دکتر داریوش نادری / جراحی سینه / شیردهی و بارداری بعد از پروتز سینه
مدت زمان مطالعه ۵ دقیقه

شیردهی و بارداری بعد از پروتز سینه

اگر شما یکی از خانم هایی هستید که قصد انجام جراحی پروتز سینه دارید یا این جراحی را انجام داده اید، ممکن است این نگرانی برای شما وجود داشته باشد که آیا قادر به شیر دادن هستید یا خیر؟ در حالی که برخی تحقیقات نشان داده است که زنان دارای پروتز پستان بیشتر از کسانی که این جراحی را انجام نداده اند در شیردهی مشکل دارند، اما این عامل به موارد مختلفی بستگی دارد که به آن ها خواهیم پرداخت.
در این نوشته به مسائلی پیرامون شیردهی و بارداری بعد از پروتز سینه پرداخته ایم، که به شما در پاسخ به نگرانی هایتان کمک خواهد کرد.

در ابتدا شما را به تماشای ویدئوی ذیل که شامل توضیحات مختصر دکتر داریوش نادری در مورد ” شیردهی و بارداری بعد از پروتز سینه ” می باشد، دعوت می نمائیم.

آیا در صورت داشتن پروتز سینه در شیردهی دچار مشکل خواهیم شد؟

جواب این سوال جالب است “شاید”. به طور طبیعی توانایی شیردهی خانم ها بسیار منحصر به فرد است. فارغ از اینکه جراحی پروتز پستان انجام شده است یا خیر، برخی از خانم ها قادر به شیر دادن نیستند. علاوه بر این، برخی از خانم ها قبل از عمل جراحی پروتز پستان، شیردهی انجام نداده اند تا دریابند که آیا قادر به شیردهی هستند یا خیر! برای کسانی که قادر به تغذیه با شیر مادر هستند، احتمال اینکه بعد از عمل جراحی نتوانند به کودک خود شیر بدهند و یا میزان شیر آن ها کاهش یابد، وجود دارد.

در این رابطه باید بیان کرد که اعصاب، مجاری شیر و غدد شیر ممکن است در طی عمل جراحی پروتز آسیب ببینند. اعصاب آسیب دیده می توانند احساس را در ناحیه نوک پستان شما کاهش دهند. این در حالی است که شیر از غدد به مجاری شیر منتقل می شود تا در دسترس کودک شما باشد. مجاری شیر آسیب دیده میزان شیر تولید شده توسط سینه شما را کاهش می دهد. پروتزها همچنین می توانند مجاری شیر مادر را مسدود کنند و سینه ها را متورم کنند.

البته همچنان باید بیان کرد که شیردهی بعد از پروتز سینه به موارد مختلفی بستگی دارد که در ادامه به آن ها اشاره کرده ایم.

محل قرارگیری پروتز پستان و نوع برش

از آنجا که بیشتر خطرات مربوط به شیردهی از آسیب و فشار ناشی از برش و روش قرار دادن پروتز می باشد، تکنیک جراح پلاستیک در انتخاب نوع برش و جایگذاری پروتز می تواند شانس شما را در شیردهی موفقیت آمیز با وجود پروتزها بالا ببرد.

برش در اطراف یا در سراسر هاله سینه (دایره تاریک اطراف نوک پستان) می تواند به اعصاب آسیب برساند. به جای آن ممکن است برش هایی در زیر پستان، زیر بغل یا دور ناف شکم ایجاد شود. در این صورت از هرگونه برش در درون پستان خودداری شده و این نوع برش ها احتمالاً آسیب کمتری به مجاری شیر، غدد یا اعصاب می رسانند.

شیردهی و بارداری بعد از پروتز سینه

مناطقی که پروتز شما در آن قرار دارد نیز ممکن است بر توانایی شما در شیردهی تأثیر بگذارد. پروتز سینه را می توان بین بافت پستان و ماهیچه سینه قرار داد، همچنین می توان آن ها را در زیر عضله سینه قرار داد تا از آسیب به مجاری و اعصاب شیر جلوگیری شود. پروتزهایی که در زیر عضله قفسه سینه قرار می گیرند باعث نمی شوند سیلیکون وارد شیر مادر شود. همچنین ممکن است برش هایی از طریق بافت چربی در زیر بافت پستان ایجاد شود تا پروتزها در محل قرار گیرند، این روش کمتر به بافت سینه آسیب می زند.

اگر قصد بارداری و شیردهی دارید و حفظ شیر مادر برای شما مهم است، لطفاً این موضوع را قبل از اعمال جراحی و در جلسات مشاوره با جراح خود در میان بگذارید.

برای افزایش میزان شیر چه کاری می توان انجام داد؟

بعد از هر بار تغذیه از پمپ سینه استفاده کنید تا به شما در تحریک پستان ها برای تولید شیر بیشتر کمک کند. پمپ سینه همچنین به شما کمک می کند تا هرکدام از سینه ها را به طور کامل تخلیه کنید. ماساژ سینه همچنین ممکن است به تحریک سینه شما و افزایش شیر کمک کند. هر روز 8 تا 12 بار کودک خود را تغذیه کنید تا میزان شیر شما افزایش یابد.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد چگونگی افزایش میزان شیر، با پزشک متخصص خود صحبت کنید.

آیا شیر مادر بعد از پروتز سینه ایمن است؟

پارگی پروتز سالین هیچ گونه نگرانی و خطر بهداشتی برای نوزاد محسوب نمی شود. علاوه بر این، مطالعات نشان داده اند که داشتن پروتزهای سیلیکونی نیز خطری برای نوزاد ایجاد نمی کند.

پروتز سینه و بارداری

در صورت وجود پروتز در سینه به جرأت می توان گفت که هیچگونه اختلالی در رابطه با باردار شدن ایجاد نخواهد شد، اما اگر بعد از جراحی پروتز پستان باردار شوید، ممکن است تغییراتی در ظاهر کلی سینه خود مشاهده کنید.

مسلماً بافت پستان در دوران بارداری افزایش می یابد و بافت شیرساز پستان تورم خواهد داشت. بعد از اتمام بارداری این حالت رفع می شود، اما ممکن است کشیدگی پوست ناشی از افزایش بافت پستان، باقی بماند و باعث افتادگی سینه ها شود. البته در این صورت نیز با جراحی لیفت سینه می توان به حل این مشکل کمک کرد.
به همین دلیل ما توصیه می کنیم تا حد امکان جراحی پروتز سینه را تا بعد از دوارن بارداری و شیردهی به تعویق بیندازید.

نتیجه گیری

در پایان باید بیان کرد که اکثر خانم هایی که پروتز پستان دارند می توانند شیردهی موفقیت آمیزی داشته باشند و همانطور که در فوق اشاره کردیم، محل پروتز و برش در مشکلات مربوط به شیردهی نقش مهمی دارد

اگر پرسش های بیشتری در مورد پروتز سینه دارید، بهترین دکتر پروتز سینه در تهران در یک جلسه مشاوره به آن ها خواهد پرداخت.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 1 میانگین: 3]
دکتر داریوش نادری

دکتر داریوش نادری

دکتر داریوش نادری متولد ۱۳۴۴ بعد از اتمام دوران تحصیل در مقاطع راهنمایی و دبیرستان (دبیرستان البرز) در سال ۱۳۶۲ وارد دانشکده پزشکی شیراز و در سال ۱۳۶۹ از این دانشگاه به عنوان پزشک عمومی فارغ التحصیل گردیده است . در سال ۱۳۷۱ رزیدنتی جراحی عمومی را در دانشگاه تهران شروع و در سال 1375 به عنوان جراح عمومی فارغ التحصیل شده است و در سال ۱۳۸۰ دوره فوق تخصصی جراحی پلاستیک و زیبایی را در بیمارستان امام خمینی تهران آغاز و در سال ۱۳۸۳ با کسب رتبه اول در امتحان فوق تخصصی جراحی پلاستیک و زیبایی فعالیت خود را آغاز نموده است.

برچسب ها:
مقالات مرتبط
لیفت سینه

لیفت سینه

بهترین جراحی زیبایی سینه در خانم ها جراحی لیفت سینه یک عمل زیبایی است که باعث فرم دهی به سینه می گردد. سینه های زن به تدریج در طول روند پیری استحکام و جوانی خود را از دست می دهند. تغییرات شدید بدن مانند بارداری، شیردهی یا کاهش وزن نیز می تواند باعث افتادگی و بزرگ شدن...

آیا تزریق چربی برای افزایش سایز سینه مناسب است؟

آیا تزریق چربی برای افزایش سایز سینه مناسب است؟

چه راه حلی برای افزایش سایز سینه در خانم ها مناسب است؟ آیا می دانید تزریق چربی در چه نقاطی از بدن امکان پذیر است؟ در ادامه قصد داریم در مورد روش های عمل جراحی و غیر جراحی بزرگ کردن سایز پستان خانم ها یا همان جراحی که از آن تحت عنوان ماموپلاستی افزایشی نیز یاد می کنند،...

لیفت و پروتز سینه به طور همزمان

لیفت و پروتز سینه به طور همزمان

همانطور که می دانید زیبایی و جذابیت در اندام برای خانم ها بسیار مهم است، در همین راستا سینه های خوش فرم و متناسب با اندام یک اصل تاثیر گذار در این جذابیت است، به همین خاطر بسیاری از خانم ها برای دوچندان کردن سینه های شان از انواع روش های جراحی و غیر جراحی کمک می گیرند...

پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

0 دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *