انتخاب برگه
مدت زمان مطالعه ۷ دقیقه
دکتر داریوش نادری / لیپوماتیک / با عمل لیپوماتیک باسن در یک جلسه به اندام رویایی خود برسید

با عمل لیپوماتیک باسن در یک جلسه به اندام رویایی خود برسید

یکی از انواع عمل های پیکرتراشی، عمل لیپوماتیک باسن می‌باشد که با از بین بردن چربی های اضافی در ناحیه باسن به خوش فرم شدن آن کمک می‌کند. در برخی موارد نیز جراح جهت خوش فرم شدن باسن اقدام به افزودن چربی به نقاطی از آن می‌کند. در ادامه مطلب جامعی را برای آشنایی شما با لیپوماتیک باسن آماده کرده ایم. در ادامه با ما همراه باشید.

لیپوماتیک باسن

عمل لیپوماتیک باسن چیست؟

لیپوماتیک باسن، یک روش جراحی زیبایی است که برای کاهش چربی‌های اضافی ناحیه باسن و بهبود شکل و فرم آن استفاده می‌شود. در این روش، جراح با استفاده از دستگاه لیپوماتیک، چربی‌های اضافی را از ناحیه مورد نظر خارج می‌کند.

مزایای لیپوماتیک باسن

مزایای لیپوماتیک باسن بسیار زیاد است که در ادامه به چند مورد آن اشاره می کنیم:

 • نتایج سریع و قابل مشاهده: تغییرات به سرعت پس از جراحی قابل مشاهده هستند.
 • دوره نقاهت کوتاه: بیمار معمولاً پس از چند روز می‌تواند به فعالیت‌های عادی خود بازگردد.
 • کاهش خطر عفونت: به دلیل استفاده از تکنیک‌های پیشرفته، خطر عفونت کاهش می‌یابد.
 • فرم دهی دقیق‌تر: این روش امکان فرم دهی دقیق‌تر و یکنواخت‌تر به باسن را فراهم می‌کند.
 • بهبود اعتماد به نفس: بسیاری از افراد پس از انجام لیپوماتیک باسن، احساس بهتری نسبت به ظاهر خود پیدا می‌کنند و اعتماد به نفس بیشتری در ارتباطات اجتماعی و روزمره خود دارند.
 • حفظ نتایج بلندمدت: در صورتی که بیماران پس از جراحی یک سبک زندگی سالم را رعایت کنند، نتایج لیپوماتیک می‌تواند بلندمدت باشد. این شامل رژیم غذایی مناسب و ورزش منظم است.
 • عدم نیاز به بستری شدن: لیپوماتیک اغلب به صورت سرپایی انجام می‌شود و نیازی به بستری شدن در بیمارستان ندارد. بیماران معمولاً پس از چند ساعت می‌توانند به خانه بازگردند.
 • کاهش درد و ناراحتی: به دلیل تکنیک‌های کمتر تهاجمی و استفاده از بی‌حسی موضعی، درد و ناراحتی پس از جراحی کمتر از روش‌های قدیمی‌تر است.
 • بهبود کیفیت پوست: در برخی موارد، لیپوماتیک می‌تواند به بهبود کیفیت و لطافت پوست کمک کند، زیرا پوست پس از برداشتن چربی‌ها بهتر به عضلات زیرین چسبیده و صاف‌تر به نظر می‌رسد.

بیشتر بخوانید: لیپوماتیک شکم و پهلو

عمل لیپوماتیک باسن چگونه انجام می‌شود ؟

درعمل لیپوماتیک باسن، جراح با ایجاد چند سوراخ روی سطح پوست و فرستادن لوله ی کانولا به بافت چربی برای به تخلیه چربی های اضافه اقدام می‌نماید. برای تخلیه ی چربی های اضافه در عمل لیپوماتیک از حرارت، امواج یا ارتعاشات استفاده می‌شود. سپس چربی ها خرد یا شل شده و از بافت خود جدا می‌شوند. در این مرحله به واسطه ی مکش لوله ی کانولا به  خارج از بدن منتقل می‌شود.

مراحل انجام لیپوماتیک باسن

 • بی‌حسی موضعی: ناحیه مورد نظر بی‌حس می‌شود تا بیمار درد یا ناراحتی را حس نکند.
 • ایجاد برش‌های کوچک: برش‌های کوچکی در نواحی مورد نظر ایجاد می‌شود.
 • تزریق محلول: یک محلول مخصوص برای کاهش خونریزی و کاهش درد به ناحیه تزریق می‌شود.
 • استفاده از دستگاه لیپوماتیک: یک کانولا (لوله نازک) به ناحیه وارد می‌شود که به دستگاه لیپوماتیک متصل است. این دستگاه با حرکات لرزشی و مکانیکی چربی‌ها را تجزیه کرده و از بدن خارج می‌کند.
 • بستن برش‌ها: برش‌ها با بخیه یا چسب‌های مخصوص بسته می‌شوند.

بیشتر بخوانید: لیپوماتیک ساق پا

مراحل انجام لیپوماتیک باسن

عمل لیپوماتیک باسن مناسب چه افرادی می‌باشد ؟

 • عمل لیپوماتیک باسن برای افرادی که در ناحیه باسن خود دارای افتادگی، شل بودن پوست، چربی های بیش از حد واضافه هستند، بهترین گزینه می‌باشد.
 • این روش برای افرادی که به دنبال کاهش چربی‌های موضعی و بهبود فرم باسن خود هستند و از سلامت عمومی خوبی برخوردارند، مناسب است.
 • افرادی که از فرم باسن خود ناراضی هستند و از بیش از حد بزرگ بودن حجم چربی های در ناحیه ی باسن رنج می‌برند، با انجام این عمل به فرم دلخواه و تناسب اندام خود می‌رسند.
 • انجام هرکدام از روش های عمل لیپوماتیک نیاز به دارا بودن شرایط جسمی شخص می ‌باشد. به این معنی که برای انجام این عمل حتماً باید با مشاوره از پزشک مطمئن شوید که عمل لیپوماتیک باسن به سلامتی شما صدمه وارد نمی‌کند.
 • انجام این عمل به افرادی که دارای بیماری های خاص و مرتبط به چاقی مانند؛ چربی و فشار خون یا دیابت هستند توصیه نمی‌شود. زیرا انجام عمل لیپوماتیک برای خروج چربی های اضافه در این افراد ممکن است خطرات بسیار جدی برای سلامتی این افراد همراه داشته باشد.

بیشتر بخوانید: لیپوماتیک ۳۶۰ درجه

ماندگاری نتایج عمل لیپوماتیک باسن به صورت است ؟

برای دوام وماندگاری نتایج عمل لیپوماتیک باسن باید به توصیه های پزشک و مراقبت های ویژه ی بعد از عمل دقت کنیم و در انجام دادن مراقب های مربوطه جدی باشیم. یکی از عواملی که به ماندگاری نتایج عمل لیپوماتیک کمک می‌کند؛ استفاده از مواد غذایی سالم و مناسب می‌باشد با یک برنامه غذایی اصولی و درست می‌توانید ازبرگشت وتجمع دوباره ی چربی ها خودداری نمایید. خوردن غذاهای چرب و ناسالم شاید بر چاقی شما تأثیر نداشته باشد ولی بر سلامت شما تأثیر مستقیم دارد.

همان طور که گفتیم این عمل برای خوش فرم شدن باسن انجام می‌شود و با حذف چربی هایی که  در این ناحیه جمع شده اند به تناسب اندام می‌پردازد. پس اگر بعد از انجام لیپوماتیک باسن رژیم غذایی مناسب نداشته باشید و از خوردن چربی ها و مواد غذایی ناسالم نپرهیزید نمی‌توان از بازگشت و تجمع مجدد چربی ها در قسمت باسن جلوگیری کرد. عامل دیگر بر ماندگاری و دوام نتایج بعد ازعمل لیپوماتیک؛ انجام ورزش های مناسب با برنامه ریزی و تحت نظر پزشک مربوطه می باشد. در این مورد شما با حرکات و نرمش های ورزشی روزانه به تحرک اندام های خود و گردش خون در بدن کمک می‌کنید که این موضوع از ایجاد و انباشته شدن چربی ها در نقاط مختلف بدن جلو گیری می‌کند. پس با انجام ورزش های مناسب به ماندگاری و دوام نتایج عمل لیپوماتیک باسن کمک کنید.

اقدامات قبل از انجام عمل لیپوماتیک باسن

جهت آگاهی و چگونگی روند عمل لیپوماتیک باسن، همچنین اطلاع از عواقب این عمل باید به پزشک مورد نظرتان برای این عمل مراجعه کنید. اگردچار بیماری خاصی هستید یا از داروی خاصی استفاده می کنید، پزشک خود را مطلع سازید. پزشک جراح بعد از بررسی وضعیت جسمی، از اینکه آیا شما می‌توانید این عمل را انجام دهید یا خیر به شما اطلاع می‌دهد.

رعایت اقدامات قبل ازعمل مانند؛

۱- استفاده نکردن از داروهای رقیق کننده ی خون یا داروهای ضد التهاب و یا داروهای خاص

۲- استفاده نکردن از مواد مخدر و الکلی

باعث بهبود روند عمل و نتایج بعد از آن می‌شود.

مراقبت های بعد از انجام عمل لیپوماتیک باسن :

از مراقبت های بعد از عمل می‌توان به چند مورد ساده ولی بسیار مؤثر اشاره کرد ؛

۱- پرهیز از شنا کردن تا پایان دوره ی نقاهت

۲- قرار دادن کمپرس سرد برای جلوگیری از تورم و کبودی

۳- جلو گیری از برقراری رابطه جنسی

۴-  استفاده از لباس مخصوص و گن بعد از عمل

۵-  برنامه ی ورزشی مناسب برای تحرک عضلات بدن

معایب لیپوماتیک باسن

لیپوماتیک باسن علاوه بر مزایای زیادی که دارد ممکن است دارای معایبی نیز باشد. اما با مراجعه به بهترین جراح لیپوماتیک مشکلات زیر برای شما پیش نخواهد آمد:

۱- احتمال برگشت چربی ها

۲- در صورت مهارت نداشتن پزشک احتمال تخلیه نشدن کامل چربی به میزان مورد نظر و نارضایتی شخص

۳- احتمال عفونت، خونریزی، کبودی، تورم

هزینه لیپوماتیک باسن

هزینه های عمل های پیکر تراشی و زیبایی ثابت نمی‌باشد، زیرا به عوامل مختلفی بستگی دارد. برای انجام عمل لیپوماتیک باسن باید به میزان چربی، دستمزد پزشک و مرکز جراحی دقت کرد. همانطور که میزان چربی در هر فرد با شخص دیگر متفاوت است دستمزد هر پزشک با پزشک دیگر متفاوت می‌باشد.

نتیجه گیری

عمل لیپوماتیک باسن برای از بین بردن چربی های باسن و اطراف باسن انجام می‌شود که به خوش فرم شدن اندام کمک می‌کند به همین دلیل هم نوعی عمل زیبایی و هم نوعی عمل پیکرتراشی می‌باشد. قبل از تصمیم‌گیری درباره انجام لیپوماتیک باسن، مهم است که با یک جراح پلاستیک مجرب مشورت کنید تا اطمینان حاصل کنید که این روش برای شما مناسب است و انتظارات واقع‌بینانه‌ای از نتایج داشته باشید. برای مشاوره رایگان و کسب اطلاعات بیشتر با مطب دکتر داریوش نادری فوق تخصص جراحی پلاستیک با شماره تماس بگیرید.

دکتر داریوش نادری

دکتر داریوش نادری

دکتر داریوش نادری متولد ۱۳۴۴ بعد از اتمام دوران تحصیل در مقاطع راهنمایی و دبیرستان (دبیرستان البرز) در سال ۱۳۶۲ وارد دانشکده پزشکی شیراز و در سال ۱۳۶۹ از این دانشگاه به عنوان پزشک عمومی فارغ التحصیل گردیده است . در سال ۱۳۷۱ رزیدنتی جراحی عمومی را در دانشگاه تهران شروع و در سال 1375 به عنوان جراح عمومی فارغ التحصیل شده است و در سال ۱۳۸۰ دوره فوق تخصصی جراحی پلاستیک و زیبایی را در بیمارستان امام خمینی تهران آغاز و در سال ۱۳۸۳ با کسب رتبه اول در امتحان فوق تخصصی جراحی پلاستیک و زیبایی فعالیت خود را آغاز نموده است.

برچسب ها:
مقالات مرتبط
عمل لیپوماتیک سینه؛ معجزه فرم دهی و کاهش سایز سریع

عمل لیپوماتیک سینه؛ معجزه فرم دهی و کاهش سایز سریع

عمل لیپوماتیک سینه امروزه از عمل های زیبایی پر مخاطب به‌شمار می‌آید. جراح در عمل لیپوماتیک با کم کردن از حجم چربی های اضافه، باعث فرم دهی و احساس رضایت مراجعه کننده می‌شود. اگر قصد دارید عمل لیپوماتیک سینه انجام دهید یا در این زمینه بیشتر بدانید، با ما در ادامه همراه...

لیپوماتیک ساق پا ۱۰۰% تضمینی

لیپوماتیک ساق پا ۱۰۰% تضمینی

لیپوماتیک ساق پا یک روش مدرن برای کاهش و ازبین بردن چربی های اضافی ساق پا می‌باشد که نوعی عمل زیبایی‌ است و هدف از انجام این عمل ظریف‌تر شدن و زیباترشدن پشت پا می‌باشد. لیپوماتیک ساق پا نسبت به لیپوساکشن درد کمتری دارد و برای حجم کمتری از چربی استفاده می‌شود. اگر قصد...

تاثیر لیپوماتیک بر بارداری؛ لیپوماتیک قبل و بعد بارداری خطرناک است؟

تاثیر لیپوماتیک بر بارداری؛ لیپوماتیک قبل و بعد بارداری خطرناک است؟

برای زنان در سنین بارداری، سوالات و نگرانی‌هایی درباره تاثیر لیپوماتیک بارداری و سلامتی مادر و جنین مطرح می‌شود. از آنجا که بارداری یک دوره حساس و مهم در زندگی هر خانم است، درک تأثیرات احتمالی لیپوماتیک بر بارداری از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است. این مقدمه به بررسی...

پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

۰ دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *