دکتر داریوش نادری / لیپوماتیک / لیپوماتیک و لیفت کمر
مدت زمان مطالعه ۶ دقیقه

لیپوماتیک و لیفت کمر

جراحی لیفت کمر امروزه به یکی از پرطرفدارترین جراحی های لاغری و پیکرترشی تبدیل شده است. چربی هایی که در ناحیه پشت کمر انباشته می شود، معمولا بسیار مقاوم بوده و با رژیم غذایی از بین نمی رود، به همین خاطر بسیاری از افرادی که با این مشکل مواجه هستند به دنبال راه حلی مطمئن و در عین حال سریع می روند که با نام جراحی لیفت کمر شناخته می شود. اگر شما هم جزء آن دسته از افرادی هستید که با این مشکل مواجه شدید، پیش از اقدام به لیفت پشت و کمر بهتر است اطلاعات کاملی در این رابطه به دست آورید؛ در این مقاله سعی شده است که به تمامی جوانب این جراحی پرداخته شود.

جراحی لیفت کمر چیست؟

لیفت کمر یکی از بهترین روش های از بین بردن چربی های انباشته شده در پشت کمر بوده که در نتیجه آن تمامی چین خوردگی های نازیبای پشت کمراز بین خواهد رفت. افرادی که با اضافه وزن زیادی روبه رو هستند معمولا از چین خوردگی و شلی و آویزان شدن پوست در نواحی مختلفی از بدن مانند شکم، بازو و پشت کمر رنج می برند که برای از بین بردن آن روش های مختلفی مانند لیپوماتیک و لیفت وجود دارد. در جراحی لیفت پشت با برداشتن چربی های جمع شده و پوست اضافی کمری خوش فرم و زیبا برای فرد به ارمغان آورده می شود.

لیفت کمر چگونه انجام می شود؟

جهت انجام این جراحی لازم است که چربی های اضافی و انباشته شده پشت برداشته شود که از طریق روش لیپوماتیک این امر حاصل می شود؛ البته کار در همین مرحله به اتمام نمی رسد و لازم است که پوست های اضافی و آویزان شده کمر نیز برداشته شود تا فرم دلخواه به پشت کمر داده شود (این کار مشابه جراحی ابدومینوپلاستی خواهد بود). بسیاری از افراد به دلایل مختلف از جمله تغییرات ناگهانی وزن ممکن است دچار شل شدگی و آویزان شدن پوست شوند که در طی جراحی لیفت پشت به خوبی این عارضه برطرف خواهد شد. پس از انجام این جراحی کمر فرد خوش فرم و بدون چربی و پوست اضافی خواهد بود.

چه افرادی باید لیفت کمر انجام دهند

افرادی که به دنبال انجام جراحی لیفت کمر و پشت هستند، در ابتدا لازم است که همانند هر جراحی دیگری از سلامت عمومی جسمی و روحی برخوردار باشند. در صورتی که از نظر سلامتی عمومی مشکلی وجود نداشته باشد باید جهت معاینه دقیق به بهترین جراح پلاستیک مراجعه کرده تا میزان چربی های انباشته شده و پوست اضافی کمر برسی گردد و در صورتی که پزشک متخصص تشخیص دهد، جراحی لیفت پشت انجام شود. ناگفته نماند که افرادی که مایل به انجام جراحی لیفت کمر هستند باید از مظر تغییرات وزنی به ثبات رسیده باشند و تا حد امکان از چاقی مجدد جلوگیری نمایند؛ در صورتی که وزن فرد به تعادل نرسیده باشد و مدام در حال تغییر باشد چربی های برداشته شده مجددا در پشت و کمر انباشته می شود و در نتیجه فرد به نتیجه مطلوب از جراحی نخواهد رسید.

لیفت پشت و کمر در تهران

اقدامات قبل از جراحی لیفت کمر

همانند هر عمل جراحی دیگری لازم است که حداقل دو هفته پیش از جراحی از مصرف هر داروی رقیق کننده خونی همانند آسپرین خودداری گردد؛ علاوه بر آن استعمال دخانیات و مصرف مشروبات الکلی نیز پیش از جراحی موکدا قدغن می شود زیرا مشکلات خونریزی و اختلال در بهبودی بعد از جراحی را به همراه خواهد داشت. علاوه بر این موارد، همان طور که پیش تر نیز ذکر شد لازم است که پیش از جراحی وزن شما ثابت شده باشد. همچنین در جلسه مشاوره پیش از جراحی حتما در رابطه با حساسیت و یا داروهایی که مصرف می کنید با جراح خود مشورت نمایید.

مراقبت های بعد از لیفت کمر

یکی از مهمترین عوامل تاثیر گذار در نتیجه یک جراحی مراقبت های بعد از آن و دوران نقاهت آن خواهد بود. حتی اگر شما برای انجام عمل جراحی خود به بهترین جراح نیز مراجعه کرده باشید، در صورت عدم رعایت دستورالعمل های بعد از لیفت و لیپوماتیک کمر ممکن است به نتیجه مطلوب خود نرسید. در ادامه از جمله مهمترین مراقبت های بعد از لیفت کمر ذکر شده است:

  • حداقل به مدت دو روز از استحمام باید خودداری نمایید.
  • حتما برای مراقبت از کمر و بسته شدن سریعتر زخم ها باید از بانداز مخصوص و گن طبی استفاده شود؛ استفاده از این گن های طبی سبب بهبودی سریعتر و نیز لیفت بهتر بدن خواهد شد.
  • حداقل تا دو هفته بعد از جراحی لیفت پشت نباید از سوتین های تنگ و سفت استفاده شود.
  • به دلیل اینکه محل جراحی در پشت کمر فرد است، باید تا حدود ۳ هفته از نشستن های طولانی مدت و تکیه دادن به پشت خودداری نمود.
  • جهت کنترل درد و پیشگیری از عفونت لازم است که داروهای تجویز شده توسط دکتر به طور مرتب و در زمان مقرر مصرف گردد.
لیپوماتیک کمر دکتر داریوش نادری

گن های طبی چه تاثیری در روند بهبودی بعد از لیفت پشت دارد؟

در روند جراحی هایی مانند لیپوماتیک پشت و کمر، به دلیل تخلیه چربی های انباشته شده در زیر پوست، بین بافت پوست و بدن فاصله ایجاد می شود و این فواصل مستعد تجمع آب و مایعات خواهد بود و در نتیجه با پوشیدن گن های طبی این فواصل از بین رفته و بافت پوست سریعتر به بدن خواهد چسبید.

هزینه لیفت کمر

مطمئنا یکی از موضوعات مهم در انجام جراحی هزینه آن خواهد بود که در جراحی لیپوماتیک کمر، میزان چربی انباشته شده و نیز میزان افتادگی و شلی پوست پارامتر های مهم تعیین کننده هزینه جراحی لیفت کمر خواهد بود. از دیگر عوامل تعیین کننده قیمت جراحی می توان به سوابق و میزان تخصص جراح، لوکیشن و تجهیزات بیمارستان نیز اشاره نمود.

بهترن جراح لیفت کمر در تهران

تا به اینجا درباره تمامی جوانب مهم جراحی لیفت کمر صحبت شد و اگر شما به این نتیجه رسیده اید که به انجام این جراحی نیاز داشته و لازم است که از طریق این عمل چربی ها و پوست اضافه پشت بدن را از بین ببرید، توصیه می شود که پیش از هر اقدامی به خوبی تحقیق کرده و به دنبال بهترن جراح لیفت کمر بگردید. اگر این جراحی را به دست جراحی نابلد انجام دهید ممکن است با عواقب جبران ناپذیری روبه رو شوید که دیگر راه بازگشتی از آن وجود نداشته باشد؛ بنابراین با تحقیق و بررسی نمونه کارهای قبلی جراحی خود را به دست بهترین جراح لیفت کمر در تهران انجام دهید.

دکتر داریوش نادری

دکتر داریوش نادری

دکتر داریوش نادری متولد ۱۳۴۴ بعد از اتمام دوران تحصیل در مقاطع راهنمایی و دبیرستان (دبیرستان البرز) در سال ۱۳۶۲ وارد دانشکده پزشکی شیراز و در سال ۱۳۶۹ از این دانشگاه به عنوان پزشک عمومی فارغ التحصیل گردیده است . در سال ۱۳۷۱ رزیدنتی جراحی عمومی را در دانشگاه تهران شروع و در سال 1375 به عنوان جراح عمومی فارغ التحصیل شده است و در سال ۱۳۸۰ دوره فوق تخصصی جراحی پلاستیک و زیبایی را در بیمارستان امام خمینی تهران آغاز و در سال ۱۳۸۳ با کسب رتبه اول در امتحان فوق تخصصی جراحی پلاستیک و زیبایی فعالیت خود را آغاز نموده است.

برچسب ها:
مقالات مرتبط
پیکر تراشی با لیپوماتیک همراه با فیلم واقعی اتاق عمل و نمونه کار

پیکر تراشی با لیپوماتیک همراه با فیلم واقعی اتاق عمل و نمونه کار

لیپوماتیک، یکی از روش های موثر برای لاغری و کاهش چربی های نقاط مختلف بدن می باشد که افراد زیادی برای رسیدن به اندام متناسب و ایده آل این جراحی را انجام می دهند. امروزه که چاقی یک از علل شایع بروز بیماری ها شده است، لاغر شدن به خصوص از ناحیه شکم و پهلو از اهمیت بالای...

نکات مهم درباره لیپوماتیک غبغب که تا به حال نشنیده اید

نکات مهم درباره لیپوماتیک غبغب که تا به حال نشنیده اید

داشتن چانه مضاعف و یا غبغب می تواند زیبایی چهره را تحت تاثیر قرار دهد. بسیاری از افراد چه به دلیل ژنتیکی و چه به دلیل چاقی دارای غبغب هستند و همین امر باعث می شود که خود را نازیبا بپندارند و سعی در درمان آن داشته باشند. جراحی رفع غبغب یکی از راه های درمانی برای از بین...

بهترین جراح لیپوماتیک در تهران

بهترین جراح لیپوماتیک در تهران

شاید شما هم چربی های موضعی در نقاط مختلف از اندامتان داشته باشید که با رژیم های سخت و فعالیت های ورزشی نتوانسته اید آن ها را از بین ببرید. باید به شما بگوییم که چاره ی این معضل پیکرتراشی یا همان لیپوماتیک (lipomatic) می باشد. اما برای انجام لیپوماتیک جهت حاصل شدن...

پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

۰ دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.