجا چند فاکتور مهم وجود دارد که اغلب هزینه های جراحی را تحت شعاع قرار می دهند.

 • هزینه اتاق عمل در هر ساعت
 • دارو های بیهوشی
 • دستمزد جراح
 • هزینه های بستری (قبل از جراحی)
 • درمان قبل از جراحی (مانند دیالیز و پمپ های انسولین)
 • داروهای ضد درد
 • ویزیت پزشک در هر جلسه معاینه قبل و بعد از عمل
 • پرداخت هزینه های اقامت در بیمارستان و جراحی ها

پس از بررسی فاکتورهای اعلام شده، در صورتی که می خواهید اطلاعات کامل تر و دقیق تری در رابطه با هزینه ابدومینوپلاستی کسب نمایید، مقاله مربوطه را مطالع نمایید.

سوالات متداول در مورد جراحی زیبایی شکم

همانطور که در مباحث پیشین بدان اشاره شده است این نوع عمل زیبایی یکی از محبوب ترین روش های جراحی زیبایی پلاستیک است. زنان و مردان هر ساله این عمل جراحی را برای رسیدن به اندام ایده آل خود با از بین بردن پوست و چربی اضافی انتخاب می کنند.

اگر شما هم جزو آن دسته از افرادی هستید که قصد انجام این جراحی زیبایی را دارید و در حال حاضر در مورد گزینه های خود تحقیق می کنید، احتمالاً لیستی از سوالات همیشه ذهن شما را به خود مشغول می کند. در زیر به ۷ سوال مهم در مورد جراحی زیبایی شکم پاسخ داده شده است تا به شما در گرفتن تصمیم نهایی کمک کند.

نتیجه گیری

در خصوص نتایج جراحی زیبایی شکم باید بگوییم، با این که این روش جراحی نتایج دائمی را به همراه دارد، اما مواردی مانند بالا رفتن سن و یا تغییرات وزن می تواند بر نتیجه جراحی تاثیر بگذارد. اما این نکته را در نظر داشته باشید که تغییرات به مراتب کمتر از قبل خواهد بود و باید از بهترین جراح شکم کمک بگیرید تا نتایج مطلوبی را دریافت کنید.
در پایان به این موضوع باید اشاره کنیم که جراحی شکم می تواند شما را به اندام ایده آل تان برساند و دیگر لاغری به عنوان رویایی دست نیافتنی نبینید.

دکتر داریوش نادری

دکتر داریوش نادری

دکتر داریوش نادری متولد ۱۳۴۴ بعد از اتمام دوران تحصیل در مقاطع راهنمایی و دبیرستان (دبیرستان البرز) در سال ۱۳۶۲ وارد دانشکده پزشکی شیراز و در سال ۱۳۶۹ از این دانشگاه به عنوان پزشک عمومی فارغ التحصیل گردیده است . در سال ۱۳۷۱ رزیدنتی جراحی عمومی را در دانشگاه تهران شروع و در سال 1375 به عنوان جراح عمومی فارغ التحصیل شده است و در سال ۱۳۸۰ دوره فوق تخصصی جراحی پلاستیک و زیبایی را در بیمارستان امام خمینی تهران آغاز و در سال ۱۳۸۳ با کسب رتبه اول در امتحان فوق تخصصی جراحی پلاستیک و زیبایی فعالیت خود را آغاز نموده است.

برچسب ها:
مقالات مرتبط
جراحی مینی ابدومینوپلاستی

جراحی مینی ابدومینوپلاستی

جراحی ابدومینوپلاستی یکی از بهترین روش های از بین بردن شکم شل و افتاده بوده و سبب سفت شدن شکم است. ابدومینوپلاستی از این جهت بسیار موثر خواهد بود که پوست اضافی و شل شده در ناحیه شکم را دیگر نمی توان با روش هایی از جمله ورزش از بین برد زیرا این پوست دیگر حالت ارتجاعی و...

رفع سلولیت با دستگاه اوندا

رفع سلولیت با دستگاه اوندا

امروزه چاقی یکی از معضلاتی است که در اثر خوردن بیش از اندازه مواد مضر، تحرک کم و به طور کلی سبک زندگی ناسالم ایجاد می شود. چربی بیش تر در نواحی پهلو و شکم افراد ظاهر می شود. بیش تر افراد برای کم کردن وزن خود و رهایی از چربی های اضافه این قسمت ها و یا قسمت های دیگر بدن...

بهترین جراح زیبایی شکم در تهران

بهترین جراح زیبایی شکم در تهران

امروزه چاقی به عنوان یک عارضه بزرگ شناخته شده است که علاوه بر تاثیرات مخرب آن بر روی روان افراد می تواند ریشه بروز بسیاری از مشکلات و بیماری های جسمی هم باشد. پس انجام جراحی های زیبایی شکمی می تواند برای افرادی که از افزایش بیش از حد وزن رنج می برند بسیار مفید باشد و...

پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

۵۷ دیدگاه ها
 1. اقای دکتر‌من با ۱۳ کیلو اضافه وزن به نظرتون کاندیدای مناسبی برای این عمل خستم؟

  پاسخ
  • باید معاینه و بررسی دقیقی انجام شود.

   پاسخ
  • ممنون از توضیحات عالی شما دکتر دست مریزاد

   پاسخ
   • سپاس از حسن توجه شما

    پاسخ
 2. بعد بارداری هم میشه ابدو کرد؟

  پاسخ
  • بله می توانید انجام دهید

   پاسخ
 3. ممنون از توضیحات خوبتون و خسته نباشید

  پاسخ
  • سپاس از حسن توجه شما

   پاسخ
 4. ممنون از مطالب خوبتون خسته نباشید

  پاسخ
  • سپاس از حسن توجه شما

   پاسخ
 5. ممنون از مطالب خوب وتوضیحات خوبتون

  پاسخ
  • سپاس از حسن توجه شما

   پاسخ
 6. آقای دکتر برگشت و عوارضی نداره

  پاسخ
  • در صورتی که توسط جراح پلاستیک حاذق این عمل انجام شود عوارض و برگشت نخواهد داشت.

   پاسخ
 7. مرسی از مطالب مفیدتون خسته نباشید خدا قوت

  پاسخ
  • سپاس از شما

   پاسخ
 8. ممنون از اطلاعات خوبتون و توضیح دهی قشنگنون

  پاسخ
  • سپاس از حسن توجه شما

   پاسخ
 9. درود دکتر من تقریبا ۵_۶ کیلو اضافه وزن دارم که کلا این اضافه وزن در شکم و پهلو هستش این عمل برای من مناسب یا با رژیم برطرف میشه

  پاسخ
  • برای مشاوره با شماره ۲۲۷۹۲۴۵۸ تماس بگیرید.

   پاسخ
 10. بسیار عالی, ممنون از اطلاع رسانیتون

  پاسخ
  • سپاس از حسن توجه شما

   پاسخ
 11. دکترغیراز عمل راه دیگه ای برای کوچک کردن شکم نیست؟

  پاسخ
  • باید به پزشک مراجعه و مورد بررسی قرار بگیرید.

   پاسخ
 12. آقای دکتر عوارضی نداره برای بدن به مرور زمان

  پاسخ
  • در صورتی که توسط جراح با تجربه انجام شود عوارض جدی با خود به همراه ندارد.

   پاسخ
 13. دوره نقاهتش چقدره؟

  پاسخ
  • یک ماه

   پاسخ
 14. بعد جراحی نیاز به چه مراقبت هایی داریم؟

  پاسخ
  • درباره مراقبت های بعد از ابدومینوپلاستی در داخل مقاله توضیح داده شده است.

   پاسخ
 15. من رژیم گرفتم و حدود ۲۰ کیلو وزن کم کردم اما پوستم شل و آویزون شده
  با ابدو اکی میشه؟

  پاسخ
  • باید به جراح پلاستیک مراجعه کرده و تحت معاینه و بررسی های لازم قرار بگیرید.

   پاسخ
 16. دکتر میگن سیگاری ها نمیتونند این عمل رو انجام بدن درسته؟

  پاسخ
  • افراد سیگاری قبل و بعد از جراحی باید مصرف سیگار را قطع کنند.

   پاسخ
 17. علت کبودی بعداز لیپو چی هست؟؟

  پاسخ
 18. فرد باید چقدر اضافه وزن داشته باشه که بتونه این عمل رو انجام بده؟

  پاسخ
  • جراحی ابدومینوپلاستی برای کاهش وزن نیست، بلکه برای کانتورینگ بدن و رفع پوست اضافه ناحیه شکم می باشد.

   پاسخ
 19. درود دکتر جراحی تامی تاک دقیقا چیست و چه‌ کاری انجام میدهد

  پاسخ
  • جهت برداشتن پوست اضافی و افتاده انجام می شود.

   پاسخ
 20. خطر نداره؟

  پاسخ
 21. ابدومینوپلاستی فقط برای ناحیه شکم‌؟

  پاسخ
  • بله

   پاسخ
 22. ابدومینوپلاستی با بی‌هوشیه؟

  پاسخ
  • بله

   پاسخ
   • چقدر چاقی بر گردا طبیعی هستش ؟چون من دیدم یه مدت بعد از عمل خیلی لاغر میشن بعد به وزن ایده ال میرسن

    پاسخ
 23. همیشه ابدومینوپلاستی و لیپو با هم انجام میشه؟

  پاسخ
  • خیر زمانی که علاوه بر چربی های اضافی، پوست اضافی و افتاده زیاد باشد و نیاز به برداشتن آن باشد این دو جراحی به صورت همزمان با هم انجام می شود.

   پاسخ
 24. دوره نقاهت این عمل چقدر هست؟ ؟؟ وبعد از عمل برنامه غذایی داده میشه

  پاسخ
 25. ایا درد داره

  پاسخ
  • هر جراحی به دلیل دستکاری هایی که در بدن انجام می شود در روزهای اولیه بعد از جراحی درد به همراه دارد ولی این درد به مرور کاهش پیدا می کند.

   پاسخ
 26. امکان بارداری بعد از این عمل جراحی وجود داره؟

  پاسخ
  • بله این جراحی خللی در بارداری ایجاد نمی کند. اما باید در فاصله زمانی مناسب طبق نظر پزشک انجام شود.

   پاسخ
 27. سلام جراحی تامی تاک برگشتم داره؟؟

  پاسخ
  • در صورت رعایت نکات ارائه شده توسط پزشک و داشتن رژیم غذایی سالم و تحرک، این جراحی برگشت نخواهد داشت.

   پاسخ
 28. سلام ببخشید شما کدوم بیمارستان جراحی می کنید؟

  پاسخ
 29. ممنونم از توضیحات ارزنده شما،عوارض جراحی تا کی باقی میمونه

  پاسخ
 30. در سنین بالا عوارض نداره

  پاسخ
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.