انتخاب برگه
مدت زمان مطالعه ۶ دقیقه
دکتر داریوش نادری / لیپوماتیک / علت سفت شدن شکم بعد از لیپوماتیک

علت سفت شدن شکم بعد از لیپوماتیک

عمل زیبایی لیپوماتیک، عملی است که با هدف حذف سلول های چربی اضافه در قسمت شکم یا دیگر قسمت‌ های بدن مانند دست ها، پا ها، پشت و باسن انجام می شود. انجام این عمل پیکرتراشی برای همه ی افراد دارای سلول های چربی اضافی توصیه نمی شود. بهترین افراد برای انجام این عمل، افرادی هستند که چربی های اضافه ی آن ها در اثر ورزش و داشتن رژیم غذایی مناسب از بین نمی رود و یا این که هدفشان از انجام این عمل صرفا کاهش وزن نیست. در این صورت با مراجعه به جراح متخصص با تجربه ای، می توانند نتیجه ی خوب و دلخواه شان را دریافت کنند. بعد از انجام عمل لیپوماتیک شکم و خارج شدن چربی اضافی از بدن ، پوست به کمک خاصیت ارتجاعی خود، سعی می کند با شرایط جدید سازگار ‌شود و افتادگی پوست ناشی از عمل را، به حالت منقبض و صاف قبلی خودش برگرداند و علت سفت شدن شکم بعد از لیپوماتیک برگشتن و سفت شدن پوست شکم به حالت اولیه ی خود است. در ادامه به توضیحاتی جامه درباره علت سفت شدن شکم بعد از لیپوماتیک می پردازیم. با ما همراه باشید…

در ابتدا ویدئوی جراحی لیپوماتیک دکتر داریوش نادری فوق تخصص جراحی پلاستیک را مشاهده کنید.

علت سفت شدن شکم بعد از لیپوماتیک

مدت زمان سفت شدن شکم بعد از لیپوماتیک و میزان جمع شدن پوست شل شده بعد از عمل، به میزان چربی تخلیه شده و در بعضی موارد به سن بیمار بستگی دارد. انجام بعضی اقدامات مانند انجام تمرینات ورزشی و تمرینات قدرتی به همراه رژیم غذایی مناسب و ماساژ می تواند به تسریع زمان سفت شدن شکم بعد از لیپوماتیک کمک بسیاری کند. از نکات بسیار مهم و قابل توجه دیگر برای گرفتن نتیجه ی دلخواه و ماندگار از عمل، پیدا کردن دکتر جراح حاذق و با تجربه است. پیشنهاد ما به شما مراجعه به دکتر داریوش نادری است. ایشان با سابقه ی درخشان و تجربه ی فراوان شان، بهترین نتیجه را از عمل لیپوماتیک به شما خواهند داد.

روش های جلوگیری از سفت شدن شکم بعد از لیپوماتیک وجود دارد؟

جمع شدن پوست شما و گرفتن نتیجه ی دلخواه تان بعد از عمل، به معنای ماندگار ماندن نتیجه ی عمل نیست. اگر شما بعد از انجام لیپوماتیک نکات و دستورات لازم را نادیده بگیرید، در مدت زمان کوتاهی تمام چربی های برداشته شده باز خواهند گشت و عمل تان بی فایده خواهد شد. بیاید با هم نگاهی به راه کار های حفظ سفتی شکم بعد از عمل لیپوماتیک بیاندازیم.

علت-سفت-شدن-شکم-بعد-از-لیپوماتیک

تغییر رژیم غذایی


اگر می خواهید نتیجه ی عمل تان از بین نرود، باید تغییراتی در رژیم غذایی تان ایجاد کنید. باید غذا های خیلی چرب، خیلی شیرین و خیلی شور، نوشابه و مشروبات الکلی را به طور کامل از رژیم غذایی تان حذف کنید تا به سفت شدن شکم بعد از لیپوماتیک سرعت ببخشید. از خوردن چربی‌ و کربوهیدرات تا حد ممکن اجتناب کنید و خوردن میوه و سبزیجات متوع را در رژیم غذایی خود جا کنید. مصرف روزانه ی میوه و سبزیجات متوع باعث تامین میزان مورد نیاز بدن تان از ویتامین ‌ها، مواد معدنی و فیبر می شود. در صورتی که بدن شما ویتامین کافی داشته باشد، سطح انرژی شما را بالا می برد و با اجتناب از بی تحرکی، کالری بیشتری می سوزانید. فیبر کافی نیز میزان سوخت و ساز بدن تان را افزایش می دهد. ایجاد تغییر مثبت در رژیم غذایی به سفت شدن شکم بعد از لیپوماتیک کمک بسیاری می کند.

ورزش منظم

اگر شما عادت به ورزش منظم را بعد از عمل، در برنامه تان قرار دهید، به تدریج بدن تان عادت می کند برای تامین انرژی از ذخایر چربی بدن استفاده کند و در ادامه ذخیره سازی چربی در بدن، به خصوص ناحیه ی شکم تان، محدود می شود و این وزرش منظم به سفت شدن شکم بعد از لیپوماتیک سرعت می بخشد. همچنین ورزش منظم باعث عضله‌ سازی در بدن شما شده و ظاهر سفت و زیبای شکم تان را حفظ خواهد کرد.

نوشیدن آب کافی

یکی از مهم ‌ترین راه کار ها برای داشتن پوست صاف و سالم، هیدراته نگه داشتن بدن است. هیدراته نگه داشتن پوست می تواند علت سفت شدن شکم بعد از لیپوماتیک باشد. نوشیدن آب کافی علاوه بر پوست، در به تاخیر انداختن احساس گرسنگی و کمک به دفع سموم بدن تان نیز به شما کمک می کند. همان طور که در بالا اشاره کردیم، باید در کنار افزایش مصرف آب تان، نوشیدن نوشابه را به طور کامل قطع کنید.

مراقبت کافی در دوران نقاهت

توجه و انجام دستورات پزشک جراحتان بعد از عمل، مهم ترین نکته ایست که باید به آن توجه کنید. اگر مراقبت ‌های بعد از عمل لیپوماتیک را به طور کامل و درست انجام دهید، دوره نقاهت کوتاه مدت و جراحی ای با ماندگاری بالا خواهید داشت. یکی از توصیه های پزشکان برای بعد از عمل، جهت سفت شدن شکم بعد از لیپوماتیک، پوشیدن گن مخصوص، به صورت مداوم و در یک بازه ی زمانی معین است.

در صورتی که بدن شما بعد از عمل قادر به جمع کردن کامل پوست نشود و دچار افتادگی پوست شکم شوید، می توانید از جراحی ابدومینوپلاستی کمک گیرید. جراحی ابدومینوپلاستی یک عمل زیبایی شکم است که نیاز به بیهوشی عمومی دارد و با انجام آن پوست اضافی و بافت زیر جلدی شکم برداشته می شود. این عمل علاوه بر حذف پوست اضافه، چربی های باقی مانده در شکم را نیز از بین می برد و باعث تقویت عضلات و سفت شدن شکم بعد از لیپوماتیک می شود. البته باید این نکته را در نظر داشته باشید که ابدومینوپلاستی هم مانند خود عمل لیپوماتیک، دارای عوارض و مشکلاتی از قبیل عارضه های احتمالی بعد از بیهوشی هستند. و بهترین کار این است که از همان اول به سراغ یک دکتر خوب و قابل اطمینان بروید تا عملی بدون دردسر های ثانویه داشته باشید.

کلام آخر

دکتر داریوش نادری، فوق تخصص جراحی پلاستیک و لیزر، با داشتن سابقه ای درخشان، عمل لیپوماتیک را در نواحی بدن و جراحی های زیبایی را در نواحی شکم، سینه، باسن، بازو، سر و صورت، ران و ساق پا با به همراه داشتن کمترین عوارض و دریافت ایده‌آل ترین نتیجه، انجام می دهند. اگر می خواهید عملی بدون نگرانی و عارضه داشته باشید، برای دریافت وقت مشاوره ی قبل از عمل با مطب دکتر داریوش نادری تماس حاصل فرمایید.

دکتر داریوش نادری

دکتر داریوش نادری

دکتر داریوش نادری متولد ۱۳۴۴ بعد از اتمام دوران تحصیل در مقاطع راهنمایی و دبیرستان (دبیرستان البرز) در سال ۱۳۶۲ وارد دانشکده پزشکی شیراز و در سال ۱۳۶۹ از این دانشگاه به عنوان پزشک عمومی فارغ التحصیل گردیده است . در سال ۱۳۷۱ رزیدنتی جراحی عمومی را در دانشگاه تهران شروع و در سال 1375 به عنوان جراح عمومی فارغ التحصیل شده است و در سال ۱۳۸۰ دوره فوق تخصصی جراحی پلاستیک و زیبایی را در بیمارستان امام خمینی تهران آغاز و در سال ۱۳۸۳ با کسب رتبه اول در امتحان فوق تخصصی جراحی پلاستیک و زیبایی فعالیت خود را آغاز نموده است.

برچسب ها:
مقالات مرتبط
نکات مهم درباره لیپوماتیک غبغب که تا به حال نشنیده اید

نکات مهم درباره لیپوماتیک غبغب که تا به حال نشنیده اید

لیپوماتیک غبغب یکی از روش های موثر برای از بین بردن چربی اضافه در ناحیه غبغب است. داشتن چانه مضاعف و یا غبغب می تواند زیبایی چهره را تحت تاثیر قرار دهد. بسیاری از افراد چه به دلیل ژنتیکی و چه به دلیل چاقی دارای غبغب هستند و همین امر باعث می شود که خود را نازیبا...

هزینه لیپوماتیک در سال ۱۴۰۳ چقدر است؟

هزینه لیپوماتیک در سال ۱۴۰۳ چقدر است؟

هزینه لیپوماتیک در سال 1403 چقدر است؟ این یک سوال مهم برای افرادی است که قصد دارند با استفاده از عمل لیپوماتیک به اندامی زیبا و متناسب دست پیدا کنند. امروزه با توجه به آن که روزبه‌روز سبک زندگی افراد در حال تغییر می‌باشد، عوامل بسیاری نیز به وجود آمده است که سبب بروز...

لیپوماتیک | رازهای ناگفته + ویدئوهای اتاق عمل و نمونه کار

لیپوماتیک | رازهای ناگفته + ویدئوهای اتاق عمل و نمونه کار

لیپوماتیک، یکی از روش های موثر برای لاغری و کاهش چربی های نقاط مختلف بدن می باشد که افراد زیادی برای رسیدن به اندام متناسب و ایده آل این جراحی را انجام می دهند. امروزه که چاقی یک از علل شایع بروز بیماری ها شده است، لاغر شدن به خصوص از ناحیه شکم و پهلو از اهمیت بالای...

پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

۰ دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *