مدت زمان مطالعه ۵ دقیقه

لیپوماتیک صورت

لیپوماتیک صورت یکی از روش های نوین جراحی برای از بین بردن چربی های سخت صورت است. برخی از افراد با یک دوره رژیم سخت، کم کالری و ورزش های قدرتی و هوازی به وزن ایده آل خود رسیده اند اما موفق نشده اند تا چربی های اضافه ی صورت و گردن خود را کاهش دهند. با این روش چربی های سخت در لایه های زیرین پوست برداشته می شود و پوست صورت فرد صاف، لاغر و زیبا می شود. از روش لیپوماتیک می توان برای سایر قسمت های بدن اعم از: پاها، شکم، پهلو و … که دارای چاقی موضعی و مقاوم هستند نیز استفاده کرد.

علت لیپوماتیک صورت

لیپوماتیک صورت و گردن روشی ایده آل برای حذف چربی اضافه می باشد. چربی های صورت با یک رژیم اصولی و ورزش از بین می رود اما از بین بردن چربی با رژیم سبب می شود پوست صورت شل و آویزان شود از این رو علاوه بر اینکه زیبایی مدنظر خود را بدست نخواهید آورد حالت انعطاف پذیری و الاستیسیته پوست خود را نیز از دست خواهید داد. یکی دیگر از نکات منفی رژیم های غذایی سخت این است که بسیاری از افراد پس از رها کردن رژیم به حالت اولیه ی خود برمی گردند بدین ترتیب چربی بیشتر به صورت، غبغب و گردن شما اضافه خواهد شد. لیپوماتیک یک روش چربی زدایی بدون بازگشت می باشد. استفاده از لیپوماتیک موجب لیفت شدن پوست صورت می شود. بدین ترتیب این روش موجب جوانسازی پوست صورت نیز می شود.

نحوه ی انجام لیپوماتیک صورت

برای انجام لیپوماتیک صورت بیمار تحت بیهوشی عمومی یا موضعی بنابر تشخیص پزشک قرار می گیرد. روش های جراحی لیپوماتیک در قسمت های مختلف صورت متفاوت است برای لیپوماتیک گونه برش های کوچکی در اطراف دهان زده می شود. برای چربی زدایی در ناحیه ی چانه و غبغب برش هایی در قسمت پرچرب صورت زده می شود. لیپوماتیک غبغب یکی از پرطرفدارترین انواع جراحی لیپوماتیک است. بعد از برش دادن نوبت به دستگاه ساکشن می رسد که دارای لوله ی ویژه ای به نام کانول است. شکل کلی کانول مانند یک سرنگ است که از طریق برش های زده شده در صورت وارد پوست می شود و چربی اضافه ی صورت را خارج می کند. پس از برداشتن چربی از پوست بخشی از پوست اضافه می ماند جراح پوست اضافه را برش می دهد و آن را به بخش های دیگر پوست بخیه می زند. برش های زده شده بسیار ریز و بخیه ها ظریف هستند. بدین ترتیب هیچ گونه برشی در صورت دیده نمی شود و پوست جوان، صاف و یکدست می شود.

مزایای لیپوماتیک صورت

 • در روش لیپوماتیک صورت هیچ گونه جای زخم برجسته ای باقی نخواهد ماند.
 • تغییرات این روش جراحی کاملا طبیعی خواهد بود.
 • دوران استراحت و بهبودی بیمار نسبت به سایر روش های جراحی چربی زدایی کوتاه مدت است.
 • جراحی لیپوماتیک یک روش جراحی ایمن و آسان می باشد.
 • اعتماد بنفس بیمار افزایش پیدا خواهد کرد.
 • بیمار پس از جراحی یک پوست صاف و یکدست خواهد داشت.
 • در جراحی لیپوماتیک صورت معمولا از بی حسی موضعی استفاده می شود و فرد را بیهوش نمی کنند.

لیپوماتیک صورت برای چه کسانی مناسب است؟

هر فردی شرایط و ویژگی های بدنی متفاوتی نسبت به دیگری دارد از این رو فقط پزشک متخصص می تواند تعین کند که چه شخصی کاندید لیپوماتیک صورت می باشد. به طور کلی کسانی می توانند اقدام به جراحی لیپوماتیک صورت کنند که:

 • پوستی انعطاف پذیر داشته باشند.
 • دوره ی بلوغ خود را سپری کرده باشند.
 • و از لحاظ جسمی و روحی کاملا سالم باشند.

در جراحی لیپوماتیک در صورتی که به یک جراح لیپوماتیک خوب مراجعه کرده باشید، پزشک متخصص با دقت و تبحر فراوان چربی های گونه، غبغب و چانه ی بیمار را خارج می کند. از این رو به اعصاب و عضله ی صورت بیمار هیچ گونه آسیبی وارد نخواهد شد. یکی از ایرادات اصل روش های جراحی در گذشته مدت زمان طولانی قرارگیری بیمار در اتاق عمل بود. در روش جراحی لیپوماتیک مدت زمان حضور بیمار در اتاق جراحی به میزان زیادی کاهش پیدا کرده است. در روش های قدیمی جراحی چربی زدایی، به بافت بدن آسیب بیشتری وارد می شد از این رو بیمار خون زیادی از دست می داد.

آیا نتیجه لیپوماتیک صورت دائمی است؟!

زمانی که چربی ها با روش لیپوماتیک صورت به طور کامل از بین می روند، در صورت عدم تغییرات شدید وبیش از اندازه وزنی، این چربی ها دیگر برنمی گردد. به طور کلی سلول های چربی در بدن از دوره ی جنینی تا بلوغ تولید می شوند. بعد از این دوره دیگر سلول چربی به بدن اضافه نمی شود. چنانچه تغذیه ی نادرستی داشته باشید و روزانه مواد قندی و کربوهیدرات بالایی مصرف کنید. سلول های چربی حجیم شده و موجب چاقی فرد می شوند. بدین ترتیب با برداشتن چربی از قسمت های مختلف بدن در این نواحی چاق نخواهد شد.

عوارض لیپوماتیک برای صورت

جراحی لیپوماتیک صورت در هر فردی نسبت به فرد دیگر کاملا متفاوت می باشد. ممکن است فردی بدون عارضه باشد اما فرد دیگر با مشکلات زیادی مواجه شود. برخی از عارضه های لیپوماتیک عبارتند از:

 • چنانچه پزشکی از مهارت کافی برخوردار نباشد ممکن است موجب آسیب رساندن به عضلات صورت شود؛ در نتیجه حتما برای انجام لیپوماتیک صورت به بهترین جراح لیپوماتیک مراجعه نمایید.
 • ممکن است فردی که تحت جراحی لیپوماتیک صورت قرار می گیرد. نسبت به داروی بی حسی یا بیهوشی آلرژی داشته باشد.
 • چنانچه در حین جراحی لیپوماتیک صورت بهداشت رعایت نشود زخم عفونت می کند و جای برش باقی خواهد ماند.
 • ممکن است زیر پوست بیمار آب جمع شود.
 • در برخی از موارد بیمار از نتیجه ی کار ابراز نارضایتی می کند.
 • ممکن است به علت عدم مهارت پزشک بیمار دچار خونریزی و لخته شدن خون شود.
نمونه لیپوماتیک صورت در تهران
دکتر داریوش نادری

دکتر داریوش نادری

دکتر داریوش نادری متولد ۱۳۴۴ بعد از اتمام دوران تحصیل در مقاطع راهنمایی و دبیرستان (دبیرستان البرز) در سال ۱۳۶۲ وارد دانشکده پزشکی شیراز و در سال ۱۳۶۹ از این دانشگاه به عنوان پزشک عمومی فارغ التحصیل گردیده است . در سال ۱۳۷۱ رزیدنتی جراحی عمومی را در دانشگاه تهران شروع و در سال 1375 به عنوان جراح عمومی فارغ التحصیل شده است و در سال ۱۳۸۰ دوره فوق تخصصی جراحی پلاستیک و زیبایی را در بیمارستان امام خمینی تهران آغاز و در سال ۱۳۸۳ با کسب رتبه اول در امتحان فوق تخصصی جراحی پلاستیک و زیبایی فعالیت خود را آغاز نموده است.

برچسب ها:
مقالات مرتبط
لیپوماتیک و لیفت کمر

لیپوماتیک و لیفت کمر

جراحی لیفت کمر امروزه به یکی از پرطرفدارترین جراحی های لاغری و پیکرترشی تبدیل شده است. چربی هایی که در ناحیه پشت کمر انباشته می شود، معمولا بسیار مقاوم بوده و با رژیم غذایی از بین نمی رود، به همین خاطر بسیاری از افرادی که با این مشکل مواجه هستند به دنبال راه حلی مطمئن...

پیکر تراشی با لیپوماتیک

پیکر تراشی با لیپوماتیک

لاغری رویایی دست نیافتنی نیست امروزه که چاقی یک از علل شایع بروز بیماری ها شده است، لاغر شدن به خصوص از ناحیه شکم و پهلو از اهمیت بالای برخوردار است تا حدی که افراد در گروه های سنی مختلفی برای به دست آورد آن می خواهند که از انواع روش های جراحی و غیر جراحی بنا به...

هر آنچه که باید در مورد عمل لیپوساکشن بدانید

هر آنچه که باید در مورد عمل لیپوساکشن بدانید

جراحی لیپوساکشن، نوعی جراحیی زیبایی و روشی سریع برای لاغری های موضعی است که این روزها برای افراد چاق و دارای اضافه وزن انجام می شود. به دلیل موفقیت بالایی که این روش جراحی دارد افراد بسیاری هستند که برای انجام آن اقدام می کنند. از سوی دیگر ایمنی و بی خطر بودن این روش...

پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

۰ دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.