دکتر داریوش نادری / جراحی بینی / زیبایی چهره با جراحی بینی طبیعی
مدت زمان مطالعه ۱۲ دقیقه

زیبایی چهره با جراحی بینی طبیعی

اگر قصد جراحی زیبایی بینی را دارید، ممکن است این سوال بری شما نیز مطرح شده باشد، که آیا لبخند شما در طولانی مدت تحت تاثیر جراحی بینی طبیعی قرار می گیرد؟ مسلما روش های خاص بسیاری وجود دارد که در این زمینه به شما کمک خواهد نمود. اما از آن مهم تر پاسخ این سوال است که آیا جراحی بینی می تواند در زیباتر شدن لبخند انسان تغییراتی به وجود آورد؟

اشخاص زیادی هستند که به سراغ روش های جراحی بینی طبیعی می روند. اما برخی دیگر نیز علاقه مند به مدل بینی طبیعی فانتزی هستند. از این رو پیش از انجام عمل این نکته را در نظر داشته باشید که خواسته خود را به پزشک خود بیان نمایید. تنها در این صورت است که می توانید از جراحی خود راضی بوده، و به نتیجه مطلوب دست یابید.

راینوپلاستی طبیعی بینی

طبیعی بودن شکل بینی بعد از عمل رینوپلاستی

منظور از جراحی بینی طبیعی چیست؟

در روش طبیعی بودن فرم بینی، هدف رفع جزئی نقائص موجود در بینی خواه از لحاظ زیبایی، خواه از جنبه درمانی آن باشد.

جراحی بینی طبیعی یکی از بهترین روش های جراحی بینی به شمار می رود، که به زیباتر شدن چهره کمک می کند. البته این روش از حساسیت بالایی برخوردار بوده، نیاز دارد تا بیمار مراقبت های خاصی را در این خصوص در نظر بگیرد. پس از آن می تواند به نتیجه مطلوب دست یابد.

پس نتیجه ی جراحی بینی طبیعی باید به گونه ای باشد که اگر کسی نداند فرد رینوپلاستی انجام داده است متوجه تغییرات گسترده وی نشود و تشخیص آن صرفا با تخصص و دقت فراوان همراه باشد.

در ادامه ویدئوی نمونه ای از عمل جراحی بینی طبیعی که توسط دکتر نادری انجام شده است را مشاهده می کنید:

 

عمل بینی طبیعی چگونه انجام می شود؟

این عمل زیبایی بینی نیز مانند هر رینوپلاستی دیگری بسیار دشوار بوده و نیازمند دانش و تخصص بالایی است. همینطور بسته به شرایط فیزیکی و روحی کاندیدا و صلاح دید پزشک با بی حسی موضعی و اغلب بیهوشی عمومی صورت می گیرد.

البته بهتر است بدانید در حین انجام این عمل از تکنیک های فراوان یا پیچیده ای استفاده نمی شود و فقط قسمتی از پوست بینی به صورت کامل جدا می شود تا اصلاحات به صورت جزئی در ساختار استخوان و غضروف بینی صورت بگیرد. حتی این که چه میزان تغییراتی در این ناحیه اعمال شود بنا به درخواست و سلیقه کاندیدای جراحی است و جراح صرفاٌ نطرات کارشناسانه و دقیقی جهت مشاوره به وی ارائه می دهد و هیچ دخل و تصرف یا تحمیل نطری برای فرد ندارد.

رینوپلاستی

جراحی بینی انجام شده توسط دکتر نادری

مزایا طبیعی بودن عمل بینی

در مواردی انجام این نوع از عمل جراحی بینی نسبت به سایر انواع عمل بینی هم چون جراحی بینی فانتزی، مزیت های بیشتری دارد که در ادامه به بحث بیشتری در این باره می پردازیم:

  • کوتاه بودن مدت زمان جراحی، دوره نقاهت و بهبودی بعد از عمل
  • کم خطر بودن این عمل نسبت به سایر جراحی های بینی
  • حفظ شکل طبیعی پره های بینی
  • محو شدن قوس روی بینی
  • بدون ایجاد هیچ مشکل تنفسی یا عوارض جانبی از این شکل

در مورد خندیدن بعد از عمل بینی طبیعی

اگرچه خندیدن پس از عمل کاری کاملاً طبیعی و اجتناب ناپذیر به نظر می رسد، مخصوصا اگر در جمع دوستان قرار بگیرید و صحبت های شوخ طبعانه بیان کنید. اما پزشکان متخصص به طور کلی بر این عقیده هستند، که با خندیدن گاه و بی گاه ممکن است نتیجه جراحی بینی را به خط اندازید.

به خصوص در هفته های اول پس از جراحی بینی، کاملاً توصیه می شود که از خندیدن پرهیز نمایید. زیرا خندیدن منجر می شود تا بخیه هایی که بر روی صورت بیمار قرار دارند، تحت فشار قرار گرفته و منجر به دشوار شدن تنفس برای فرد شوند.

نباید های بعد از انجام رینوپلاستی با سبک طبیعی

هر بیماری برای آن که بتواند از نتیجه عمل خود راضی شود، بهتر است به دو نکته مهم دقت نماید. اولین مسئله انتخاب بهترین دکتر عمل بینی طبیعی است. پس از آن نیز توجه به کارهایی که نباید بعد از عمل انجام دهد، می تواند در کسب نتیجه مطلوب موثر باشد.

از جمله مهمترین کارهایی که لازم است بعد از جراحی بینی طبیعی انجام شود، باید به موارد زیر اشاره کنیم:

  • به بینی خود دست نزدن

پس از جراحی بینی باید از دست زدن به بینی خود به مدت دو هفته خودداری کنید، زیرا این امر می تواند باعث کند شدن بهبودی شما شود یا حتی باعث خونریزی بینی گردد. در صورت امکان از عطسه بعد از جراحی بینی طبیعی نیز باید خودداری شود.

اما اگر مجبور به عطسه هستید، دهان خود را باز نگه دارید، زیرا این امر هرگونه حرکت نامطلوب در داخل بینی شما را به حداقل می رساند.

  • از ابراز عکس العمل شدید خودداری کردن

بخیه هایی که غضروف های نوک بینی شما را در محل خود نگه داشته اند شکننده هستند، بنابراین بهتر است قبل از ثبت عکس العمل بیش از حد با عضلات صورت، اجازه بهبود ناحیه را بدهید. برای جلوگیری از هر گونه تأثیر گذاری بر روی بخیه های داخل بینی، باید از حرکت ناگهانی یا شدید عضلات صورت در چند هفته اول جلوگیری شود. حرکت زیاد می تواند باعث ضعیف شدن آنها شود و همچنین می تواند باعث خونریزی در بینی گردد.

  • از عینک یا عینک آفتابی استفاده نکنید

حداقل یک ماه پس از جراحی بینی طبیعی، استفاده از عینک یا عینک آفتابی بر روی بینی خود را ممنوع کنید. تا از ایجاد فشار بر روی بینی شما جلوگیری کند. این امر می تواند بر روی بافت نرم و غضروف موجود در آن تاثیر منفی بگذارد. اگر به طور معمول از عینک استفاده می کنید، به این معنی است که باید در طول دوره نقاهت خود گزینه دیگری مانند لنزهای تماسی را انتخاب کنید.

  • هنگام بیرون بودن از ضد آفتاب استفاده کنید

در طول دوره نقاهت در خارج از منزل، همیشه از کرم ضد آفتاب با SPF 30 یا بالاتر روی بینی خود استفاده کنید. زیرا آفتاب زیاد باعث ایجاد تغییرات دائمی و نامنظم در پوست شما می شود. در مورد هر عمل جراحی دیگر نیز همین مورد وجود دارد. در صورت امکان از آفتاب خودداری کنید.

  • از قرار دادن کمپرس یخ یا سرد روی بینی خودداری کنید

حتی اگر احساس می کنید قرار دادن یخ روی بینی خود ایده خوبی برای بعد از جراحی بینی طبیعی است، این کار را نکنید. برای تسکین ممکن است کمپرس سرد را با دقت به پیشانی یا گونه خود بمالید، اما یخ یا سرما را مستقیماً روی بینی خود قرار ندهید.

یخ نه تنها می تواند بر جریان خون در پوست تاثیر بگذارد، بلکه می تواند نتیجه بهبودی صحیح را نیز مختل کند. هر فشاری که به بینی جدید وارد شود می تواند اثر نامطلوبی داشته باشد. هم چنین، یخ می تواند قدرت مقاومت بافت بینی شما را کاهش داده و باعث سقوط آن شود پس بهتر است از بروز آن جلوگیری کنید.

اگر در طی بهبودی برخی از تورم ها، قرمزی ها و کبودی ها بر روی چهره ظاهر شد، امری طبیعی است. علاوه بر آن اگر به هر دلیلی نگران شدید بهتر است با پزشک خود تماس برقرار کنید. در صورتی که تمامی مراحل و توصیه های پزشک خود را رعایت نمایید، می توانید از جراحی بینی خود نتیجه مطلوبی به دست آورید.

چگونه طبیعی ترین ظاهر بینی را می توان پیدا کرد؟

مهم ترین تصمیمی که می توانید در جستجوی بهترین نتایج جراحی زیبایی بینی بگیرید، انتخاب یک جراح مناسب است. این تصمیم را نمی توان فقط براساس آموزش، جوایز، فقط سال ها تجربه اتخاذ کرد. در حالی که عواملی مانند: تعداد موارد و کیفیت آموزش می تواند شاخص های مهمی باشد، به یاد داشته باشید که جراحی زیبایی بینی به همان اندازه که مربوط به هنر است، به علم نیز مربوط می شود. این برای بیمار چه معنی دارد؟ این بدان معناست که چشم هنری جراح در انجام عمل بینی که از نظر شما طبیعی است و از آن راضی هستید، از اهمیت بالاتری برخوردار است.

انتخاب یک جراح با نگاه هنری متناسب با سلیقه شما، شامل دیدن گالری تصاویر جراح قبل و بعد از آن است. آیا بیشتر جراحی های زیبایی بینی را نتیجه ای می دانید که دوست دارید؟ در این صورت، این نشانگر خوبی است که شما و جراح از لحاظ هنری در یک صفحه هستید. از طرف دیگر، اگر بسیاری از جراحان قبل و بعد از عکس را دوست ندارید، این جراح مناسب شما نیست. صرف نظر از این که آیا آن جراح “طبیعی ترین بینی را که می توانید تصور کنید” قول می دهد، بر اساس این وعده با آن ها جراحی نکنید. اگر انتخاب های آن جراح را دوست ندارید، بینی طبیعی که نویدبخش شما می شود همان چیزی نخواهد بود که می خواهید.

دیدن نمونه کارهای جراحی بینی طبیعی

بهترین جراح بینی در تهران را انتخاب کنید

شما از فوق تخصص جراحی پلاستیک خود چیزی کمتر از بهترین انتظار ندارید، چرا یک جراح پلاستیک فرق می کند؟ هنگام انتخاب جراحی که قصد دارد بینی شما را عمل کند، باید با انتخاب یک متخصص جراحی زیبایی بینی کاملاً واجد شرایط و سابقه ثابت شده انتظارات زیادی داشته باشید.

دکتر نادری در جراحی پلاستیک دارای مجوز از سوی سازمان های معتبر و هم چنین عضو انجمن جراحان پلاستیک ایران است، این بدان معناست که وی سطح بالاتری از آموزش را پشت سر گذاشته، امتحانات دقیق را پشت سر گذاشته و از تحولات جدید در حوزه خود آگاه است. او همچنین در جراحی زیبایی بینی تخصص دارد، به این معنی که کاری است که او به طور منظم انجام می دهد.

اهداف خود را مشخص کنید

گرفتن نتایج جراحی زیبایی بینی به شما نیاز دارد تا به خوبی در آینه نگاه کنید تا بتوانید به راحتی بینی خود را مشخص کنید و همچنین جنبه های خاصی را که می خواهید اصلاح یا برطرف کنید.

ممکن است برجستگی خاصی در امتداد پل بینی، نوک پهن یا سوراخ های بینی نامتقارن شما بیشتر آزار داده شود. به هر حال ممکن است، فهمیدن ویژگی های خاصی که می خواهید تغییر دهید می تواند به شما کمک کند آنچه را که می خواهید از طریق جراحی تغییر شکل بینی به دست آورید روشن کنید.

اگر تصور واضحی از آنچه می خواهید در مورد بینی خود تغییر دهید ندارید، بهترین جراح پلاستیک در تهران می تواند به شما کمک کند تا با تکنولوژی جدید، یک شبیه سازی پیشرفته رایانه ای که به صورت دیجیتالی ویژگی های خاصی از بینی خود را به شما ارائه می دهد ایده بهتر از آنچه که جراحی زیبایی بینی می تواند برای شما انجام دهد.

با دقت به توصیه های متخصص گوش دهید

یک چیز دیگر وجود دارد که باید انجام دهید تا از فرم بینی با یک عمل بینی متناسب برخوردار شوید دقت در توصیه های مراقبتی است که از سوی جراح ارائه می شود. این گونه می توانید به بهترین نتیجه ممکن دست یابید.

مانند هر عمل زیبایی، جراحی زیبایی بینی مستعد ابتلا به مشکلات خاصی است، که بیشتر آن ها شامل انتظارات غیر واقعی یا اهداف غیرقابل عمل است. یک متخصص جراحی زیبایی بینی با تجربه به شما اطلاع می دهد که اهداف شما عملی هستند یا حتی ممکن است. او همچنین راهنمایی خواهد کرد تا به شما کمک کند هرگونه انتظار غیرقابل عمل شما ممکن است داشته باشد و دقیقاً توضیح دهد که چرا او یک روش درمانی خاص را توصیه می کند.

در پایان عمل برای دستیابی به نتایج زیبا و با ظاهری طبیعی، رویکردی کمتر از همه انجام می دهد. برای کسب اطلاعات بیشتر، برای تعیین وقت می توانید از ابزار رزرو آنلاین آسان دکتر نادری استفاده کنید.

اهمیت انتخاب بهترین جراح بینی

در ابتدا در نظر داشته باشید انجام عمل جراحی بینی با شکل طبیعی کار بسیار آسانی نیست و دقت و مهارت بالایی از متخصص و جراح بینی می طلبد. پس این مهم را جدی بگیرید.

افراد زیادی هستند که به دلیل بالا بودن قیمت عمل بینی طبیعی، به سراغ پزشکان و جراحان زیبایی کم تجربه می روند. تا با هزینه کمتری این جراحی را انجام دهند. اما باید بیان نماییم که این روش نه تنها به کسب نتیجه مطلوب کمک نمی کند، بلکه می تواند منجر به ایجاد مشکلات دیگری نیز بر روی بینی شخص شود.

از این رو چه بخواهید بینی خود را کوچک کنید و چه به شکل دیگری درآورد، برای دستیابی به نتایج دلخواه شما ممکن است از چندین روش جراحی زیبایی بینی استفاده شود. اما مهم ترین عامل، انتخاب جراح مناسب است.

شما بهترین جراح پلاستیک می خواهید که نه تنها در جراحی بینی طبیعی با تجربه باشد، بلکه اهداف شما را نیز با دقت گوش دهد و به شما کمک کند همه گزینه ها را درک کنید. با انتظارات واقع بینانه و داشتن تیم قابل اعتماد، احتمالاً نتیجه ای بدست خواهید آورد که برای سال های سال لبخند را بر لب شما آورد.

نتیجه گیری

با توجه به این امر که از گذشته بسیاری از کسانی که قصد عمل بینی با فرم های عروسکی و فانتزی داشتند اما امروزه به دنبال مدل طبیعی برای بینی های شان هستند می توان تغییر سلیقه افراد جامعه را به طور مشهود لمس کرد.

پس می خواهند با این که ساختار بینی شان دست نخورد اما برخی از نقائی بینی شان را برطرف کنند و تحت عنوان عمل بینی طبیعی از آن یاد می کنند.

دکتر داریوش نادری

دکتر داریوش نادری

دکتر داریوش نادری متولد ۱۳۴۴ بعد از اتمام دوران تحصیل در مقاطع راهنمایی و دبیرستان (دبیرستان البرز) در سال ۱۳۶۲ وارد دانشکده پزشکی شیراز و در سال ۱۳۶۹ از این دانشگاه به عنوان پزشک عمومی فارغ التحصیل گردیده است . در سال ۱۳۷۱ رزیدنتی جراحی عمومی را در دانشگاه تهران شروع و در سال 1375 به عنوان جراح عمومی فارغ التحصیل شده است و در سال ۱۳۸۰ دوره فوق تخصصی جراحی پلاستیک و زیبایی را در بیمارستان امام خمینی تهران آغاز و در سال ۱۳۸۳ با کسب رتبه اول در امتحان فوق تخصصی جراحی پلاستیک و زیبایی فعالیت خود را آغاز نموده است.

برچسب ها:
مقالات مرتبط
هزینه جراحی بینی در سال ۱۴۰۱

هزینه جراحی بینی در سال ۱۴۰۱

برای آن دسته از افرادی که قصد انجام عمل بینی را دارند این که بدانند هزینه جراحی بینی در شهر محل سکونت شان چقدر است و چه عواملی در برآورد میزان این هزینه ها نقش دارند، مسئله و دغدغه مهمی است که در ادامه مفصل تر بدان می پردازیم. قیمت عمل بینی بینی در ایران، تحت عوامل...

عوارض بعد از عمل بینی

عوارض بعد از عمل بینی

با اینکه جراحی بینی امروزه جزء عمل های زیبایی متداول محسوب می شود و روزانه تعداد زیادی از افراد تحت این جراحی زیبایی قرار می گیرند، باز هم اشخاصی هستند که به دلیل ترس از عوارض احتمالی آن علی رغم میل باطنی خود، از این جراحی صرف نظر می کنند. باید بیان کنیم که تا حدودی...

مراقبت های بعد از جراحی بینی

مراقبت های بعد از جراحی بینی

قطعاً بعد از جراحی زیبایی بینی نزد بهترین جراح پلاستیک، جهت حاصل شدن نتیجه رضایت بخش باید مراقبت های لازم را رعایت کنید. جراح متخصص شما قبل از جراحی حتماً در مورد این موارد با شما صحبت خواهد کرد و نکات لازم را به شما توصیه می کند. اما ما در این نوشته قصد داریم برای...

پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

۰ دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.