مدت زمان مطالعه ۷ دقیقه

لیفت سینه

بهترین جراحی زیبایی سینه در خانم ها

جراحی لیفت سینه یک عمل زیبایی است که باعث فرم دهی به سینه می گردد. سینه های زن به تدریج در طول روند پیری استحکام و جوانی خود را از دست می دهند. تغییرات شدید بدن مانند بارداری، شیردهی یا کاهش وزن نیز می تواند باعث افتادگی و بزرگ شدن آرئول شود.

هم چنین گاهی عمل لیفت و پروتز سینه به طور همزمان می تواند به بهبود شکل ظاهری این سینه های افتاده بیانجامد. پس با مشورت از یک فوق تخصص جراح پلاستیک می توانید تصمیم درستی در این باره اتخاذ کنید.

لیفت سینه چیست؟

جراحی لیفت سینه یک عمل زیبایی است که باعث فرم دهی به سینه می گردد. سینه های زن به تدریج در طول روند پیری استحکام و جوانی خود را از دست می دهند. تغییرات شدید بدن مانند بارداری ، شیردهی یا کاهش وزن نیز می تواند باعث افتادگی و بزرگ شدن آرئول شود. جراحی لیفت سینه، که از نظر پزشکی به آن ماستوپکسی گفته می شود، روشی است که برای جابه جا کردن مجدد پستان ها و کشیدن آن ها به سمت بالا با اصلاح پوست اضافی و تغییر شکل بافت پستان طراحی شده است. موقعیت نوک پستان و آرئول نیز بالا رفته و در نتیجه ظاهر جوان تر و زیباتری پیدا می کند. برای برخی از بیماران ماستوپکسی با افزایش حجم یا سایز پستان همراه است تا فرم و زیبایی کلی سینه ها را بهبود بخشد.

عمل جراحی زیبایی سینه

نمای از عمل لیفت سینه

روش انجام جراحی ماستوپکسی

در ابتدا ممکن است این سوال ایجاد شود که لیفت سینه با جراحی چگونه انجام می شود؟ در ادامه در این مورد اطلاعاتی در اختیارتان قرار می دهیم.

چندین روش برای انجام این نوع جراحی زیبایی سینه وجود دارد که بسته به اندازه پستان، سابقه پزشکی و اهداف زیبایی که بیمار مد نظر دارد، متفاوت است. این روش تقریباً دو تا سه ساعت طول می کشد. برای به حداکثر رساندن راحتی این عمل، بیمار تحت بیهوشی عمومی قرار می گیرد. ابتدا الگوی برش سینه توسط جراح با توجه به فاکتورهای خاص بیمار طراحی می گردد. به طور معمول ، برش در اطراف آرئول ایجاد می شود و ممکن است به صورت عمودی به سمت پایین تا چین پستان گسترش یابد. از روی چین پستان، ممکن است برش به صورت افقی در امتداد چین زیر پستان ادامه یابد. در مرحله بعدی، دکتر بافت پستان را در زیر برش ها جا به جا کرده و دوباره شکل می دهد تا شکل متعادل و سفتی بیشتری ایجاد کند. نوک پستان و آرئول نیز در امتداد پستان جابه جا می شوند و در صورت تمایل بیمار ممکن است محیط آرئول کاهش یابد. در آخر، پوست اضافی سینه برداشته می شود، پوست باقی مانده کشیده و سفت می شود و محل برش ها نیز بخیه می گردد. نکته ای که در طی جراحی ماستوپکسی باید به آن توجه کرد این است که قبل شروع عمل باید از سلامت کامل پستان ها توسط ماموگرافی اطمینان حاصل کرد و بعد جراحی را انجام داد.

اینفوگرافیک عمل لیفت سینه

چگونگی انجام لیفت سینه

شرایط لازم برای انجام عمل لیفت سینه

 •  در این بخش به سوال مهم شما که برای انجام جراحی چگونه آماده شویم پاسخ می دهیم.
  در ابتدا، شما باید به انتخاب بهترین جراح پلاستیک در شهر محل سکونت خود بپردازید این گونه با انتخابی هوشمندانه می توانید جلوی بروز بسیاری از خسارات جبران ناپذیری که ممکن است به سلامتی و زیبایی تان وارد شود را می گیرید.
 • سپس در مورد جراحی مورد نظر با پزشک جراح تان صحبت کنید تا اطلاعات لازمه را کسب کنید، علاوه بر آن حتما سابقه پزشکی خود را مرور کنید. آماده باشید تا به سوالات مربوط به شرایط پزشکی فعلی و گذشته پاسخ دهید. اگر سابقه خانوادگی سرطان پستان دارید حتما به پزشک بگویید. هم چنین نتایج هرگونه ماموگرافی یا نمونه برداری از پستان را در اختیار وی قرار دهید، در مورد هر دارویی که مصرف می کنید یا اخیراً مصرف کرده اید و همچنین جراحی هایی که انجام داده اید نیز صحبت کنید.
 • از استعمال دخانیات و هر گونه مواد خوراکی که حاوی نیکوتین باشد خودداری کنید تا شرایط مناسبی برای بهبودی بعد از عمل تان فراهم شود.
 • در نظر داشته باشید که حتما یک روز قبل از انجام عمل، استحمام کنید و محل مورد جراحی را به خوبی بشویید.
 • قبل از ورود به اتاق عمل می توانید از فردی تحت عنوان همراه کمک بگبرید تا بعد از جراحی به عنوان حامی عاطفی و فیزیکی مراقبت های لازمه را به جا آورد.
 •  قبل از عمل ناشتا باشید یعنی 8-12 ساعت قبل از شروع جراحی چیزی میل نکرده باشید.
 • بهتر است قبل از عمل توسط جراح، تحت معاینات فیزیکی برای شناسایی موقعیت نوک پستان و آرئول ها،قرار بگیرید. وی همچنین کیفیت رنگ پوست شما را در نظر خواهد گرفت. پوست پستانی که از تن خوبی برخوردار باشد، پس از لیفت سینه، پستانها را در موقعیت بهتری نگه می دارد. پزشک همچنین ممکن است از پستان شما برای پرونده پزشکی شما عکس بگیرد.
 • درباره انتظارات خود با جراح بحث کنید. توضیح دهید که پس از انجام عمل لیفت سینه چه می خواهید و از لحاظ ظاهری به چه چیزهایی امیدوارید. اطمینان حاصل کنید که خطرات و مزایای آن، از جمله جای زخم و تغییر در احساس سینه یا پستان را درک کرده اید.

 

مراقبت های بعد از جراحی لیفت پستان

بیشتر بیماران در روز عمل به خانه برمی گردند. در بعضی موارد به بیماران توصیه می شود که یک شب در بیمارستان بمانند. بیماران ممکن است فعالیت های روزمره سبک را از روز بعد از سر بگیرند. با این حال، توصیه می شود برای بهبودی کامل، تقریباً به مدت یک ماه از انجام ورزش های سنگین پرهیز کنید. بیماران معمولاً سه روز تا دو هفته بعد از عمل به حالت نرمال و روزانه ی خود برمی گردند. معمولاً بیماران بعد از جراحی دچار تورم و درد پستان و عضلات سینه می شوند، اما این علائم طی چند هفته برطرف می شوند. در حالی که نتایج حاصل از ابن عمل زیبایی بلافاصله قابل مشاهده است، در طی دو تا سه ماه شکل و موقعیت پستان به تدریج کامل و متعادل می شود. خطوط در محل برش و بخیه با گذشت زمان به تدریج کمرنگ می شوند. سبک زندگی فعال و رژیم غذایی سالم، حفظ سلامت پستان را در طولانی مدت به حداکثر می رساند.

دوران نقاهت لیفت سینه

بسته به نوع کاری که انجام می دهید و میزان کار جسمی درگیر، مدت زمان بازگشت به کار ممکن است از 1-4 هفته باشد. بیشتر خانم ها بعد از 4-6 هفته احساس طبیعی می کنند. احساس پستان ها و آرئولار پستانک ممکن است به طور موقت تحت تأثیر قرار گیرد و توانایی تغذیه با شیر مادر کمی کاهش یابد. البته که با توجه به تحقیقاتی که در این زمینه انجام شده است تعداد زیادی از خانم هایی تجربه انجام چنین عملی را داشته اند اذعان دارند که پس از اتمام جراحی درد زیادی را متحمل نشده اند و فقط کمی ورم و کبودی در محل مورد جراحی مشاهده شده است که آن هم بعد از گذشت چند التیام یافته است.

عوارض احتمالی جراحی ماستوپکسی

مانند هر عمل جراحی، خطرات شامل عفونت، زخم، تاخیر در ترمیم زخم، خونریزی یا سروما (جمع آوری مایعات) می تواند جزیی از عوارض پس از آن در اثر بیهوشی باشد. از عوارض خاص این جراحی می توان به عدم تقارن سینه ها، بی حسی پوست / نوک سینه ها و نکروز چربی (توده های چربی محکم در پستان) اشاره کرد. گرچه احتمال بروز این عوراض نسبتا کم است.

نتیجه گیری

لیفت پستانی که توسط بهترین جراح پلاستیک در تهران انجام شده، می تواند افتادگی را معکوس کرده و با بالا بردن سینه ها، نمای آن را بازیابی می کند. آویزان شدن و افتادگی پستان می تواند در نتیجه بارداری، تغییر وزن یا به طور معمول در اثر گذشت زمان اتفاق بیفتد. همچنین می تواند به بازیابی تقارن سینه ها کمک کند. گاهی افراد به طور مادرزادی و معمول دارای سینه هایی با عدم تقارن هستند. این مشکل نیز با انجام عمل بالاکشیدن سینه ها می تواند بهبود یابد.

منبع:

https://www.mayoclinic.org/tests-procedures/breast-lift/about/pac-20393218

 

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 1 میانگین: 1]
دکتر داریوش نادری

دکتر داریوش نادری

دکتر داریوش نادری متولد ۱۳۴۴ بعد از اتمام دوران تحصیل در مقاطع راهنمایی و دبیرستان (دبیرستان البرز) در سال ۱۳۶۲ وارد دانشکده پزشکی شیراز و در سال ۱۳۶۹ از این دانشگاه به عنوان پزشک عمومی فارغ التحصیل گردیده است . در سال ۱۳۷۱ رزیدنتی جراحی عمومی را در دانشگاه تهران شروع و در سال 1375 به عنوان جراح عمومی فارغ التحصیل شده است و در سال ۱۳۸۰ دوره فوق تخصصی جراحی پلاستیک و زیبایی را در بیمارستان امام خمینی تهران آغاز و در سال ۱۳۸۳ با کسب رتبه اول در امتحان فوق تخصصی جراحی پلاستیک و زیبایی فعالیت خود را آغاز نموده است.

برچسب ها:
مقالات مرتبط
پروتز سینه

پروتز سینه

به طور طبیعی همه ی خانم ها نسبت به اندام زنانه خود حساس هستند و بالطبع در زیبایی و جذابیت شان نیز تاثیر به سزایی بر جای می گذارد حال اگر سینه های شان دچار افتادگی یا شل شدگی شود نمایی نا متاسب از اندام شان ظاهر می شود که حس ناخوشایندی به ان ها منتقل می کند. به همین...

درمان سینه توبولار

درمان سینه توبولار

اصطلاح سینه های لوله ای یا سینه توبولار، بیان کننده فرم نامناسبی از سینه هاست که چندان شکل طبیعی ندارند؛ در این حالت، نوک و هاله سینه بزرگتر از حالت طبیعی بوده و خود سینه به شکل لوله و به سمت پایین رشد کرده است. این بدفرمی ممکن است در یک سینه و یا هردو بروز کند؛ ولی...

آیا تزریق چربی برای افزایش سایز سینه مناسب است؟

آیا تزریق چربی برای افزایش سایز سینه مناسب است؟

چه راه حلی برای افزایش سایز سینه در خانم ها مناسب است؟ آیا می دانید تزریق چربی در چه نقاطی از بدن امکان پذیر است؟ در ادامه قصد داریم در مورد روش های عمل جراحی و غیر جراحی بزرگ کردن سایز پستان خانم ها یا همان جراحی که از آن تحت عنوان ماموپلاستی افزایشی نیز یاد می کنند،...

پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

2 دیدگاه ها
 1. اقای دکتر اون خانمایی که سینه های درشتی دارند و از افتادگی می ترسن میتونن این عمل رو انجام بدن قبل از اینکه زیاد افتاده بشه؟

  پاسخ
  • بله مشگلی ندارند

   پاسخ
Average
5 Based On 1
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *