دکتر داریوش نادری / جوانسازی صورت / همه چیز درباره لیفت شقیقه
مدت زمان مطالعه ۸ دقیقه

همه چیز درباره لیفت شقیقه

مروزه لیفت شقیقه به یکی از پرطرفدارترین اقدامات زیبایی صورت تبدیل شده است و علت آن تاثیر بسیار مهم ابرو و اطراف چشم در زیبایی و جوانی صورت است؛ بی شک چشم و ابرو مهم ترین اعضای صورت بوده و در جوانی و شادابی صورت مهم ترین نقش را ایفا می کند. به همین خاطر بسیاری از افراد علی الخصوص خانم ها با بالاتر رفتن سنشان به دنبال انجام اقدامات زیبایی از جمله لیفت صورت و لیفت ابرو و شقیقه هستند. در واقع با بالا رفتن سن به مرور زمان پوست دچار شلی و افتادگی خواهد شد و این مسئله در اطراف چشم و ابرو ها نیز به وضوح دیده می شود؛ با افتادن ابروها و کم شدن فاصله بینی ابرو و چشم چشم ها خسته تر و پیرتر دیده می شود و در نتیجه از زیبایی صورت به شدت کاسته می شود. با انجام لیفت شقیقه می توان به سادگی به اندازه چندین سال جوانتر و زیباتر شد.

لیفت شقیقه و ابرو چیست؟

لیفت شقیقه جهت بالا بردن دم ابرو ها و خوش فرم تر کردن چشم ها انجام می شود. با لیفت گوشه چشم، ابرو ها بالا تر رفته، فاصله بین چشم و ابرو مناسب شده و دیگر چشم ها خسته دیده نمی شود و شادابی دوباره به چشم ها باز می گردد. علاوه بر این موراد جالب است بدانید که علاوه بر بالا بردن ابرو ها، چین و چیروک هایی که در اطراف چشم وجود دارد (خطوط پنجه کلاغی) نیز از بین خواهد رفت و در نتیجه اطراف چشم کاملا جوان خواهد شد. بنابراین می توان لیفت ابرو و شقیقه را یکی از بهترین روش های جوانسازی برای افرادی دانست که به دلیل بالا رفتن سن دچار افتادگی ابرو شده اند.

چه افرادی باید لیفت شقیقه انجام دهند؟

  • افرادی که مایل هستند ابرو و گوشه چشم خود را به روش های مختلف لیفت کنند، در ابتدا باید بدانند که در سنین پایین تر از ۲۲ سالگی نمی توانند اقدام به انجام این جراحی زیبایی کنند؛ علت این مسئله این است که هنوز صورت فرد به طور کامل شکل نگرفته و در نتیجه این احتمال وجود دارد که نتیجه جراحی لیفت گوشه چشم و شقیقه در صورت فرد ماندگاری طولانی نداشته باشد.
  • با وجود اینکه حداقل سن لازم برای انجام جراحی لیفت گوشه چشم ۲۲ سال معرفی شده است، حد بالای سنی برای انجام این اقدام زیبایی تعریف نمی شود و هر فردی که به بیماری خاصی دچار نباشد و از داروهای خاصی استفاده نکند می تواند کاندید این عمل زیبایی باشد.
  • افرادی که با بالا رفتن سنشان به مرور دچار افتادگی ابرو شده اند می توانند کاندید مناسبی برای انجام جراحی باشند.
  • برخی از افراد هستند که به دلایل مختلف در سنین جوانی چربی زیر پوست را از دست می دهند و همین امر سبب افتادگی ابرو ها می شود که می توانند برای انجام لیفت شقیقه اقدام کنند.
  • افرادی که به طور همزمان دچار افتادگی ابرو و چین و چروک های اطارف چشم (خطوط پنجه کلاغی) هستند نیز می توانند اقدام به لیفت ابرو و شقیقه کنند.
  • برخی از افراد هستند که به دلایل ژنتیکی و ارثی ابروهای افتاده ای دارند در نتیجه می توانند بهترین نتیجه را داشته باشند.

انواع روش های لیفت شقیقه

برای لیفت شقیقه و بالا بردن دم ابرو می توان از روش های مختلفی اعم از شیوه های جراحی و غیر جراحی بهره برد. مسلما روش های جراحی دوره نقاهت بیشتر و در عین حال ماندگاری طولانی تری خواهد داشت ولی روش های غیر جراحی بدون دوره نقاهت و با ماندگاری موقتی خواهد بود.

جراحی لیفت آندوسکوپیک شقیقه

این جراحی همان طور که از نامش مشخص است، بالا بردن ابرو از طریق جراحی است که ماندگاری طولانی مدت خواهد داشت. این جراحی از طریق بی حسی موضعی و در مواردی با استفاده از بیهوشی عمومی انجام می شود و به مدت زمانی در حدود یک الی دو ساعت نیاز دارد. بعد از این جراحی نیازی به بستری شدن در بیمارستان نیست و فرد می تواند بلافاصله مرخص شود. جراحی لیفت شقیقه به تشخیص بهترین جراح پلاستیک به یکی از سه روش موجود انجام می شود.

لیفت پوست شقیقه

در این روش تنها برش هایی در سطح پوست در محل شقیقه و نزدیک به محل رویش موها ایجاد می شود و با کشیدن لایه سطحی پوست به آرامی، لیفت جزئی در کناره ابروها ایجاد می شود همچنین چین و چروک های ریز و سطحی پوست نیز از بین خواهد رفت.

روش SMAS (لیفت شقیقه با کشیدن لایه میانی زیر پوست)

در این روش علاوه بر کشیدن لایه سطحی پوست، لایه سطحی عضله زیر پوست نیز کشیده می شود و همین امر سبب از بین رفتن چین و چروک های عمیق تری نسبت به روش های قبلی خواهد شد.

روش MACS (بالا بردن گوشه چشم با کشیدن لایه بسیار عمیق زیر پوست)

در این روش نیز همانند روش های قبلی برش های ظریفی در پوست ناحیه شقیقه زده می شود و لایه های عمیق زیر پوست (ساب پریوستئال) کشیده می شود؛ تفاوت این روش با روش SMAS در این است که با ایجاد کشیدگی در لایه های عمیق تر پوست، چروک های بیشتری در اطراف چشم برطرف شده و همچنین کشیدگی بیشتری در انتهای ابرو ایجاد می شود.

توجه داشته باشید که در هر سه این روش های جراحی بالا کشیدن شقیقه از دستگاهی به نام آندوسکوپ استفاده می شود که این دستگاه که از لوله، فیبر نوری و دوربین تشکیل شده است، وارد برش ها شده و کشیدن لایه های پوست را برای جراح آسان تر می کند.

لیفت گوشه چشم و شقیقه با نخ

یکی از روش های غیر جراحی لیفت دم ابرو و شقیقه استفاده از نخ های قابل جذب (نخ های PDO) بوده که ماندگاری در حدود ۲ تا ۳ دارد. در واقع این نخ ها بعد از این مدت جذب پوست شده و در نتیجه اثربخشی خود را از دست خواهند داد. در این روش، در ابتدا پزشک با استفاده از پمادهای بی حسی موضعی، محل دقیق ورود نخ ها را بی حس کرده و با ورود نخ از طریق سوزن های ظریف در پوست، کشیدگی مناسبی را در شقیقه و انتهای ابرو ایجاد می کند. زخم ها در این روش بسیار کوچک بوده و بعد از چند روز نیز اثری از آن ها باقی نخواهد ماند.

لیفت شقیقه با بوتاکس

یکی از ساده ترین روش های موقتی و بدون جراحی برای بالا بردن گوشه چشم، تزریق بوتاکس است؛ با استفاده از تزریق بوتاکس به صورت موقتی و در حدود ۳ تا ۵ ماه (تا زمان باقی ماندن اثر بوتاکس) ماندگاری خواهد داشت. جالب است بدانید که اگر تزریق بوتاکس توسط پزشک حاذق و متبحر انجام نشود، نه تنها سبب بالا رفتن ابرو نمی شود بلکه خود می تواند سبب افتادگی بیشتر آن شود.

مزایای جراحی لیفت گوشه چشم و شقیقه

  • جراحی لیفت شقیقه روشی دائمی بوده و مانند روش های غیر جراحی موقتی نیست که نیاز به ترمیم داشته باشد.
  • از طریق جراحی بالا کشیدن گوشه چشم می توان کشیدگی و زیبایی را به حالت چشم و ابرو داد.
  • با استفاده از جراحی لیفت شقیقه می توان تا حدودی افتادگی پلک بالای چشم را کاهش داد؛ البته ناگفته نماند که برای افرادی که به میزان قابل توجهی افتادگی پلک بالا دارند لازم است که جراحی زیبایی پلک یا بلفاروپلاستی انجام دهند.
  • لیفت شقیقه می تواند به خوبی خطوط پنجه کلاغی اطراف چشم را از بین ببرد.

عوارض لیفت شقیقه

شایعترین عوارض بعد از جراحی لیفت گوشه چشم تورم و کبودی است که این امر طبیعی بوده و چندان نگران کننده نیست و حداکثر باید تا دو هفته بعد از جراحی از بین برود؛ در صورتی که این تورم مدت زمان بیشتری ادامه داشت لازم است حتما با پزشک خود مشورت نمایید. از دیگر عوارض بعد از لیفت ابرو و شقیقه خارش محل بخیه ها است که با زدن پمادهای مخصوص قابل رفع خواهد بود. در صورتی که با عوارض جدی تری مانند سردرد و سرگیجه مواجه شدید حتما با پزشک درمیان بگذارید.

هزینه لیفت شقیقه

هزینه انجام هر عمل درمانی و یا زیبایی یکی از مهمترین فاکتورها در تصمیم گیری نهایی فرد است. مسلما هزینه لیفت شقیقه با توجه به روش انتخابی شما متفاوت خواهد بود. معمولا هزینه این اقدام زیبایی با روش های موقتی مانند بوتاکس و نخ بسیار کمتر از هزینه عمل لیفت شقیقه خواهد بود. در هزینه جراحی لیفت شقیقه عواملی همانند تبحر جراح، محل انجام جراحی، نوع پوست بیمار، سن و میزان افتادگی ابرو نیز موثر خواهد بود. دقت داشته باشید به دلیل حساسیت بالایی که انجام صحیح این جراحی دارد و نتیجه آن در صورت شما مشخص خواهد شد، حتما به بهترین جراح لیفت صورت مراجعه نمایید.

دکتر داریوش نادری

دکتر داریوش نادری

دکتر داریوش نادری متولد ۱۳۴۴ بعد از اتمام دوران تحصیل در مقاطع راهنمایی و دبیرستان (دبیرستان البرز) در سال ۱۳۶۲ وارد دانشکده پزشکی شیراز و در سال ۱۳۶۹ از این دانشگاه به عنوان پزشک عمومی فارغ التحصیل گردیده است . در سال ۱۳۷۱ رزیدنتی جراحی عمومی را در دانشگاه تهران شروع و در سال 1375 به عنوان جراح عمومی فارغ التحصیل شده است و در سال ۱۳۸۰ دوره فوق تخصصی جراحی پلاستیک و زیبایی را در بیمارستان امام خمینی تهران آغاز و در سال ۱۳۸۳ با کسب رتبه اول در امتحان فوق تخصصی جراحی پلاستیک و زیبایی فعالیت خود را آغاز نموده است.

برچسب ها:
مقالات مرتبط
تزریق بوتاکس

تزریق بوتاکس

بروز خطوط و چین و چروک در صورت ظاهری پیر و مسن را برای شما برای فرد به همراه دارد و به همین خاطر همیشه همه به دنبال راه هایی جهت پوشاندن و از بین بردن این خطوط هستند. تزریق بوتاکس چند سالی است که به عنوان یکی از بهترین راه ها جهت جوانسازی پوست شناخته شده است. این روش...

تزریق چربی به صورت

تزریق چربی به صورت

یکی از مهم ترین علائم افزایش سن چین، چروک و افتادگی پوست می باشد. در این خصوص باید بگوئیم که از اصلی ترین دلایل بروز این علائم کاهش حجم صورت بوده که منجر به برجسته شدن شکاف های صورت و نیز گودی اطراف چشم خواهد شد. چگونگی کانتور و فرم صورت ژنتیکی است، به همین دلیل برخی...

هزینه تزریق چربی به صورت

هزینه تزریق چربی به صورت

همانطور که می دانید از گذشته تا کنون زیبایی صورت برای آدمیان بسیار مورد توجه و پر اهمیت بوده است و در برخورد اول این چهره زیبا و شاداب شماست که معرف حضورتان می باشد، زیرا به عنوان اولین عضو از بدن دیده می شود. پس برای زیبایی و جوانسازی آن باید بیش از پیش تلاش کرد تا...

پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

۰ دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.