دکتر داریوش نادری / جراحی پلاستیک / هزینه جراحی ژنیکوماستی
مدت زمان مطالعه ۶ دقیقه

هزینه جراحی ژنیکوماستی

نگرانی در مورد زیبایی های مربوط به اندام های بدنی فقط مربوط به خانم ها نیست. گاهی ممکن است ابتلا به بیماری هایی موجب افزایش حجم بافت سینه ها در آقایان شود که متعاقبا باعث کاهش اعتماد به نفس و مشکلات روانی وحتی در برخی موارد جسمی برای آن ها شود. آیا اطلاعاتی در مورد بیماری ژنیکوماستی دارید؟ دلیل بروز این عارضه در آقایان را می دانید؟ یا شاید با بیماری ژنیکوماستی دسته پنجه نرم می کنید و می خواهید درمورد این عارضه اطلاعاتی داشته باشید. در این مقاله با ما همراه باشید، زیرا به صورت اختصاصی در مورد این بیماری، روش های درمان و هزینه جراحی ژنیکوماستی اطلاعات جامعی در اختیار شما قرار می دهیم.

ژنیکوماستی چیست؟

قبل از هر چیز لازم است بدانیم که ژنیکوماستی چیست؟ ژنیکوماستی به معنای بزرگ شدن خوش خیم بافت پستان مردانه در اثر افزایش چربی و یا بافت استروما ست که در میان مردان بسیار رایج است و تقریبا 36% از مردان درگیر این عارضه هستند. این بیماری بیشتر در بزرگسالان و به خصوص جوانان شیوع دارد.

علائم و نشانه های ژنیکوماستی  

یکی از مهم ترین و اصلی ترین نشانه های ابتلا به ژنیکوماستی در آقایان وجود چربی و غده ی بزرگ در سینه است که می تواند حجم سینه و پستان آقایان را افزایش دهد و موجب به وجود آمدن ظاهر ناخوشایندی در سینه ی آقایان شود.

عوارض ژنیکوماستی

وجود پستان های بزرگ بیش از عوارض جسمی، عوارض روانی را برای فرد به همراه دارد که می توان عوارض روانی ذیل را به همراه داشته باشد:

 • اضطراب
 • افسردگی
 • کمبود اعتماد به نفس
 • ترس از بدخیم شدن توده

علل بروز ژنیکوماستی

همان طور که در ابتدای مقاله عنوان شد، ژنیکوماستی به وجود بافت و توده ی چربی در یک طرف یا دو طرف سینه است که می تواند برای شکل ظاهری پستان ها یک فرم ناخوشایند را ایجاد کند، سوالی که مبتلایان به این عارضه اول از همه چیز از پزشک معالج می پرسند این است که این توده به چه علتی ایجاد می شود؟

ژنیکوماستی به به دلایل زیر به وجود می آید:

 • اختلالات هورمونی
 • اضافه کردن وزن
 • ارثی و ژنتیکی بودن بیماری
 • در نتیجه ابتلا به بیماری های کبدی
 • عوارض مصرف بری داروها
 • استعمال ماریجوانا
 • استعمال برخی داروا مانند داروهای استروئیدهای آنابولیک

تشخیص ژنیکوماستی

تشخیص این بیماری کار سخت و دشواری نیست زیرا علائم و نشانه های آن به طور مستقیم روی ظاهر بافت سینه ها تاثیرگذار است و سبب افزایش توده و بافت سینه می شود. در صورت مشاهده افزایش بافت سینه و عدم تناسب آن با بدن خود می توانید برای معاینه و بررسی بیشتر به پزشک مراجعه کنید.

کدام آقاین به ژنیکوماستی دچار می شوند؟

جراحی سینه در اقایان

برای درمان ژنیکوماستی به چه پزشکی مراجعه کنیم؟

شاید نام این بیماری آنقدر برایتان نا آشنا باشد که ندانید در صورت مواجه خود و یا عزیزانتان با این عارضه باید نزد چه پزشک با چه تخصصی بروید. شما می تواند برای طی کردن روند درمان مربوط به ژنیکوماستی به بهترین جراح پلاستیک و زیبایی مراجعه کنید.

جراحی و درمان ژنیکوماستی 

شما می توانید روند درمان خود برای این بیماری را به دو روش

 • دارویی
 • جراحی

پیگیری کنید که انتخاب یکی از این دو روش ارتباط مستقیمی با تایید و نظر پزشک متخصص شما دارد. در صورت تایید گزینه ی جراحی می توانید به دو روش جراحی ژنیکوماستی را انجام دهید:

جراحی با بی حسی موضعی و لیپوساکشن: در این روش بخش مورد نظر با استفاده از تزریق بی حس شده و تخلیه ی چربی این ناحیه با استفاده از ساکشن صورت می گیرد.

جراحی با بیهوشی و برش پستان: در این روش درمانی بیهوشی به صورت کامل اتفاق می افتد و با ایجاد برش در ناحیه ی پستان اقدام به برداشتن بافت و توده ی چربی می شود تا فرم سینه به صورت کامل اصلاح شود.

اقدامات قبل از جراحی ژنیکوماستی

قبل از انجام جراحی به روش ژنیکوماستی ضروری است تا اقداماتی را رعایت کنید تا نتیجه ای به مراتب رضایت بخش از روند درمان داشته باشید، این اقدامات شامل موارد ذیل می باشد:

 • به وزن مناسب و مورد نظر خود برسید تا متناسب با وزن شما توده های چربی خارج شود.
 • از استعمال دخانیات اجتناب کنید.
 • از استعمال مواد مخدر اجتناب کنید.
 • در صورت مصرف داروی خاصی قبل از انجام جراحی حتما پزشک خود را در جریان قرار دهید.
 • قبل از جراحی از مصرف سیر و یا داروی جنسینگ خودداری کنید زیرا با مصرف این مواد احتمال لخته شدن خون را افزایش می یابد.
 • در صورت آلرژی به هر دارویی پزشک خود را مطلع سازید.
 • آزمایش های قبل از جراحی را به طور کامل انجام دهید.

مراقبت های بعد از جراحی ژنیکوماستی

رعایت این نکات بعد از جراحی ژنیکتوماستی ضروری است و روند درمان شما را تسریع می بخشد و تاثیر بسزایی در نتیجه و درمان نهایی دارد:

 • مراقبت های بهداشتی مربوط به پانسمان و پیشگیری از عدم بروز عفونت.
 • مصرف داروهای تجویز شده توسط پزشک در زمان مقرر.
 • مصرف یا تزریق آنتی بیوتیک تا یک هفته را فراموش نکنید.
 • از خوابیدن روی شکم تا دو هفته اجتناب کنید.
 • تا 24 ساعت سر خود را پایین نگه دارید و پشت تخت شما نباید به حالت بالا آورده شود.
 • احتمال وجود درد تا یک هفته وجود دارد و برای کنترل درد می توانید از داروهای تجویز شده توسط پزشک معالج استفاده کنید.
 • برای از بین بردن لخته های خون در رگ از داروهای رقیق کننده ی خون استفاده کنید.
 • برای مدت 6 هفته بعد از جراحی ژنیکتوماستی از گن استفاده کنید.

هزینه ی عمل جراحی ژنیکوماستی

روش های درمانی برای انجام این عارضه متفاوت است و هزینه ی عمل جراحی ژنیکوماستی کاملا به این بستگی دارد که شما پزشک و جراح عمومی شما کدام روش را برای درمان در نظر گرفته است. علاوه بر روش درمانی تخصص و تبحر پزشک معالج، سوابق تحصیلی و دانش او، تجهیزات کلینیک و مرکز جراحی مورد نظر در برآورد هزینه ی نهایی تاثیر بسزایی دارد. پس با توجه به موارد گفته شده نمی توان برای جراحی ژنیکتوماستی یک تعرفه و هزینه ی ثابتی را عنوان کرد.

ژنیکوماستی یک بیماری شایع پستان برای آقایان است که خوشبختانه آمار زیادی از درمان قطعی این بیماری وجود دارد که در نهایت بیماران به سلامت کامل دست یافته اند. پس در صورتی که گرفتار این بیماری هستید، اصلا جای نگرانی وجود ندارد. شما می توانید روند طبیعی درمان خود را تحت نظر فوق تخصص جراح پلاستیک طی کنید.

نتیجه گیری

با در نظر گرفتن مواردی که در مباحث پیشین بدان اشاره شد جراحی ژنیکوماستی تاثیرات مثبتی فراوانی برای مردانی که به چنین مشکلی دچار هستند به همراه دارد پس برای رهایی و زیبایی خود می توانید به انجام آن اقدام کنید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 3 میانگین: 3.3]
دکتر داریوش نادری

دکتر داریوش نادری

دکتر داریوش نادری متولد ۱۳۴۴ بعد از اتمام دوران تحصیل در مقاطع راهنمایی و دبیرستان (دبیرستان البرز) در سال ۱۳۶۲ وارد دانشکده پزشکی شیراز و در سال ۱۳۶۹ از این دانشگاه به عنوان پزشک عمومی فارغ التحصیل گردیده است . در سال ۱۳۷۱ رزیدنتی جراحی عمومی را در دانشگاه تهران شروع و در سال 1375 به عنوان جراح عمومی فارغ التحصیل شده است و در سال ۱۳۸۰ دوره فوق تخصصی جراحی پلاستیک و زیبایی را در بیمارستان امام خمینی تهران آغاز و در سال ۱۳۸۳ با کسب رتبه اول در امتحان فوق تخصصی جراحی پلاستیک و زیبایی فعالیت خود را آغاز نموده است.

برچسب ها:
مقالات مرتبط
تجربه دوباره جوانی با لیفت صورت

تجربه دوباره جوانی با لیفت صورت

اگر شما هم به دنبال دست یابی به جوانی و زیبایی پوست صورت خود هستید و می خواهید با انتخاب یکی از روش های عمل جراحی و غیر جراحی به نتیجه ای مطلوب برسید باید با مطالعات متعدد آگاهی و دانش پزشکی خود را در این زمینه ها افزایش دهید. مقالاتی از این دست برای شما این امکانات...

جراحی بلفاروپلاستی چگونه انجام می شود؟

جراحی بلفاروپلاستی چگونه انجام می شود؟

بلفاروپلاستی یا همان جراحی زیبایی پلک، در حال حاضر به عنوان یکی از پر طرفدار ترین عمل های زیبایی شناخته شده است که روز به روز هم به تعداد متقاضیان انجام آن افزوده شده است، این عمل با تمام محبوبیتی که دارد مزایای بی شماری را برای اتفراد به ارمغان می آورد، به همین دلیل...

همه چیز در مورد بلفاروپلاستی

همه چیز در مورد بلفاروپلاستی

جراحی زیبایی پلک یا به اصطلاح بلفاروپلاستی امروزه در بین افراد بخصوص خانم ها طرفداران زیادی پیدا کرده است. شاید دلیل این محبوبیت می تواند این امر باشد که این جراحی به عنوان روشی معمولاً ساده، تأثیر زیادی بر ظاهر متقاضیان خواهد گذاشت که تنایج دائمی در پی دارد. اما اگر...

پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

0 دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *