انتخاب برگه
مدت زمان مطالعه ۶ دقیقه
دکتر داریوش نادری / لیپوماتیک / ماساژ بعد از عمل لیپوماتیک چگونه باید انجام شود؟

ماساژ بعد از عمل لیپوماتیک چگونه باید انجام شود؟

لیپوماتیک یکی از عمل های زیبایی به شمار می رود که از آن برای تناسب اندام استفاده می شود. نام دیگر لیپوماتیک پیکرتراشی می باشد که امروزه در بین مردم محبوبیت بسیار زیادی پیدا کرده است، چون یکی از ساده ترین راه ها برای از بین بردن چربی های مزاحم و رسیدن به اندامی مناسب می باشد. حال ممکن است، بعد از عمل لیپوماتیک یک سری مشکلات  و عوارض برای شما پیش بیاید؛ البته بهتر است، بدانید که این عوارض می توانند تحت یک سری مراقبت های درست به حداقل برسند. یک موضوع بسیار جدی که شما باید بعد از عمل به آن توجه کنید، ماساژ  بعد از عمل لیپوماتیک می باشد. اگر می خواهید از اهمیت و نحوه صحیح ماساژ بعد از عمل لیپوماتیک مطلع شوید، در ادامه مقاله با ما همراه باشید…

اهمیت ماساژ بعد از عمل لیپوماتیک

 به جرات می توان گفت که ماساژ بعد از عمل لیپوماتیک در کاهش عوارض بعد از عمل نقش بسیار مهمی خواهد داشت، البته شما باید در این زمینه با پزشک معالح خود مشورت کنید و نحوه صحیح ماساژ را از دکتر خود یاد بگیرید. الیته می توان گفت که انتخاب پزشک مناسب نیز در کیفیت عمل و کم شدن مشکلات بعد از عمل نقش بسیار مهمی خواهد داشت، دکتر داریوش نادری یکی از بهترین و با تجربه ترین پزشکان متخصص در این زمینه می باشد. در این زمینه همراه باشید تا درباره ماساژ بعد از عمل لیپوماتیک اطلاعات کاملی کسب کنید. همانطور که اشاره کردیم، ماساژ بعد از لیپوماتیک می تواند نقش بسیار مهمی درتسریع روند بهبودی و کاهش عوارض بعد از لیپوماتیک داشته باشد، مثلا ممکن است برخی از بیماران بعد از عمل با برآمدگی هایی در نواحی جراحی شده مواجه شوند، با دیدن این وضعیت نباید نگران شد، چون این عوارض بعد از عمل طبیعی هستند.

بهترین راه از بین بردن این برآمدگی ها، ماساژ بعد از عمل لیپوماتیک می باشد؛ این برآمدگی ها تقریبا بعد از دو هفته ممکن است، خودشان را نشان بدهند. نظر پزشکان، مخصوصا آقای دکتر داریوش نادری بر آن است که درصورت نبود ماساژ صحیح ممکن است، این برآمدگی ها به صورت یک برآمدگی سخت و دایمی در ناحیه عمل باقی بماند، این موضوع هم می تواند فرد جراحی شده را تا مدت ها آزار دهد و عوارض دیگری را در پی داشته باشد.

همچنین ماساژ بعد از جراحی لیپوماتیک می تواند، سموم جمع شده در ناحیه جراحی شده را به راحتی و در کمترین زمان از بین ببرد، بهتر است بدانید که این سموم نیز می توانند خطرناک باشند. ماساز صحیح بعد از عمل همچنین می تواند، باعث گردش خون بهتر بعد از عمل بشود.

ماساژ-بعد-از-عمل-لیپوماتیک

نکات مهم ماساژ بعد از عمل لیپوماتیک

همانطور که گفتیم ماساژ بعد از عمل لیپوماتیک اهمیت زیادی دارد، ولی باید بدانید که ماساژ باید به صورت صحیح انجام شود، چون انجام نادرست ماساژ می تواند عوارض دیگری در پی داشته باشد، توصیه می شود حتما در مورد نحوه درست ماساژ با پزشک معالج خود حرف بزنید.

ماساژ صحیح بعد از عمل لیپوماتیک، می تواند باعث کاهش درد بیمار نیز بشود، پس بناباین باید خود بیمار یا یکی از همراهان او نحوه صحیح این مار را آموزش ببیند. شما اگر بهترین جراح لیپوماتیک که تجربه و تخصص بالا در زمینه عمل لیپوماتیک را برای انجام این عمل انتخاب کنید، دیگر نگران این مسائل نخواهید بود. دکتر داریوش نادری یکی از پزشکان متخصص در این زمینه هستند که بعد از جراحی تمامی نکات لازم از جمله نحوه صحیح ماساژ را بعد از عمل به شما آموزش می دهند.

نحوه درست ماساژ شکم بعد از عمل لیپوماتیک

در این قسمت از مقاله سعی داریم شما را اندکی با روش های ماساژ شکم بعد از عمل لیپوماتیک شکم و پهلو آشنا کنیم. اگر شما هم به تازگی این جراحی انجام داده اید، یا یکی از اعضای خانوادتان این عمل را انجام داده است، بهتر است با روش درست ماساژ آشنا شوید. در مرحله اول بهتر است بدانید که ماساژ را باید با کف دست و به آرامی انجام دهید، نباید موقع ماساژ به ناحیه ای که تازه جراحی شده است، فشار بیاورید؛ همچنین باید موقع ماساژ از سمت بالا به پایین ناحیه مورد نظر حرکت کنید.

برای کاهش درد می توانید انگشت اشاره را وسط قسمت فرورفتگی در پایین گردن خود قرار دهید و انگشتان دیگرتان در ناحیه گردن، از سمت پایین به سمت بالا حرکت دهید؛ بعد از ماساژ دادن نواحی گردن بیایید به سراغ قفسه سینه. برای ماساژ قفسه سینه بعد از عمل لیپوماتیک ابتدا باید قفسه سینه خود را در جهت ساعتگرد بمالید، این کار هم تاثیر زیادی در روند کاهش درد و بهبود سریعتر خواهد داشت. در مرحله دیگر می توانید با استفاده از کف دست قسمت ران خود را ماساژ دهید، برای ماساژ ران باید با کف دست، ران خود را به سمت داخلی زانو و در سمت بالا فشار دهید.

همچنین باید دقت کنید که نحوه درست ماساژ بعد از عمل لیپوماتیک به نوع عمل شما و ناحیه ای که جراحی شده است، نیز بستگی دارد، که در رابطه با این موضوع نیز بهتر است با پزشک جراح خود مشورت کنید.

تعداد دفعات برای ماساژ بعد از لیپوماتیک

تشخیص تعداد دفعات ماساژ بعد از عمل لیپوماتیک باز هم بستگی به نظر پزشک جراح شما خواهد داشت، ولی به طور میانگین می توان گفت که شما تا پنج جلسه بعد از عمل، باید ماساژ را انجام دهید. لازم به ذکر است که شما بعد از عمل برای ماساژ می توانید به پزشک معالج خود مراجعه کنید و هم می توانید ماساژ را در داخل خانه انجام دهید. ولی از نظر پزشکان بهترین روش این است که شما تا چند جلسه برای ماساژ به مطب پزشک مراجعه کنید.

کلام آخر

ما در این مقاله سعی کردیم شما را با عمل لیپوماتیک آشنا کنیم، و همچنین اهمیت ماساژ بعد از عمل لیپوماتیک را نیز برای شما بیان کردیم؛ ماساژ در کاهش درد و از بین بردن عوارض بعد از عمل و تسریع روند درمان نقش مهمی خواهد داشت. شما می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد  اهمیت ماساژ بعد از عمل لیپوماتیک با دکتر داریوش نادری که یکی از بهترین و باتجربه ترین پزشکان در زمینه انجام عمل لیپوماتیک می باشند، در ارتباط باشید.

دکتر داریوش نادری

دکتر داریوش نادری

دکتر داریوش نادری متولد ۱۳۴۴ بعد از اتمام دوران تحصیل در مقاطع راهنمایی و دبیرستان (دبیرستان البرز) در سال ۱۳۶۲ وارد دانشکده پزشکی شیراز و در سال ۱۳۶۹ از این دانشگاه به عنوان پزشک عمومی فارغ التحصیل گردیده است . در سال ۱۳۷۱ رزیدنتی جراحی عمومی را در دانشگاه تهران شروع و در سال 1375 به عنوان جراح عمومی فارغ التحصیل شده است و در سال ۱۳۸۰ دوره فوق تخصصی جراحی پلاستیک و زیبایی را در بیمارستان امام خمینی تهران آغاز و در سال ۱۳۸۳ با کسب رتبه اول در امتحان فوق تخصصی جراحی پلاستیک و زیبایی فعالیت خود را آغاز نموده است.

برچسب ها:
مقالات مرتبط
نکات مهم درباره لیپوماتیک غبغب که تا به حال نشنیده اید

نکات مهم درباره لیپوماتیک غبغب که تا به حال نشنیده اید

لیپوماتیک غبغب یکی از روش های موثر برای از بین بردن چربی اضافه در ناحیه غبغب است. داشتن چانه مضاعف و یا غبغب می تواند زیبایی چهره را تحت تاثیر قرار دهد. بسیاری از افراد چه به دلیل ژنتیکی و چه به دلیل چاقی دارای غبغب هستند و همین امر باعث می شود که خود را نازیبا...

هزینه لیپوماتیک در سال ۱۴۰۳ چقدر است؟

هزینه لیپوماتیک در سال ۱۴۰۳ چقدر است؟

هزینه لیپوماتیک در سال 1403 چقدر است؟ این یک سوال مهم برای افرادی است که قصد دارند با استفاده از عمل لیپوماتیک به اندامی زیبا و متناسب دست پیدا کنند. امروزه با توجه به آن که روزبه‌روز سبک زندگی افراد در حال تغییر می‌باشد، عوامل بسیاری نیز به وجود آمده است که سبب بروز...

لیپوماتیک | رازهای ناگفته + ویدئوهای اتاق عمل و نمونه کار

لیپوماتیک | رازهای ناگفته + ویدئوهای اتاق عمل و نمونه کار

لیپوماتیک، یکی از روش های موثر برای لاغری و کاهش چربی های نقاط مختلف بدن می باشد که افراد زیادی برای رسیدن به اندام متناسب و ایده آل این جراحی را انجام می دهند. امروزه که چاقی یک از علل شایع بروز بیماری ها شده است، لاغر شدن به خصوص از ناحیه شکم و پهلو از اهمیت بالای...

پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

۰ دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *