انتخاب برگه
مدت زمان مطالعه ۶ دقیقه
دکتر داریوش نادری / لیپوماتیک / کاهش وزن بعد از لیپوماتیک

کاهش وزن بعد از لیپوماتیک

عمل های جراحی پیرامون کاهش وزن یا سایز، در طی چند دهه اخیر بشدت مورد توجه قرار گرفته است. افراد زیادی برای رسیدن به اندام دلخواه خود، انواعی از عمل های پیکرتراشی را انجام می دهند، که یکی از محبوب ترین آنها مخصوصا در بین زنان، عمل جراحی لیپوماتیک است. مهم ترین سوال برای افراد این است که آیا کاهش وزن بعد از لیپوماتیک اتفاق می افتد؟ آیا همه افراد می توانند با جراحی لیپوماتیک کاهش وزن را تجربه کنند؟ در این مقاله به طورمفصل به این مبحث می پردازیم و اطلاعات کاملی در اختیار شما قرار می دهیم. با ما در ادامه همراه باشید…

کاهش-سایز-با-لیپوماتیک

طی عمل لیپوماتیک چه اتفاقی می افتد؟

در طی عمل لیپوماتیک، چربی های اضافی بر اساس دلخواه فرد، از ناحیه شکم، پهلو و یا ران، خارج می گردد. در برخی موارد نیز چربی های اضافی موضعی خارج شده در طی لیپوماتیک، در نقاط مورد درخواست بیمار، مثل ناحیه سینه و یا باسن استفاده می شود تا وی به اندام دلخواه خود دست یابد.

 این عمل جراحی نیز مانند سایر عمل های زیبایی بسیار حساس است. بنابراین تحقیق و بررسی فراوان، انتخاب یک  پزشک ماهر و مجرب و انجام مشاوره های لازم از مهم ترین اولویت های قبل از اقدام به عمل لیپوماتیک است. تیم حرفه ای و متخصص دکتر داریوش نادری، با بررسی سوابق بیماری های زمینه ای، انجام آزمایش های لازم و مشاوره های قبل از عمل و تجویز دستورالعمل های لازم برای بعد از عمل تا پایان دوران نقاهت، در کنار شماست تا تجربه ای لذت بخش و موفقیت آمیز از جراحی پیکر تراشی تحت عنوان لیپوماتیک را رقم بزنید.

کاهش-وزن-بعد-از-لیپوماتیک

آیا همه افراد می توانند با جراحی لیپوماتیک کاهش وزن را تجربه کنند؟

برای اینکه بدانید آیا بدن شما آمادگی عمل لیپوماتیک شکم و پهلو یا نقاط دیگر بدن را دارد یا خیر، حتما باید با یک پزشک فوق تخصص جراح پلاستیک مشورت کنید. در حالت کلی، لیپوماتیک برای نقاطی از بدن مناسب است که با وجود تلاش های قبلی، فرد با رژیم و ورزش و راه های دیگر، موفق به کاهش سایز نشده است. همچنین کسانی که چاقی مفرط دارند در ابتدا باید وزن خود را کاهش دهند و بعدا اقدام نمایند چرا که در جراحی لیپوماتیک میزان کاهش وزن به اندازه چربی های خارج شده است نه بیشتر و نمی توان انتظار کاهش وزن زیاد را داشت.

 بنابراین کسانی که به فکر درمان چاقی خود با این روش هستند باید روش دیگری را جایگزین کنند. به همین دلیل است که بیشتر افراد متخصص  بجای کاهش وزن از عنوان کاهش سایز، برای این جراحی استفاده می کنند. همچنین لیپوماتیک برای کسانی که اراده و توان لازم برای رعایت دستورالعمل های بعد از جراحی، رژیم متعادل، خواب کافی و ورزش منظم و در حالت کلی ایجاد یک سبک زندگی سالم در تمام ابعاد را ندارند، توصیه نمی شود.

چرا که در صورت عدم رعایت رژیم غذایی مورد تجویز پزشک و یا عدم تغییر سبک زندگی قبل از جراحی، چربی های موضعی خارج شده، مجددا ایجاد و انباشته می شوند. بنابراین در یک عمل لیپوماتیک، میزان موفقیت فقط در لحظه عمل خلاصه نمی شود، بلکه مشاوره های قبل از عمل و مراقبت های بعد از جراحی پروتز سینه، نقش بسیار کلیدی در رسیدن به نتیجه مورد انتظار را دارند و نتیجه دلخواه کسب شده را ماندگار می کنند.

آیا فرد می تواند تمام بدن خود را در یک جلسه لیپوماتیک کند؟

 روش لیپوماتیک نسبت به روش های مشابه، ریسک کمتر و دوره نقاهت کوتاه تری دارد، از طرفی برای انجام این عمل معمولا بیهوشی نیاز نیست و بصورت موضعی انجام می شود، بنابراین برش های زیادی برای انجام آن، نیاز نیست و جای بخیه هم بعد از دوران نقاهت کاملا از بین می رود. اما این عوامل باعث نمی شود که فرد بتواند تمام بدن خود را در یک جلسه لیپوماتیک کند و کاهش سایز داشته باشد، پزشک معالج بهترین مشاور شما در این زمینه است و اگر به اندازه کافی حرفه ای و متخصص باشد، میتواند در فواصل زمانی معقول با انجام لیپوماتیک های متعدد و پیکرتراشی، شما را به اندام دلخواه تان برساند. به همین دلیل لازم است تا بهترین جراح لیپوماتیک را برای انجام این عمل انتخاب نمایید.

آیا کاهش وزن بلافاصله بعد از لیپوماتیک حس می شود؟

بعد از لیپوماتیک، به دلیل خارج شدن چربی های اضافی بصورت موضعی، مقدار کمی کاهش وزن مشاهده می شود، اما زمان لازم برای مشاهده کامل نتیجه مورد انتظار از لیپوماتیک، حداکثر ۳ماه است. تا سه روز بعد از جراحی نیز، میزان تورم بافتی به حداکثر میزان خود می رسد و باید برای رویت نتیجه مورد انتظار کمی صبر و حوصله به خرج دهید . در نهایت پس از ۳ ماه ، کبودی و ورم زیر پوست از بین می رود و جای بخیه ها نیز تا حد زیادی بهبود می یابد.

 البته در صورتی که پوست فرد سفت و منعطف باشد، ناحیه عمل زودتر بهبود می یابد اما در صورتی که پوست وی شل و افتاده باشد ممکن است در همان حالت بماند و یا بعد از لیپوماتیک به یک عمل ابدومینوپلاستی هم نیاز باشد. همانطور که در بالا نیز گفته شد، لیپوماتیک یک روش معجزه آسا برای کاهش وزن نیست چرا که چربی اضافی تخلیه شد در حدی نیست که  تاثیر چشمگیری بر اضافه وزن داشته باشد. اما در صورتی که بیمار، دستورالعمل پزشک معالج خود را با اشتیاق و انگیزه رعایت کند، از پرخوری مفرط و بی تحرکی ، کشیدن سیگار و خوردن غذاهای چرب و ناسالم خودداری کند و در نهایت شیوه ی سالمی برای زندگی خود انتخاب کند، می تواند دوران نقاهت خود را در کمترین زمان سپری کند و کاهش سایزی بدون بازگشت را تجربه کند.

سخن پایانی

پیکرتراشی از طریق لیپوماتیک یکی از روش های کم تهاجمی، کم ریسک و پربازده است. با رسیدن به اندام دلخواه اعتماد بنفس فرد تا حد زیادی افزایش می یابد و کیفیت زندگی فردی و اجتماعی وی، در تمام ابعاد بالا می رود. با وجود اینکه میزان کاهش وزن در این جراحی چندان چشمگیر نیست، اما در صورت رعایت دستورالعمل های پزشک معالج خود، می توانید به کاهش سایز و اندام دلخواه خود دست پیدا کنید و با یک سبک زندگی سالم بعد از جراحی این کاهش سایز را ماندگار کنید. قبل از اقدام به عمل حتما انتظارات خود را با پزشک خود در میان بگذارید و تمام مشاوره های لازم را از وی دریافت کنید. دکتر داریوش نادری، با کارنامه درخشان خود در این زمینه، همراه تیم متخصص و حرفه ای خود، از لحظه تصمیم گیری شما برای اقدام به این عمل تا پایان دوران نقاهت، در کنار شماست تا یک عمل موفقیت آمیز را تجربه کرده و به انتظارات خود از لیپوماتیک برسید و از اندام دلخواه و کاهش سایز خود لذت ببرید.

دکتر داریوش نادری

دکتر داریوش نادری

دکتر داریوش نادری متولد ۱۳۴۴ بعد از اتمام دوران تحصیل در مقاطع راهنمایی و دبیرستان (دبیرستان البرز) در سال ۱۳۶۲ وارد دانشکده پزشکی شیراز و در سال ۱۳۶۹ از این دانشگاه به عنوان پزشک عمومی فارغ التحصیل گردیده است . در سال ۱۳۷۱ رزیدنتی جراحی عمومی را در دانشگاه تهران شروع و در سال 1375 به عنوان جراح عمومی فارغ التحصیل شده است و در سال ۱۳۸۰ دوره فوق تخصصی جراحی پلاستیک و زیبایی را در بیمارستان امام خمینی تهران آغاز و در سال ۱۳۸۳ با کسب رتبه اول در امتحان فوق تخصصی جراحی پلاستیک و زیبایی فعالیت خود را آغاز نموده است.

برچسب ها:
مقالات مرتبط
لیپوماتیک بازو ۱۰۰% تضمینی با بهترین نتیجه

لیپوماتیک بازو ۱۰۰% تضمینی با بهترین نتیجه

لیپوماتیک بازو یک عمل زیبایی برای برداشتن چربی های موضعی ناحیه بازو است که دراصطلاح برخی پزشکان زیبایی به پیکرتراشی معروف است. از لیپوماتیک برای برداشتن چربی‌های اضافه در حد تغییر وزن زیاد نمی‌توان استفاده کرد، بطورکلی می‌توان گفت برخلاف عمل لیپوساکشن که چربی ها...

نکات مهم درباره لیپوماتیک غبغب که تا به حال نشنیده اید

نکات مهم درباره لیپوماتیک غبغب که تا به حال نشنیده اید

لیپوماتیک غبغب یکی از روش های موثر برای از بین بردن چربی اضافه در ناحیه غبغب است. داشتن چانه مضاعف و یا غبغب می تواند زیبایی چهره را تحت تاثیر قرار دهد. بسیاری از افراد چه به دلیل ژنتیکی و چه به دلیل چاقی دارای غبغب هستند و همین امر باعث می شود که خود را نازیبا...

هزینه لیپوماتیک در سال ۱۴۰۳ چقدر است؟

هزینه لیپوماتیک در سال ۱۴۰۳ چقدر است؟

هزینه لیپوماتیک در سال 1403 چقدر است؟ این یک سوال مهم برای افرادی است که قصد دارند با استفاده از عمل لیپوماتیک به اندامی زیبا و متناسب دست پیدا کنند. امروزه با توجه به آن که روزبه‌روز سبک زندگی افراد در حال تغییر می‌باشد، عوامل بسیاری نیز به وجود آمده است که سبب بروز...

پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

۰ دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *