انتخاب برگه
مدت زمان مطالعه ۶ دقیقه
دکتر داریوش نادری / لیپوماتیک / پوشیدن گن بعد از لیپوماتیک

پوشیدن گن بعد از لیپوماتیک

پوشیدن گن بعد از لیپوماتیک چقدر ضرورت دارد؟ تناسب اندام و لاغری یکی از مسائل بسیار مهم و چالش برانگیز در زمینه زیبایی است و معیارهای زیبایی مادام در حال تغییر و تحول هستند. همچنین در مواردی اضافه وزن و تجمع چربی تا حدی زیاد است که با صبر کردن برای اثربخشی رژیم و ورزش، سلامت و حیات فرد به طور جدی تهدید می‌شود. در این هنگام است که اعمال زیبایی و تهاجمی چون جراحی وارد عمل می‌شوند و نتیجه سریعی به فرد می‌دهند‌. یک روش پربازده و جدید از زیرمجموعه‌های لیپوساکشن، عمل لیپوماتیک است که با انجام مراقبت‌های لازم چون پوشیدن گن بعد از لیپوماتیک بازده خوبی برای زیباجو خواهد داشت. در این مقاله به توضیحاتی درباره پوشیدن گن بعد از لیپوماتیک می پردازیم. با ما همراه باشید…

بستن-گن-بعد-از-لیپوماتیک

آیا پوشیدن گن بعد از لیپوماتیک ضروری است؟

چرا پوشیدن گن بعد از لیپوماتیک توصیه می‌شود؟ این موضوعی است که در ادامه این مقاله از دیدگاه دکتر داریوش نادری به آن می‌پردازیم. لیپوماتیک یک روش کارآمد و موثر برای حذف چربی‌های اضافه است. این روش برای از بین بردن چربی‌های اضافه نواحی شکم، ران، پهلو، سینه، باسن، زیر چانه، پشت زانو و… به کار می‌رود و همچنین امکان افزودن و انتقال چربی از نواحی به نواحی دیگر را دارد. توصیه پوشیدن گن بعد از لیپوماتیک به فرآیند این عمل مرتبط است. طی فرآیند عمل لیپوماتیک، در نواحی مورد نظر برای برداشت چربی، منافذی به طول ۲ تا ۵ میلی‌متر ایجاد می‌شود که محل ورود لوله‌های کانول است. این لوله‌ها با جداسازی و مکش سلول‌های چربی باعث حذف لیپیدهای مضر و غیرضروری بدن می‌شوند. فارغ از اینکه این عمل عوارض احتمالی بسیاری دارد که با انتخاب پزشک متخصص و ماهر در انجام عمل می‌توان آن‌ها را کاهش داد، بستن گن کمک می‌کند دوره نقاهت کوتاهتری را بگذرانید و با رفع کبودی و تورم و مایعات تجمع یافته در محل عمل، به نتیجه مورد انتظار خود دست یابید.

تاثیرات پوشیدن گن بعد از لیپوماتیک

چرا پزشکان پوشیدن گن بعد از لیپوماتیک را توصیه می‌کنند؟ با اینکه روش لیپوماتیک روش کم تهاجمی و فوق العاده موثر برای از بین بردن چربی‌ها اضافه است، در هر حال اثر التهابی بر نواحی مورد نظر برای حذف چربی می‌گذارد که این آثار در کوتاه مدت بر سختی دوران نقاهت می‌افزایند و در طی زمان نیز می‌توانند موجبات عفونت‌های داخلی در اثر تجمع خوناب را فراهم آورند. یکی از مهمترین و تأثیرگذارترین اقدامات در تمامی اعمال زیبایی و پیکرتراشی این است که به توصیه پزشکان راجع به مراقبت‌های بعد از لیپوماتیک (مانند پوشیدن گن) عمل کنید. این اقدام می‌تواند خوناب و مایع لنفی جمع شده در نواحی برداشت چربی را تخلیه نموده و از درد، کبودی، التهاب و عفونت در این نواحی جلوگیری کند.

به طور کلی می‌توان تاثیرات پوشیدن گن بعد از لیپوماتیک را در موارد زیر خلاصه کرد:

  • کاهش شدت پاسخ التهابی بدن در نواحی عمل؛ عمل چربی تراشی پاسخ ایمنی بدن و علائم التهابی آن را بر می‌انگیزد. تورم، کبودی، درد و… از جمله این علائم هستند که با پوشیدن گن بعد از لیپوماتیک کاهش پیدا می‌کنند.
  • کاهش درد بعد از عمل؛ با اینکه درد بعد از عمل لیپوماتیک چندان زیاد نیست و با مسکن‌ها کنترل می‌شود، اما سفت بستن نواحی عمل به کنترل و مدیریت درد آن قسمت‌ها کمک می‌کند.
  • کنترل ورم نواحی عمل؛ تورم از جمله عوارض طبیعی لیپوماتیک است. با پوشیدن گن بعد از لیپوماتیک می‌توان ورم ناشی از عمل را کاهش داده و زودتر به نتایج عمل دست یافت.
  • رفع کانتور و جلوگیری از افتادگی پوست؛ افتادگی و چین و چروک پوست از اصلی‌ترین دغدغه‌های زیباجویان برای عمل لیپوماتیک هستند. خاصیت الاستیکی گن طبی باعث می‌شود بافت‌های مختلف پوست به هم چسبیده و کمتر دچار چین و چروک و افتادگی شوند.
  • ترمیم زخم؛ پوشیدن گن بعد از لیپوماتیک به بهبود زخم سرعت می‌بخشد و دوران نقاهت را کاهش می‌دهد.

البته این فواید تنها در صورت پوشیدن گن طبی مناسب و کارآمد نمایان می‌شوند. خرید گن مناسب موضوعی است که جلوتر به آن می‌پردازیم.

پوشیدن-گن-بعد-از-لیپوماتیک

مناسبترین گزینه برای پوشیدن گن بعد از لیپوماتیک

گن، لباسی سبک و با قابلیت کشسانی (الاستیکی) بالا است که در موارد طبی، پزشکی و زیبایی، کاربرد زیادی دارد. تاثیرات پوشیدن گن بعد از لیپوماتیک در صورت استفاده از گن مناسب، با کیفیت و با سایز ایده‌آل مشاهده می‌شود. اگر می‌خواهید بدانید مناسبترین گن برای استفاده بعد از لیپوماتیک کدام است؟ در وهله اول باید به نواحی عمل خود توجه کنید. انواع گن طبی لیپوماتیک مخصوص شکم و پهلو، بازو، ران و غبغب (زیر چانه) هستند. هر کدام از این انواع با قرارگیری در بخش مناسب، پوست و ماهیچه‌های نواحی عمل را تحت فشار قرار می‌دهند. اولین نکته در خرید گن مناسب برای بعد از لیپوماتیک، اندازه آن است.

به طور کلی گن طبی برای تاثیرگذاری و ایجاد فشار در نواحی مورد نظر باید میزان تنگی مناسبی داشته باشد. گن را باید یک یا دو سایز کوچکتر از سایز لباس زیر خود انتخاب کنید. (قبل از عمل اندازه‌گیری‌های لازم را انجام دهید.) بهترین انواع گن طبی از پارچه‌های سبک و کشسانی چون الاستین یا لیکرا تهیه می‌شوند که برای استفاده شبانه روزی مناسب هستند. گن‌های قابل باز و بسته شدن به صورت چپ و راستی، و دارای تسمه‌های قابل تنظیم، استفاده راحت و خوبی دارند و از بروز عوارض لیپوماتیک جلوگیری می‌کنند‌. فراموش نکنید که کیفیت گن همواره مهمتر از هزینه آن است و اگر برای عمل زیبایی هزینه کرده‌اید، برای اخذ بهترین نتایج باید هزینه گن و اقدامات مهم بعد از عمل را نیز متحمل شوید.

پوشیدن گن بعد از لیپوماتیک تا چه زمان ضروری است؟

به طور معمول پوشیدن گن بعد از لیپوماتیک تا میانگین ۶ هفته توصیه می‌شود. این زمان با توجه به فرد و عوارض ایجاد شده بعد از عمل می‌تواند به ۳ هفته کاهش، یا به بیش از ۵ هفته افزایش پیدا کند. به دلیل عوارض زیاد عدم بستن گن بعد از لیپوماتیک، پزشکان توصیه می‌کنند افراد در روزهای اول عمل حتی در هنگام خواب نیز گن طبی را به تن داشته باشند. پس از چند هفته اول بعد از عمل امکان نپوشیدن گن برای چند ساعت در روز هست‌. یکی از بهترین راهکارها این است دو گن تنگ و گشاد تهیه شود تا در دو سه هفته اول محل زخم سفت‌تر نگه داشته و در هفته‌های بعد هم همچنان بافت تحت حمایت گن قرار گیرد.

کلام آخر

در این مقاله به مبحث پوشیدن گن بعد لاز لیپوماتیک به دلیل اهمیت بالایی که دارد پرداختیم. در صورتی که هر سوالی دارید یا می خواهید مشاوره بگیرید، با مطب دکتر داریوش نادری فوق تخصص جراحی پلاستیک با شماره ۰۲۱۲۲۷۹۲۴۳۹ تماس بگیرید.

دکتر داریوش نادری

دکتر داریوش نادری

دکتر داریوش نادری متولد ۱۳۴۴ بعد از اتمام دوران تحصیل در مقاطع راهنمایی و دبیرستان (دبیرستان البرز) در سال ۱۳۶۲ وارد دانشکده پزشکی شیراز و در سال ۱۳۶۹ از این دانشگاه به عنوان پزشک عمومی فارغ التحصیل گردیده است . در سال ۱۳۷۱ رزیدنتی جراحی عمومی را در دانشگاه تهران شروع و در سال 1375 به عنوان جراح عمومی فارغ التحصیل شده است و در سال ۱۳۸۰ دوره فوق تخصصی جراحی پلاستیک و زیبایی را در بیمارستان امام خمینی تهران آغاز و در سال ۱۳۸۳ با کسب رتبه اول در امتحان فوق تخصصی جراحی پلاستیک و زیبایی فعالیت خود را آغاز نموده است.

برچسب ها:
مقالات مرتبط
عمل لیپوماتیک سینه؛ معجزه فرم دهی و کاهش سایز سریع

عمل لیپوماتیک سینه؛ معجزه فرم دهی و کاهش سایز سریع

عمل لیپوماتیک سینه امروزه از عمل های زیبایی پر مخاطب به‌شمار می‌آید. جراح در عمل لیپوماتیک با کم کردن از حجم چربی های اضافه، باعث فرم دهی و احساس رضایت مراجعه کننده می‌شود. اگر قصد دارید عمل لیپوماتیک سینه انجام دهید یا در این زمینه بیشتر بدانید، با ما در ادامه همراه...

با عمل لیپوماتیک باسن در یک جلسه به اندام رویایی خود برسید

با عمل لیپوماتیک باسن در یک جلسه به اندام رویایی خود برسید

یکی از انواع عمل های پیکرتراشی، عمل لیپوماتیک باسن می‌باشد که با از بین بردن چربی های اضافی در ناحیه باسن به خوش فرم شدن آن کمک می‌کند. در برخی موارد نیز جراح جهت خوش فرم شدن باسن اقدام به افزودن چربی به نقاطی از آن می‌کند. در ادامه مطلب جامعی را برای آشنایی شما با...

لیپوماتیک ساق پا ۱۰۰% تضمینی

لیپوماتیک ساق پا ۱۰۰% تضمینی

لیپوماتیک ساق پا یک روش مدرن برای کاهش و ازبین بردن چربی های اضافی ساق پا می‌باشد که نوعی عمل زیبایی‌ است و هدف از انجام این عمل ظریف‌تر شدن و زیباترشدن پشت پا می‌باشد. لیپوماتیک ساق پا نسبت به لیپوساکشن درد کمتری دارد و برای حجم کمتری از چربی استفاده می‌شود. اگر قصد...

پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

۰ دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *