انتخاب برگه
مدت زمان مطالعه ۶ دقیقه
دکتر داریوش نادری / لیپوماتیک / لیپوماتیک بازو ۱۰۰% تضمینی با بهترین نتیجه

لیپوماتیک بازو ۱۰۰% تضمینی با بهترین نتیجه

لیپوماتیک بازو یک عمل زیبایی برای برداشتن چربی های موضعی ناحیه بازو است که دراصطلاح برخی پزشکان زیبایی به پیکرتراشی معروف است. از لیپوماتیک برای برداشتن چربی‌های اضافه در حد تغییر وزن زیاد نمی‌توان استفاده کرد، بطورکلی می‌توان گفت برخلاف عمل لیپوساکشن که چربی ها سوزانده می شوند در لیپوماتیک با برداشتن چربی ها، ناحیه ی مورد نظر به فرم دلخواه فرد می‌رسد. اگر قصد انجام لیپوماتیک بازو را دارید یا می خواهید در این زمینه بیشتر بدانید، در ادامه با ما همراه باشید.

لیپوماتیک بازو

لیپوماتیک بازوچیست؟

چربی درعمق خاصی ازپوست بازو قرار دارد که متشکل از تعداد زیادی رگ های خونی می‌باشد. لیپوماتیک بازو، چربی های انباشه شده در بافت های میانی بازو که نقش مهمی در ایستایی پوست وعضله را دارند، از بین می‌برد و باعث کم حجم‌ترشدن چربی های بازو می‌شود. با این روش، فرد به راحتی می تواند با یک جلسه لیپوماتیک بازو چندین سایز ازحجم چربی‌های خود در آن ناحیه را از بین ببرد.

مزایای لیپوماتیک بازو چیست؟

لیپوماتیک بازو از مزایای متعدد برخوردار است که می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • تعداد سوراخ های محدود برای ورودی کانولا
 • زمان انجام عمل بسیار کوتاه
 • دوره ی نقاهت کوتاه
 • میزان عوارض جانبی کم
 • عدم سایش مداوم پوست زیر بازو با بدن
 • کاهش وزن
 • تناسب اندام و سایز بازوها با بدن

لیپوماتیک بازو برای چه کسانی مناسب است؟

به توصیه پزشکان زیبایی عمل لیپوماتیک مناسب افردی‌ است که اضافه وزن بسیار زیادی ندارند، همچنین از وجود چربی های کم در نواحی مختلف بدن خود رنج می‌برند، چربی هایی که درمقابل رژیم و ورزش مقاومند و روی زیبایی اندام شخص تأثیر گذاشته اند. بطورکلی این عمل مناسب افرادی که ازسلامت عمومی برخوردارند و برای زیباترشدن اندام خود می‌توانند با مراجعه به بهترین جراح لیپوماتیک این عمل را انجام دهند.

کاندیدای مناسب لیپوماتیک بازو

اقدامات قبل از جراحی لیپوماتیک بازو چه مواردی هستند؟

اصولا اقدامات قبل از انجام هرکاری مهمتراز انجام آن کار است. عمل لیپوماتیک در عین سادگی و داشتن عوارض جانبی کم، دارای آمادگی های لازم و مراقبت های قبل از انجام خود مانند سایر عمل های زیبایی می باشد .جراح در جلسه مشاوره قبل از عمل همه جوانب را می سنجد و مناسب بودن یا نبودن این عمل را برای فرد اعلام می کند.

برخی از مراقبت های قبل از این عمل عبارت است از:

 • وزن خود را به اعتدال برسانید.
 • سیستم ایمنی بدن خود را بالا ببرید.
 • از مصرف دخانیات خودداری کنید.
 • و…

برخی سوالاتی که در جلسه ی مشاوره قبل ازعمل میتوانید جهت آگاهی بیشتر می‌توانید از پزشک خود بپرسید:

 • نگرانی های درد بعد از عمل خو را با پزشک درمیان بگذارید.
 • از نوع و مدت بیهوشی خود بعد از عمل از پزشک سوال کنید.
 • داروهایی که میتوانید قبل و بعد از عمل استفاده کنید.
 • تغذیه قبل از عمل چه چیزهایی باشد.
 • و…

بیشتر بخوانید: لیپوماتیک شکم و پهلو

لیپوماتیک بازو چگونه انجام می‌شود؟

پزشک متخصص پس از شناسایی محل موردنظر، سوراخ ۲ تا ۵ میلی‌متری، ایجاد و کانولی دستگاه را از این سوراخ وارد بدن (بافت چربی زیر پوست) می‌کند. امواج مادون صوت از طریق همین وسیله به بافت چربی انباشته‌شده زیر پوست حمله می‌کند و باعث از بین رفتن پیوند سلولی می‌شود. همزمان هم برای بی‌حسی موضعی و جلوگیری از خون‌ریزی احتمالی، محلولی وارد بافت چربی می‌شود. در نهایت، مایع بی‌حسی و چربی دفع شده از همین سوراخ خارج می‌شوند.

طی جراحی لیپوماتیک بازو، سلول های چربی تخریب می شود و رگ های خونی دست نخورده باقی می مانند. در نتیجه این عمل، عوارض و خطری با خود به همراه نخواهد داشت. بعد از انجام این عمل، حجم بازو به طور قابل توجهی کاهش پیدا می کند.

مراحل لیپوماتیک بازو

لیپوماتیک بازو یک روش جراحی زیبایی است که برای کاهش چربی‌های اضافی و شکل‌دهی به بازوها استفاده می‌شود. این روش جراحی به طور عمده از جراحی لیپوساکشن استفاده می‌کند که با استفاده از انواع مختلفی از فناوری‌های لیزری یا موج رادیویی انجام می‌شود. در ادامه، مراحل انجام لیپوماتیک بازو را توضیح می‌دهیم:

 1. مشاوره با جراح: در ابتدا، باید یک جلسه مشاوره با جراح زیبایی داشته باشید. جراح شما را مورد بررسی قرار داده و بررسی خواهد کرد که آیا لیپوماتیک بازو برای شما مناسب است یا خیر. همچنین، او شما را در مورد مراحل پیش و پس از جراحی، خطرات و نتایج ممکن آگاه خواهد کرد.
 2. آماده‌سازی برای عمل: قبل از جراحی، باید از مواردی مانند مصرف داروهای خاص یا قطع دخانیات و الکل استفاده کنید. همچنین، باید از جراحی پیش‌بینی شده خود اطلاع رسانی کنید و طبیب شما شما را راهنمایی خواهد کرد.
 3. جراحی لیپوماتیک بازو: در روز جراحی، شما به بخش عمل‌کردنی بیمارستان یا مرکز جراحی انتقال داده می‌شوید. جراحی معمولاً زیر بی‌هوازی (به دلیل استفاده از بیهوازی) یا تحت بی‌هوازی (به دلیل استفاده از مواد مخدر) انجام می‌شود.
 4. لیپوساکشن: در این مرحله، جراح با استفاده از یک لوله نازک (کانولا) و مایع ترکیبی از محلول مخصوص و انسولین برای بالا بردن چربی‌ها، چربی‌های اضافی را از بازوها جمع‌آوری می‌کند. این مرحله به عنوان لیپوساکشن شناخته می‌شود.

مراقبت های بعد ازعمل لیپوماتیک بازو

با انجام لیپوماتیک بازو پوست حالت لیفت می گیرد و لاغر تر بنظر می رسد. برای رعایت مراقبت های بعد از لیپوماتیک بازو می‌توانید به توصیه های زیر توجه کنید:

 • استفاده از گن های فشاری که محل عمل را تحت فشار می گذارد.
 • از استعمال دخانیات خودداری نمایید.
 • برای انجام کارهای روزمره به خودتان فشار نیاورید.
 • دستورالعمل های پزشک را دنبال کنید.
 • و…

معایب لیپوماتیک بازو

عمل لیپوماتیک بازو مانند سایر عمل ها دارای معایبی می‌باشد که درصورت درست مراقبت نکردن ممکن است برای فرد رخ بدهد، در ادامه  به آن ها اشاره می کنیم:

 • سوزش و خارش
 • نامتناسب شدن بازوها
 • احتمال عفونت
 • احتیاج به جراحی مجدد
 • کبودی و درد
 • عوارض بیهوشی

هزینه عمل لیپوماتیک بازو

به طور کلی نمی توان مبلغ ثابتی برای این عمل لحاظ کرد، زیرا به نسبت سن بیمار، حجم چربی، مرکز انجام عمل، دستمزد پزشک و… هزینه عمل متغیر است. بعد از تحقیق و انتخاب پزشک مد نظر خود می توانید درمورد هزینه عمل و مرکز انجام آن عمل مدت زمان دقیق انجام عمل و.. می توانید پرس و جو کنید.

نتیجه گیری

لیپوماتیک بازو حذف موضعی چربی با برداشتن چربی در زمان کوتاه تری انجام می شود. به نوعی می توان گفت لیپوماتیک مناسب افرادی ‌ست که از سلامت عمومی برخوردارند و با توجه به نواحی چربی های نواحی مختلف بدن خود به این باور رسیده اند که این عمل نیازمندند، در این حالت میتوانند با تحقیق و جلسات مشاوره با پزشک مد نظر به آگاهی لازم جهت انجام این عمل برسند. فراموش نکنید که مراقبت های قبل و بعد ازعمل مهمترین بخش انجام این عمل می‌باشد.

دکتر داریوش نادری

دکتر داریوش نادری

دکتر داریوش نادری متولد ۱۳۴۴ بعد از اتمام دوران تحصیل در مقاطع راهنمایی و دبیرستان (دبیرستان البرز) در سال ۱۳۶۲ وارد دانشکده پزشکی شیراز و در سال ۱۳۶۹ از این دانشگاه به عنوان پزشک عمومی فارغ التحصیل گردیده است . در سال ۱۳۷۱ رزیدنتی جراحی عمومی را در دانشگاه تهران شروع و در سال 1375 به عنوان جراح عمومی فارغ التحصیل شده است و در سال ۱۳۸۰ دوره فوق تخصصی جراحی پلاستیک و زیبایی را در بیمارستان امام خمینی تهران آغاز و در سال ۱۳۸۳ با کسب رتبه اول در امتحان فوق تخصصی جراحی پلاستیک و زیبایی فعالیت خود را آغاز نموده است.

برچسب ها:
مقالات مرتبط
نکات مهم درباره لیپوماتیک غبغب که تا به حال نشنیده اید

نکات مهم درباره لیپوماتیک غبغب که تا به حال نشنیده اید

لیپوماتیک غبغب یکی از روش های موثر برای از بین بردن چربی اضافه در ناحیه غبغب است. داشتن چانه مضاعف و یا غبغب می تواند زیبایی چهره را تحت تاثیر قرار دهد. بسیاری از افراد چه به دلیل ژنتیکی و چه به دلیل چاقی دارای غبغب هستند و همین امر باعث می شود که خود را نازیبا...

هزینه لیپوماتیک در سال ۱۴۰۳ چقدر است؟

هزینه لیپوماتیک در سال ۱۴۰۳ چقدر است؟

هزینه لیپوماتیک در سال 1403 چقدر است؟ این یک سوال مهم برای افرادی است که قصد دارند با استفاده از عمل لیپوماتیک به اندامی زیبا و متناسب دست پیدا کنند. امروزه با توجه به آن که روزبه‌روز سبک زندگی افراد در حال تغییر می‌باشد، عوامل بسیاری نیز به وجود آمده است که سبب بروز...

لیپوماتیک | رازهای ناگفته + ویدئوهای اتاق عمل و نمونه کار

لیپوماتیک | رازهای ناگفته + ویدئوهای اتاق عمل و نمونه کار

لیپوماتیک، یکی از روش های موثر برای لاغری و کاهش چربی های نقاط مختلف بدن می باشد که افراد زیادی برای رسیدن به اندام متناسب و ایده آل این جراحی را انجام می دهند. امروزه که چاقی یک از علل شایع بروز بیماری ها شده است، لاغر شدن به خصوص از ناحیه شکم و پهلو از اهمیت بالای...

پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

۰ دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *