مدت زمان مطالعه ۲۲ دقیقه

جراحی شکم

همیشه برای این که جذاب به نظر برسید و لباس های زیبایی بر تن کنید نیاز مند ان است که اندامی متناسب و ایده آل داشته باشید و این خود یک دغدغه بسیار بزرگ براید آقایون و به خصوص خانم ها است در حالی که می خواهند بدنی با فرمی مناسب را داشته باشند اما چربی های اضافی شکمی که بنا به دلایلی ایجاد می وشند این اجازه را به آن ها نمی دهد و در همین رساتا عمل های جراحی زیبایی شکمی می تواند افرادشان را به مطلوبشان برساند. یکی از انواع متداول جراحی های شکمی که ابدومینوپلاستی یا تامی تاک نام دارد به عنوان روشی مناسب و کم تهاجم به شما کاربران عزیز پیشنهاد می شود.

کلید واژه ها

هزینه جراحی شکم سوالات متداول جراحی ابدومینوپلاستی بهترین جراح زیبایی شکم در تهران مراقبت های بعد از ابدومینوپلاستی

تعریف و بررسی اجمالی جراحی شکم

جراحی شکم به روش های جراحی گفته می شود که در ناحیه شکم فرد برای تشخیص یا درمان یک بیماری پزشکی انجام می شود. جراحی شکم می تواند علائم مختلف شکم مانند: آسیب، ضربه یا درد ناشی از پارگی آپاندیس یا کنترل خونریزی داخلی را تسکین دهد.

جراحی شکم بسته به اندامی که به عمل نیاز دارد، مانند: کبد، معده یا کلیه، می تواند شامل روش های مختلفی باشد. جراحی های شکم به دو نوع لاپاراتومی و جراحی لاپاراسکوپی تقسیم می شوند.

لاپاراتومی عمل های نسبتاً بزرگی است که به یک برش بزرگ روی شکم بیمار و مدت زمان بهبودی بیشتری نیاز دارد. در جراحی های لاپاراسکوپی، برش ایجاد شده به طور قابل توجهی کوچک تر است. بنابراین، آن ها جای زخم کمتری دارند، از دست دادن خون کمتری دارند، درد بعد از عمل کم تر و زمان بهبودی سریع تر است.

ابدومینوپلاستی چیست؟

جراحی شکم که با عنوان تامی تاک یا ابدومینوپلاستی نیز شناخته می شود، روش جراحی غیر تهاجمی و زیبایی است که با برداشت چربی و پوست اضافی، به صاف و کوچک شدن شکم و هم چنین کشیدگی عضلات شکمی کمک می کند.
این روش جراحی می تواند به بهبود عضلات ضعیف شده شکم در پی بارداری، تغییرات وزن و یا عوامل ارثی کمک کند.

جراحی شکم دکتر نادری
جراحی زیبایی شکم دکتر داریوش نادری

روند جراحی شکم

جراحی شکم می تواند به دو فرم کامل و جزئی انجام شود. در روش کامل، برشی از یک سر مفصل ران تا سر دیگر زده می شود، تناسبی میان عضلات، چربی و بافت برقرار می شود و پوزیشن قرارگیری ناف نیز تغییر خواهد کرد.
روش جزئی، مناسب خانم ها و آقایانی است که پوست و چربی اضافی دارند که تنها در محدوده ناف مشاهده می شود. به همین خاطر، در این روش برش بزرگی زده نمی شود، محل قرارگیری ناف تغییری نمی کند و طول دوره نقاهت نیز کمتر خواهد بود.
پزشک قبل از جراحی، به این نتیجه می رسد که کدام روش برای بیمار مناسب تر می باشد.
روند جراحی به این صورت است که بعد از ایجاد برش، پوست برداشته می شود تا پزشک به عضلات و چربی ها دسترسی پیدا کند. در پایان، برش ها بخیه زده می شوند و پانسمانی جهت محافظت از بخیه ها، بر روی شکم قرار خواهد گرفت.
جراحی زیبایی شکم معمولا تحت بیهوشی عمومی انجام می شود و در حدود یک تا چهار ساعت به طول می انجامد که البته به میزان برداشت پوست و چربی نیز بستگی دارد.
آن چه که اهمیت دارد این است که بیمار باید قبل از جراحی در جلسات مشاوره شرکت کند و با پزشک در خصوص موارد زیر مشورت داشته باشد:

 • روند جراحی
 • آمادگی برای جراحی
 • مراقبت های بعد از جراحی
 • نتایج و انتظارات جراحی
 • خطرات و عوارض احتمالی
 • هزینه های جراحی
پروسه انجام ابدومینوپلاستی
روند جراحی زیبایی شکمی

برخی از متداول ترین روش های جراحی شکم عبارتند از:

سزارینی

این روش جراحی شکم با نام C- بخش نیز شناخته می شود و برای زنان باردار به منظور زایمان انجام می شود.

جراحی فتق اینگوینال

این یک روش جراحی شکم است که برای ترمیم فتق در کشاله ران شما انجام می شود. این جراحی برای ترمیم ضعف دیواره شکم انجام می شود.

عمل جراحی لاپاراتومی تجسسی

این یک جراحی است که برای اهداف تشخیصی انجام می شود و هدف آن کشف منبع ضربه یا خونریزی است که اندام های شکم را تحت تأثیر قرار می دهد.

کولسیستکتومی

این یکی از جراحی های معروف شکم برای برداشتن کیسه صفرا است و با استفاده از لاپاراسکوپ انجام می شود.

آپاندکتومی

این جراحی در بیمارانی که از آپاندیسیت رنج می برند انجام می شود. آپاندیس بیمار را برمی دارد.

نمونه اای از عمل ابدومینوپلاستی + روش انجام آن

کسانی که تحت عمل جراحی شکم قرار می گیرند:

بیمارانی که از بیماری هایی که اندام های مختلف حفره شکم را تحت تأثیر قرار می دهند رنج می برند، افرادی هستند که معمولاً برای آن ها جراحی شکم تجویز می شود. در صورت داشتن هر یک از شرایط پزشکی زیر ممکن است به جراحی شکم نیاز داشته باشید.

آپاندیسیت
مرگ یا سقط جنین
علائم غیر قابل توضیح که حفره شکم را برهم می زنند
خونریزی غیر قابل توضیح در شکم
بیشتر بیماران با این شرایط ممکن است علائمی مانند: درد، یبوست، اسهال و تغییر ناگهانی حرکات روده را تجربه کنند. اگر هرکدام از این علائم را تجربه کردید، حتماً فوراً به دنبال مراقبت های پزشکی باشید.

مزایا جراحی زیبایی شکم

بدون شک، جراحی ابدومینوپلاستی فوائد بسیاری برای انسان ها به همراه دارد. در واقع، این عمل علاوه بر زیبایی اندام ها می تواند مزایای درمانی دیگری نیز در پی داشته باشد. به ویژه هنگامی که برای بیماران با شرایط خاص این نوع جراحی توصیه می شود.

به عنوان مثال: برای اصلاح فتق شکمی، هنگامی که بافت روده یا شکم شما از دیواره شکم شکسته و یک نوع کیسه یا گونی ایجاد می کند، فتق شکمی ایجاد می شود. این فتق ممکن است به هر دلیلی ایجاد شود، مانند: ضعف شکم ناشی از کاهش وزن گسترده، آپاندیس یا سزارین. به همین ترتیب با پرداختن به عضلات ضعیف شکم، فتق شکمی را اصلاح کند و از این طریق فشار روی پوست شما را کاهش دهد.
برای کاهش بی اختیاری ادرار و استرس: بی اختیاری ادرار استرس (SUI) یک بیماری عدم کنترل مثانه است که در صورت فشار بیش از حد به مثانه و مجرای ادرار اتفاق می افتد. SUI با نشت غیرقابل کنترل ناشی از اقدامات ناگهانی و زور آور مانند عطسه، سرفه، خندیدن و ورزش مشخص می شود. این بیماری به طور معمول و بدون نیاز به جراحی درمان می شود، اما مطالعات نشان داده است که کشیدن شکم ممکن است به بیماران مبتلا به SUI کمک کند. این مشکل بیشتر در خانم ها به خصوص پس از زایمان طبیعی شایع است اما می تواند مردان را نیز درگیر کند.
برای کاهش کمر درد: کمر درد یکی دیگر از مشکلات رایج است که با جراحی ابدومینوپلاستی قابل درمان است. پس از زایمان یا کاهش وزن قابل توجه، زنان ممکن است از کمردرد ناشی از ضعیف شدن عضلات معده شکایت کنند. در صاف شدن شکم و از بین بردن چربی اضافی معده، شکم بینی با جراحی عضلات ضعیف شده را سفت می کند، در نتیجه حمایت شکمی بسیار مورد نیاز است که می تواند درد کمر شما را تسکین دهد.
برای بهبود وضعیت بدن: محصول جانبی تقویت عضلات شکم و کاهش کمر درد وضعیت بهبود یافته است. بعد از انجام عمل جراحی شکم، ممکن است به دلیل سفت شدن عضلات، از بهبود وضعیت بدن لذت ببرید و از ستون فقرات حمایت بیشتری کنید.

آیا می توان از گن برای کاهش وزن استفاده کرد؟

از آنجا که حذف فقط مقدار مشخصی از چربی بدن بی خطر است، بنابراین نباید از ابدومینوپلاستی به عنوان روشی برای کاهش وزن استفاده کرد. علاوه بر این، ایجاد شکم لزوماً فشار خون، سطح کلسترول یا سایر اثرات ناشی از چاقی را بهبود نمی بخشد. به همین دلایل، ما ابدومینوپلاستی را به عنوان راهی برای درمان چاقی یا دیابت توصیه نمی کنیم.

از طرف دیگر، پزشک می تواند جراحی ابدومینوپلاستی را برای بیماران دیابتی توصیه کند، به شرط آن که شرایط خاصی را داشته باشید:

وضعیت دیابتی تحت کنترل است و هیچ عارضه ای ایجاد نمی کند.
سابقه بیماری های کلیوی وجود ندارد
شما برای اطمینان از این که دیابت تحت کنترل است و ادامه عمل جراحی ایمن است، با آزمایش های اضافی خون موافقت می کنید.

چه خطرات و مزایایی دارد؟

شکم بینی ممکن است یک جراحی بسیار محبوب باشد، اما بسیار ساده یا آسان نیست. این یک روش اساسی است که شما را ملزم به بیهوشی عمومی می کند، پنج ساعت را در اتاق عمل می گذراند و چندین هفته را در دوره نقاهت سپری می کند.

بیماران دیابتی اگر تصمیم به جراحی زیبایی بگیرند، به ویژه در معرض عوارض هستند. به عنوان مثال: احتمال ابتلای آن ها به عفونت بیشتر است. علاوه بر این، وضعیت آن ها می تواند به طور قابل توجهی سرعت بهبودی را کاهش دهد. به علاوه، کنترل سطح گلوکز یک بیمار دیابتی پس از یک عمل برای جراحان چالش برانگیزتر است. با توجه به این خطرات، ما از بیماران می خواهیم قبل از تصمیم گیری در مورد جراحی، تغییراتی در رژیم غذایی و سبک زندگی خود به عنوان یک روش ایمن تر و عملی برای کاهش وزن ایجاد کنند.

اقدامات قبل از جراحی شکم

قبل از جراحی شکم، لباس مناسب برای پوشیدن به بیماران داده می شود. کلیه اشیا مصنوعی مانند: لنزهای تماسی یا پروتزهای مصنوعی نیز باید قبل از جراحی برداشته شوند. در مرحله بعد، موارد حیاتی بیمار مانند: ضربان نبض، دما و فشار خون ثبت می شود. سرطان ها باید به طور مداوم در تمام مراحل کنترل شوند. یک خط IV به داخل رگ بیمار وارد می شود و قبل از شروع روند جراحی، از داروهای بیهوشی استفاده می شود.

پیش از جراحی شکم، پزشک به بررسی و معاینه کامل بیمار خود و مواردی از قبیل میزان پوست و چربی اضافی می پردازد و تست های تصویربرداری و آزمایش خون را تجویز می کند. پزشک هم چنین به بررسی سابقه مواردی از قبیل:
– بارداری
– کاهش و یا افزایش وزن
– جراحی شکم در گذشته
خواهد پرداخت.

رعایت یک سری موارد از سوی بیمار ضرورت دارد، که عبارتند از:
– کنار گذاشتن استعمال سیگار و دخانیات، چند هفته قبل از جراحی
– عدم مصرف داروهای رقیق کننده خون مانند آسپیرین و ژلوفن. چرا که این قبیل داروها احتمال خونریزی را افزایش می دهند.- محدود کردن خوردن و آشامیدن مواد غذایی، شش تا هشت ساعت قبل از جراحی

مراقبت های بعد از عمل ابدومینوپلاستی عبارت اند از:

 • سعی کنید بعد از اتمام عمل از استراحت مطلق بپرهیزید و به مرور زمان به انجام فعالیت های روز مره خود بپردازید.
 • چنانچه پزشک تان نسخه ی خاصی برای تان تجویز کرده است دارو هایتان را منظم مصرف کنید.
 • اگر در محل جراحی خونریزی غیر عادی را مشاهده کردید حتما در اسرع وقت پزشک تان را مطلع سازید.
 • بعد از عمل جراحی برنامه غذایی مناسبی را در پیش بگیرید. این گونه با در نظر گرفتن توصیه های پزشکی خود در همان روز های ابتدایی عمل مقدار فراوانی مایعات و آب بنوشید. هم چنین از غذا های سالم و سبک استفاده کنید تا معده تان ورم نکند و برای جلوگیری از یبوست از مصرف میوه و سبزیجات غافل نشوید چرا که برخی از دارو های مسکن و ضد دردی که پزشک تجویز می کند ممکن است باعث کند شدن حرکات روده ای شوند.
در مورد رژیم غذایی بعد از عمل ابدومینوپلاستی بیشتر بدانید

بعد از جراحی شکم:

بعد از جراحی شکم، بیماران ممکن است طی چند هفته اول کمی ضعف داشته باشند. آن ها برای برداشتن منگنه هایی که برای بخیه زدن استفاده می شود، باید به جراح مراجعه کنند. برخی از عوارض احتمالی قابل انتظار بعد از جراحی شکم عبارتند از درد، خونریزی، عفونت، بافت اسکار، فلج موقتی روده و شوک.

اگر یک بیماری پزشکی دارید که نیاز به جراحی شکم دارد، به مرکز جراحی ما مراجعه کنید و بهترین درمان شکم را در آنکوریج انجام دهید.

دروه نقاهت عمل ابدومینوپلاستی

جراحی شکم دوره نقاهت شش هفته ای را به همراه دارد. برخی بیماران به مدت 24 تا 72 ساعت از درد و تورم ناحیه شکم شکایت می کنند که البته این قبیل موارد کاملا طبیعی هستند و بعد از گذشت مدتی برطرف خواهند شد.
معمولا به بیمار توصیه می شود از فردای جراحی، از رختخواب بیرون بیاید و آغاز به راه رفتن کند. راه رفتن از لخته شدن خون در اندام های تحتانی پیشگیری خواهد کرد.
بسیاری از بیماران سه تا پنج روز بعد از جراحی می توانند در اماکن عمومی حضور پیدا کنند.
توصیه می شود بیمار یک هفته در منزل استراحت و از انجام فعالیت های شدید بدنی مانند ورزش کردن حداقل به مدت چهار هفته خودداری کند.
بیمار باید نسبت به زمان مناسب تعویض پانسمان اهمیت دهد.
تمامی نکات و دستورات گفته شده از سوی پزشک باید رعایت شوند، تا شاهد تسریع روند بهبودی و رسیدن به بهترین نتایج باشیم.

هزینه های مربوط به عمل تامی تاک شکم

این آمار نگران کننده است، به ویژه برای خانواده هایی که بودجه محدود دارند و یا بیمه ندارند. تعجب آور نیست که 60٪ از کل ورشکستگی ها مربوط به هزینه های پزشکی است.

اما هنگام پرداخت هزینه های بیمارستان گزینه هایی وجود دارد. این نیاز به یک مصرف کننده پزشکی تحصیل کرده و تمایل به کشف انواع منابع مالی دارد.

گیل تراوکو، یک پرستار آنکولوژی مستقر در آتلانتا که هم چنین به عنوان یک متخصص آزمایشات دارویی و یک واسطه غم مجاز نیز فعالیت می کند، اظهار کرد: “افزایش هزینه های مراقبت های بهداشتی برای اقامت در بیمارستان و جراحی ها، یک اپیدمی مالی و عاطفی جدید برای آمریکایی ها ایجاد کرده است.”

هزینه های بیمارستان

هیچ سیستم استانداردی وجود ندارد که تعیین کند بیمارستان برای یک سرویس یا روش خاص چه هزینه ای را دریافت می کند. فاکتورهای زیادی در قیمت گذاری عمل های زیبایی تاثیر گذار است، از جمله شرایط سلامتی فرد، هزینه آزمایش های آزمایشگاهی، اشعه ایکس، روش های جراحی، اتاق عمل و هزینه های بعد از جراحی، داروها و هزینه های پزشکان و متخصصان.

به عنوان مثال، اگر بهبودی یک بیمار از یک عمل جراحی در یک بخش مراقبت های ویژه (ICU) انجام شود و بهبودی بیمار دیگری در یک اتاق بهبودی انجام شود، هزینه ها ممکن است به شکل چشم گیری متفاوت باشد، حتی اگر عمل جراحی دو بیمار مشابه باشد.

علاوه بر این، هزینه های کلی بیمارستان بسته به موقعیت جغرافیایی آن و پرداخت هزینه قبض بیمار، یک شرکت بیمه یا یک پویش دولتی، به میزان قابل توجهی متفاوت است.

نکته مهم: هیچ دو بیمارستان احتمالاً یکسان نیستند. بنابراین، صرف نظر از برنامه هزینه های منتشر شده بیمارستان برای یک سرویس یا روش، بهترین اطلاعاتی که یک بیمار احتمالی می تواند با مطالعه و تحقیق در این زمینه و هم چنین مشورت از جراح خود خود اطلاعاتی دریافت کند و این براورد یک حسن دارد آن هم آن است که با برنامه ریزی بودجه مورد نیاز برای عمل را از قبل آماده می کنند.

هزینه های جراحی

هزینه جراحی چقدر است؟ آیا این همیشه اولین سوال نیست؟

هزینه متوسط ​​جراحی بسته به روش کار می تواند به شدت متفاوت باشد.

در اینجا چند فاکتور مهم وجود دارد که اغلب هزینه های جراحی را تحت شعاع قرار می دهند.

 • هزینه اتاق عمل در هر ساعت
 • دارو های بیهوشی
 • دستمزد جراح
 • هزینه های بستری (قبل از جراحی)
 • درمان قبل از جراحی (مانند دیالیز و پمپ های انسولین)
 • داروهای ضد درد
 • ویزیت پزشک در هر جلسه معاینه قبل و بعد از عمل
 • پرداخت هزینه های اقامت در بیمارستان و جراحی ها

سوالات متداول در مورد جراحی زیبایی شکم

همانطور که در مباحث پیشین بدان اشاره شده است این نوع عمل زیبایی یکی از محبوب ترین روش های جراحی زیبایی پلاستیک است. زنان و مردان هر ساله این عمل جراحی را برای رسیدن به اندام ایده آل خود با از بین بردن پوست و چربی اضافی انتخاب می کنند.

اگر شما هم جزو آن دسته از افرادی هستید که قصد انجام این جراحی زیبایی را دارید و در حال حاضر در مورد گزینه های خود تحقیق می کنید، احتمالاً لیستی از سوالاتی که همیشه در حال رشد هستند، دارید. اطلاعات زیر به 7 سوال برتر در مورد جراحی کشیدن شکم پاسخ می دهد تا به شما کمک کند تصمیم بگیرید که آیا این روش برای شما مناسب است یا خیر؟

آیا جراحی شکم دردناک است؟

دکتر داریوش نادری می گوید: که به دنبال جراحی شکم، افراد معمولاً دچار اسپاسم عضلانی می شوند. از طرف دیگر، این عمل معمولاً باعث درد گرفتگی می شود، زیرا روده به حالت عادی خود می رسد.

فوق تخصص جراح پلاستیک در تهران

نتیجه گیری

در خصوص نتایج جراحی زیبایی شکم باید بگوییم، با این که این روش جراحی نتایج دائمی را به همراه دارد، اما مواردی مانند بالا رفتن سن و یا تغییرات وزن می تواند بر نتیجه جراحی تاثیر بگذارد. اما این نکته را در نظر داشته باشید که تغییرات به مراتب کمتر از قبل خواهد بود و باید از بهترین جراح شکم کمک بگیرید تا نتایج مطلوبی را دریافت کنید.
در پایان به این موضوع باید اشاره کنیم که جراحی شکم می تواند شما را به اندام ایده آل تان برساند و دیگر لاغری به عنوان رویایی دست نیافتنی نبینید.

منابع:

1:

https://www.farnorthsurgery.com/blog/what-is-abdominal-surgery-an-overview

2:

https://www.plasticsurgery.org/news/blog/four-medical-benefits-of-a-tummy-tuck#:~:text=In%20flattening%20the%20abdomen%20and,back%20pain%20is%20improved%20posture.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 2 میانگین: 3]
دکتر داریوش نادری

دکتر داریوش نادری

دکتر داریوش نادری متولد ۱۳۴۴ بعد از اتمام دوران تحصیل در مقاطع راهنمایی و دبیرستان (دبیرستان البرز) در سال ۱۳۶۲ وارد دانشکده پزشکی شیراز و در سال ۱۳۶۹ از این دانشگاه به عنوان پزشک عمومی فارغ التحصیل گردیده است . در سال ۱۳۷۱ رزیدنتی جراحی عمومی را در دانشگاه تهران شروع و در سال 1375 به عنوان جراح عمومی فارغ التحصیل شده است و در سال ۱۳۸۰ دوره فوق تخصصی جراحی پلاستیک و زیبایی را در بیمارستان امام خمینی تهران آغاز و در سال ۱۳۸۳ با کسب رتبه اول در امتحان فوق تخصصی جراحی پلاستیک و زیبایی فعالیت خود را آغاز نموده است.

برچسب ها:
مقالات مرتبط
سوالات متداول جراحی ابدومینوپلاستی

سوالات متداول جراحی ابدومینوپلاستی

در این مقاله قصد داریم در مورد سوالاتی در مورد این نوع عمل جراحی زیبایی شکم که به طور مکرر پرسیده می شود پاسخ دهیم در ادامه مهم ترین پرسش های مطرح شده به همراه پاسخ های آن برای تان عرضه می کنیم. چرا که با پاسخ های این چنینی در قالب مقاله بسیاری از ابهامات موجود برطرف...

بهترین جراح زیبایی شکم در تهران

بهترین جراح زیبایی شکم در تهران

امروزه چاقی به عنوان یک عارضه بزرگ شناخته شده است که علاوه بر تاثیرات مخرب آن بر روی روان افراد می تواند ریشه بروز بسیاری از مشکلات و بیماری های جسمی هم باشد. پس انجام جراحی های زیبایی شکمی می تواند برای افرادی که از افزایش بیش از حد وزن رنج می برند بسیار مفید باشد و...

هزینه عمل ابدومینوپلاستی

هزینه عمل ابدومینوپلاستی

آیا شما هم قصد انجام عمل جراحی شکم یا همان ابدومینوپلاستی را دارید؟ آیا این عمل صرفاٌ برای افراد خاصی است یا این که هر کسی می تواند از مزایا این عمل جراحی بهره مند شود؟ آیا می دانید قیمت عمل ابدومینوپلاستی چقدر است؟ با توجه به پرسش های مکرر شما مخاطبین عزیز، اینک قصد...

پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

2 دیدگاه ها
 1. اقای دکتر‌من با ۱۳ کیلو اضافه وزن به نظرتون کاندیدای مناسبی برای این عمل خستم؟

  پاسخ
  • باید معاینه و بررسی دقیقی انجام شود.

   پاسخ
Average
5 Based On 1
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *