دکتر داریوش نادری / جراحی بینی / در مورد جراحی بینی ترمیمی بیشتر بدانید
مدت زمان مطالعه ۴ دقیقه

در مورد جراحی بینی ترمیمی بیشتر بدانید

جراحی ترمیمی بینی از مهم ترین و حساس ترین جراحی های بینی است که بسیاری از افراد پیش از انجام آن باید اطلاعاتی دقیق و جرئی در این زمینه داشته باشند. بنابراین توصیه می شود که اگر متقاضی انجام جراحی ترمیمی بینی هستید این مقاله را از دست ندهید.

جراحی ترمیمی بینی چیست؟

جراحی ترمیمی بینی یا جراحی ثانویه بینی به جراحی زیبایی ای گفته می شود که با هدف از بین بردن تمامی مشکلاتی که در روند جراحی اولیه بینی بهبود پیدا نکرده اند و یا این که در اثر جراحی اولیه بینی ایجاد شده اند، انجام می شود.

برای مثال در برخی از موارد شاهد هستیم که افرادی که یک مرتبه تحت عمل جراحی بینی قرار گرفته اند با اختلال در عملکرد تنفسی مواجه شده اند. بنابراین در جراحی ترمیمی بینی این مشکل از بین می رود.

از سوی دیگر بعضی از افراد بینی های بزرگی دارند و برای کوچک کردن آن جراحی بینی انجام می دهند اما بعد از اتمام روند بهبودی بعد از عمل بینی شاهد هستند که نتیحه مطلوب آن ها حاصل نشده است. در نتیجه برای تکرار جراحی اقدام می کنند.

مزایای جراحی ترمیمی بینی

مهم ترین مزایای جراحی ثانویه یا جراحی ترمیمی بینی موارد زیر هستند:

  • کاهش سایز بینی
  • کاهش پهنای بینی
  • رفع افتادگی نوک بینی
  • رفع عدم قرینگی بین لوله های بینی
  • از بین بردن اختلالات تنفسی
  • بهبود وضعیت ظاهر بینی تا جایی که به مطلوب افراد نزدیک تر باشد و رضایت آن ها کسب شود.
عمل ترمیم بینی با غضروف دنده

نمونه ای از رینوپلاستی ترمیمی با غضروف دنده

بهترین زمان برای انجام جراحی ترمیمی بینی

بهترین زمان برای تکرار عمل جراحی بینی یا انجام جراحی ثانویه بینی زمانی است که یک سال از جراحی اولیه بینی گذشته است. در واقع به دلیل این که روند بهبودی محل زخم ها و جوش خوردن پوست بینی به استخوان و غضروف زیرین یک سال طول می کشد افراد باید این مدت زمان را صبوری کنند. از سوی دیگر انجام جراحی پیش از این مدت می تواند با خطرات و ریسک های بالایی همراه باشد.

دومین دلیل تاخیر در انجام جراحی ترمیمی بینی این است که مشاهده شده برخی از افراد به دلیل حساسیت های زیادی و وسواس گونه درخواست تکرار جراحی بینی داده اند اما بعد از گذشت یک سال و مشاهده نتیجه نهایی جراحی بینی از نتیجه راضی شده و از انجام جراحی ترمیمی بینی منصرف گردیده اند.

به همین دلیل بهترین جراح ترمیم بینی در تهران توصیه می کنند تا زمانی که نتیجه نهایی را مشاهده نکردید برای انجام جراحی ترمیمی بینی اقدام نکنید.

مراقبت های بعد از جراحی ترمیمی بینی

نکات و توصیه هایی که بعد از جراحی اولیه بینی ارائه می شود در جراحی ترمیمی بینی نیز باید رعایت شود. مثل:

  • نحوه خوابیدن بعداز جراحی بینی: به نحو طاق باز بخوابید و صورت تان به سمت سقف باشد. به علاوه این که حتما از دو بالش زیر سرتان استفاده کنید تا سرتان از سطح بدن بالاتر قرار گیرد. این دو اقدام باعث می شود که میزان خونریزی کاهش پیدا کند و نیز آن که روند بهبودی کبودی ها تسریع می یابد.
  • هرگز در وضعیت دراز کشیده گوشی را در مقابل صورت تان قرار ندهید زیرا که احتمال سقوط آن بر روی بینی وجود دارد. در نتیجه خونریزی بینی حتمی است.
  • چسب زدن به قسمت جراحی شده از جمله مهم ترین مراقبت های بعد از جراحی بینی به شمار می رود. زیرا که به نوعی هشدار محسوب می شود تا افرادی که از جراحی بینی شما اطلاعی ندارند فاصله شان را با شما حفط کنند. در نتیجه احتمال وارد آمدن ضربه و برخورد کاهش می یابد. این نکته در محیط های شلوغی هم چون مترو و اتوبوس کاملا قابل درک است.
  • مراقبت های تغذیه ای: مصرف دو نوع آب میوه آناناس و آب کرفس باعث می شود که میزان تورم و کبودی اطراف چشم ها و بینی از بین برود. بنابراین توصیه می شود که در یک هفته ابتدایی بعد از جراحی بینی استفاده آن ها را در برنامه غذایی خود قرار دهید.

 

خاتمه

در این مقاله بسیاری از مهم ترین موضوعات را در زمینه جراحی بینی ترمیمی در اختیارتان قرار دادیم. در صورتی که علاقه مند باشید می توانید از کانال ارتباطی ما با خودتان یعنی بخش کامنت ها استفاده کنید و با اشتراک گذاری تجربیات خود از جراحی ترمیمی بینی دیگران را در جریان روند و نتیجه این جراحی قرار دهید. از سوی دیگر اگر پرسشی دارید در همان بخش اعلام کنید تا در اسرع وقت پاسخ اش را در اختیارتان قرار دهیم.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]
فوق تخصص جراح پلاستیک در تهران

درباره دکتر داریوش نادری
دکتر داریوش نادری متولد ۱۳۴۴ بعد از اتمام دوران تحصیل در مقاطع راهنمایی و دبیرستان (دبیرستان البرز) در سال ۱۳۶۲ وارد دانشکده پزشکی شیراز و در سال ۱۳۶۹ از این دانشگاه به عنوان پزشک عمومی فارغ التحصیل گردیده است . در سال ۱۳۷۱ رزیدنتی جراحی عمومی را در دانشگاه تهران شروع و در سال 1375 به عنوان جراح عمومی فارغ التحصیل شده است و در سال ۱۳۸۰ دوره فوق تخصصی جراحی پلاستیک و زیبایی را در بیمارستان امام خمینی تهران آغاز و در سال ۱۳۸۳ با کسب رتبه اول در امتحان فوق تخصصی جراحی پلاستیک و زیبایی فعالیت خود را آغاز نموده است.

برچسب ها:
مقالات مرتبط
[yarpp]
پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

0 دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سه + نوزده =

Call Now Buttonتماس با پزشک