دکتر داریوش نادری / جراحی شکم / جراحی مینی ابدومینوپلاستی
مدت زمان مطالعه ۶ دقیقه

جراحی مینی ابدومینوپلاستی

جراحی مینی تامی تاک

جراحی ابدومینوپلاستی یکی از بهترین روش های از بین بردن شکم شل و افتاده بوده و سبب سفت شدن شکم است. ابدومینوپلاستی از این جهت بسیار موثر خواهد بود که پوست اضافی و شل شده در ناحیه شکم را دیگر نمی توان با روش هایی از جمله ورزش از بین برد زیرا این پوست دیگر حالت ارتجاعی و الاستیسیته خود را از دست داده است و باید تنها از طریق جراحی برداشته شود. در این جراحی برشی در عرض زیر شکم ایجاد شده و بعد از خروج چربی های اضافی از روش هایی مانند لیپوماتیک، پوست اضافی برداشته شده و سپس محل برش بخیه زده می شود. جراحی زیبایی شکم که با نام تامی تاک نیز شناخته می شود به دو روش کامل و مینی یا محدود انجام می شود که در این مقاله سعی شده است تمامی جوانب مربوط به مینی ابدومینوپلاستی ارائه شود.

مینی ابدومینوپلاستی چیست؟

جراحی مینی ابدومینوپلاستی جراحی است که برای زمانی که میزان افتادگی شکم کم باشد توصیه می شود و برشی که در زیر شکم زده می شود محدودتر و کوچک تر است. این جراحی همانند تامی تاک کامل تحت بیهوشی کامل انجام می شود و برشی در ناحیه رویش خط موی شرمگاهی ایجاد می شود . پس از برداشتن چربی های اضافه از روش هایی همانند لیپوساکشن، پوست اضافی و شل شده برداشته شده و سپس بخیه زده می شود.

مزایای جراحی مینی تامی تاک

جراحی زیبایی شکم، همانطور که از نامش مشخص است، سبب زیباتر شدن و خوش فرم شدن شکم و پهلوها شده و افتادگی شکم را از بین می برد و نتیجه آن شکمی صاف و زیبا خواهد بود. از جمله مزایای دیگری که مینی تامی تاک می تواند برای فرد به همراه داشته باشد، می توان به موارد زیر اشاره نمود:

 • اصلاح فرم شکم پس از تغییر وزن شدید، بارداری های مکرر و یا ضعف عضلانی
 • بهبود فتق شکمی (جلو زدن روده یا بافت شکمی از دیواره های شکم)
 • از بین بردن ترک های پوستی یا خطوط استریا و یا اسکارهای پوستی در ناحیه شکمی
 • دوره نقاهت در مینی ابدومینوپلاستی کوتاهتر است.
نمونه مینی ابدومینوپلاستی

چه افرادی کاندید جراحی ابدومینوپلاستی هستند؟

 • افرادی که به دلیل گذراندن بارداری و زایمان های متعدد، دچار شلی و افتادگی پوست و عضلات در ناحیه شکم و همچنین زیر شکم شده اند، افراد مناسبی برای انجام جراحی مینی ابدومینوپلاستی هستند.
 • همچنین افرادی که ناحیه شکم آن ها دچار ترک های پوستی و خطوط استریا شده است می توانند از طریق جراحی مینی ابدومینوپلاستی این مشکل را برطف کنند.
 • افرادی که به دلیل بالا رفتن سن آن ها دچار شل شدگی عضلات شکمی شده اند.

چه افرادی نباید جراحی مینی ابدومینوپلاستی انجام دهند؟

 • افرادی که نمی توانند بیهوشی عمومی داشته باشند.
 • افرادی که مشکلات انعقاد خون و اختلالات خونریزی دارند.
 • افرادی که در حال تغییر و کاهش وزن هستند.

باید توجه داشته باشید که جراحی ابدومینوپلاستی جایگزینی برای ورزش و یا رژیم غذایی نیست و نوسانات قابل توجه در وزن می تواند بر روی نتیجه این جراحی موثر باشد.

تفاوت مینی ابدومینوپلاستی با ابدومینوپلاستی کامل چیست؟

 • در روش مینی تامی تاک برشی که در زیر شکم زده می شود بسیار کوچکتر از روش کامل است.
 • در تامی تاک کامل ناف جابه جا می شود ولی در روش مینی جابه جایی ناف وجود ندارد.
 • جراحی زیبایی شکم به روش محدود به طور معمول به مدت زمانی در حدود ۱ الی ۵/۲ ساعت زمان نیاز دارد، این درحالی است که در ابدومینوپلاستی کامل حدود ۳ الی ۵ ساعت زمان لازم است.

عوارض عمل مینی تامی تاک

 • هر نوع جراحی به دلیل دستکاری هایی که در بدن و بافت پوست اتفاق میفتند، تورم و کبودی و خونریزی را به دنبال خواهد داشت، که البته در صورت طولانی شدن مدت زمان آن می توانید با پزشک مشورت نمایید.
 • آمبولی کردن یکی از نگرانی هایی است که برای افراد متقاضی مینی ابدومینوپلاستی وجود دارد ولی با مراجعه به بهترین جراح ابدومینوپلاستی و با توجه به تجربه و مهارت وی می توان از این مشکل جلوگیری نمود.

نحوه خوابیدن بعد از جراحی مینی ابدومینوپلاستی

نتیجه بعد از هر جراحی تا حد زیادی به انجام دستورالعمل های بعد از آن وابسته است، در نتیجه برای حصول نتیجه مطلوب فرد متقاضی باید تمامی مراقبت های بعد از ابدومینوپلاستی را به درستی رعایت کند. از جمله مهمترین مراقبت های بعد از مینی ابدومینوپلاستی نحوه خوابیدن فرد است که باید یک سری نکات از جمله موارد زیر را رعایت کند:

 • جراح توصیه می کند که فرد تا مدتی به صورت طاق باز نخوابد زیرا در این حالت ممکن است به جای بخیه ها فشار وارد شده و باز شوند.
 • بهتر است کمی سطح بدن بالاتر باشد، برای این کار می توانید از دو بال بزرگ و نرم کمک بگیرید، دقت کنید که نباید پوست ناحیه عمل شده جمع و یا کشیده شود.
 • برای جلوگیری از جابه جا شدن و یا غلت زدن در هنگام خواب بهتر است در اطرافتان بالش قرار دهید تا جابه جایی اتفاق نیفتد.
قبل از مینی ابدومینوپلاستی
بعد از مینی ابدومینوپلاستی

بهترین زمان انجام جراحی مینی ابدومینوپلاستی

افرادی که به دنبال انجام جراحی مینی ابدومینوپلاستی هستند لازم است از سلامت جسمانی لازم برخوردار باشند؛ هم آقایان و هم خانم ها می توانند این جراحی را انجام دهند، حتی در سنین بالا هم در صورتی که به بهترین جراح زیبایی شکم مراجعه کنید قابل انجام خواهد بود. در رابطه با خانم هایی که قصد بارداری دارند، توصیه می شود که انجام جراحی مینی تامی تاک را به بعد از بارداری موکول نمایند زیرا با وجود اینکه هیچ منعی برای بارداری بعد از ابدومینوپلاستی وجود ندارد ولی برای اینکه نتایج حاصل از جراحی با بارداری از بین نرود بهتر است بعد از بارداری اقدام به جراحی انجام شود.

جمع بندی

جراحی مینی ابدومینوپلاستی یکی از جراحی هایی است که افرادی که به دلایل گوناگون با مشکلات افتادگی و شلی پوست در ناحیه شکم مواجه هستند می توانند از آن بهره ببرند، این جراحی در بسیاری از موارد همراه با جراحی لیپوماتیک جهت خارج کردن چربی های اضافی شکم به صورت همرمان انجام می شود. شما با انجام دادن این جراحی زیبایی شکم می توانید از اندامی خوش فرم و متناسب بهره ببرید. در صورت تمایل در جهت اطلاع از هزینه و قیمت جراحی ابدومینوپلاستی می توانید مقاله مربوطه آن را مشاهده نمایید.

دکتر داریوش نادری

دکتر داریوش نادری

دکتر داریوش نادری متولد ۱۳۴۴ بعد از اتمام دوران تحصیل در مقاطع راهنمایی و دبیرستان (دبیرستان البرز) در سال ۱۳۶۲ وارد دانشکده پزشکی شیراز و در سال ۱۳۶۹ از این دانشگاه به عنوان پزشک عمومی فارغ التحصیل گردیده است . در سال ۱۳۷۱ رزیدنتی جراحی عمومی را در دانشگاه تهران شروع و در سال 1375 به عنوان جراح عمومی فارغ التحصیل شده است و در سال ۱۳۸۰ دوره فوق تخصصی جراحی پلاستیک و زیبایی را در بیمارستان امام خمینی تهران آغاز و در سال ۱۳۸۳ با کسب رتبه اول در امتحان فوق تخصصی جراحی پلاستیک و زیبایی فعالیت خود را آغاز نموده است.

برچسب ها:
مقالات مرتبط
ابدومینوپلاستی (جراحی زیبایی شکم)

ابدومینوپلاستی (جراحی زیبایی شکم)

همیشه برای این که جذاب به نظر برسید و لباس های زیبایی بر تن کنید نیاز مند ان است که اندامی متناسب و ایده آل داشته باشید و این خود یک دغدغه بسیار بزرگ براید آقایون و به خصوص خانم ها است در حالی که می خواهند بدنی با فرمی مناسب را داشته باشند اما چربی های اضافی شکمی که...

رفع سلولیت با دستگاه اوندا

رفع سلولیت با دستگاه اوندا

امروزه چاقی یکی از معضلاتی است که در اثر خوردن بیش از اندازه مواد مضر، تحرک کم و به طور کلی سبک زندگی ناسالم ایجاد می شود. چربی بیش تر در نواحی پهلو و شکم افراد ظاهر می شود. بیش تر افراد برای کم کردن وزن خود و رهایی از چربی های اضافه این قسمت ها و یا قسمت های دیگر بدن...

بهترین جراح زیبایی شکم در تهران

بهترین جراح زیبایی شکم در تهران

امروزه چاقی به عنوان یک عارضه بزرگ شناخته شده است که علاوه بر تاثیرات مخرب آن بر روی روان افراد می تواند ریشه بروز بسیاری از مشکلات و بیماری های جسمی هم باشد. پس انجام جراحی های زیبایی شکمی می تواند برای افرادی که از افزایش بیش از حد وزن رنج می برند بسیار مفید باشد و...

پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

۰ دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.