دکتر داریوش نادری / جراحی بینی / جراحی بینی گوشتی
مدت زمان مطالعه ۵ دقیقه

جراحی بینی گوشتی

بینی یکی از همان اعضای مهم و تاثیر گذار در جذابیت و زیبایی ظاهری افراد به شمار می رود و به همین خاطر چنانچه افتادگی یا نقایصی در آن نمایان شود ممکن است باعث ایجاد عدم تناسب که همان اصل زیبایی شناختی است شود. افرادی که بینی های گوشتی دارند و از بزرگی و پهن بودن آن ناراضی هستند می توانند از جراح بینی برای افزایش زیبایی آن با جراحی بینی گوشتی کمک بگیرند تا بتوانند به نتیجه ی مطلوب خود برسند. افرادی که دارای بینی گوشتی هستند بیشتر از دیگران دچار تردید در هنگام جراحی بینی می شوند و بیشترین نگرانی آن ها در مورد نحوه ی جراحی و برگشت پذیری فرم بینی بعد از عمل بینی خواهد بود، البته که نگرانی های این دسته از افراد تا حدودی درست می باشد. در این نوشته قصد داریم به نکاتی در مورد ویژگی های بینی گوشتی، جراحی بینی گوشتی، میزان احتمال برگشت و .. بپردازیم. با ما همراه باشید؛

 

ویژگی های بینی گوشتی

در ابتدا باید مطمئن باشید بینی شما گوشتی است یا خیر، برای تشخیص آن به نکاتی در مورد آناتومی بینی اشاره خواهیم کرد.

به طور کلی ساختمان بینی از سه قسمت پوست بینی، بافت های زیر پوست بینی و اسکلت غضروفی- استخوانی تشکیل شده است. بینی را می‌توان با کیفیت پوست و بافت نرم که استخوان و غضروف را پوشانده است، در دسته بندی بینی ‌های استخوانی یا گوشتی طبقه بندی کرد. به طور کلی اگر بیشتر مشکلات بینی مرتبط به پوست آن باشد، بینی گوشتی‌تر خواهد بود. این نوع از بینی دارای ویژگی های ذیل خواهد بود:

 • پره های بینی برجسته و پهن
 • دارای ظاهری گرد
 • چربی پوست زیاد
 • غضروف ضعیف
 • انعطاف پذیری بالای بینی

 

جراحی بینی گوشتی

کیفیت پوست قسمت های پایین بینی و نوک آن، که در بینی های گوشتی پایین می باشد، عاملی مهم در حاصل شدن نتیجه مطلوب در جراحی بینی خواهد بود.

در جراحی بینی های گوشتی علاوه بر از بین بردن چربی اضافی در زیر پوست، تقویت غضروف بینی با پیوند غضروف، روشی برای داشتن نتیجه ی رضایت بخش می باشد.

اگر افراد دارای بینی گوشتی بخواهند بینی خیلی کوچک و باریکی داشته باشند، ممکن است با از بین بردن غضروف برای این امر، اسکلت غضروف ضعیف شود و در نتیجه ناقص شدن بینی و ایجاد برجستگی در این عضو را در پی داشته باشد.

افراد دارای بینی گوشتی باید انتظاری معقول و واقع بینانه از جراحی زیبایی بینی داشته باشند و این حقیقت را بپذیرند که نتیجه ی جراحی بینی آن ها مانند بینی های استخوانی نخواهد بود.

نمونه ای از جراحی های بینی گوشتی که توسط دکتر داریوش نادری انجام شده است.

 

آیا بینی گوشتی برگشت پذیر است؟

قطعاً این نوع بینی ‌ها تورم بیشتری نسبت به بینی‌ های استخوانی خواهند داشت. برخی بر این باورند که عمل جراحی بینی گوشتی ممکن است قابل برگشت باشد، اما پزشکان معتقدند با انجام همه اقدامات بعد از جراحی، میزان برگشت پذیری این نوع بینی حداقل خواهد بود. بنابراین، افراد باید مراقبت های بعد از جراحی را با دقت انجام دهند و حدود یک سال برای حاصل شدن نتیجه ی نهایی صبر کنند، اگرچه در بیشتر موارد نتیجه بعد از شش ماه پایدار می شود.

لازم به ذکر است علاوه بر این موارد، استفاده از تکنیک مناسب توسط جراح متخصص در به حداقل رسیدن برگشت پذیری در این نوع از بینی، بسیار حائز اهمیت می باشد.

بیماران باید مراقبت‌های پس از جراحی را با دقت در نظر بگیرند و باید برای حاصل شدن نتیجه ی نهایی حداقل یک سال صبر کنند. اگرچه در اکثر موارد معمولاً بعد از شش ماه نتیجه پایدار است.
در مورد قابلیت برگشت پذیری بینی‌های گوشتی باید گفت که در صورت استفاده جراحان از بهترین تکنیک‌ها، ریسک برگشت پذیری بسیار کم تر خواهد بود.

 

مراقبت های بعد از جراحی بینی گوشتی

مراقبت های بعد از انجام جراحی بینی گوشتی شامل موارد ذیل می باشد:

 • به مدت ۷ روز بعد از جراحی، در هنگام استراحت سر خود را با استفاده از یک بالشت بالاتر از قفسه ی سینه نگه دارید
 • استفاده از کمپرس سرد به منظور کاهش ورم و کبودی
 • خدداری از فعالیت های شدید مانند ایروبیک و دویدن حتی به صورت آهسته برای مدت سه هفته
 • خودداری از خندیدن و حرکات شدید صورت
 • قرار ندادن عینک روی بینی، حداقل به مدت ۴ هفته
 • استفاده از ضد آفتاب در بیرون از منزل به منظور جلوگیری از تغییر رنگ نامنظم دائمی بر پوست بینی
 • پیشگیری از یبوست با خوردن غذاهای پر فیبر (یبوست می تواند با آسیب و فشار به بینی باعث خونریزی شود )
 • درحالی که بینی شما پانسمان است و اسپلینت روی بینی قرار دارد به جای حمام رفتن، فقط موهای خود را بشویید که بهتر است شخص دیگری این کار را انجام دهد.
 • محدود کردن سدیم به منظور کاهش تورم
 • رژیم غذایی مناسبی در پیش بگیرید تا می توایند از غذا های نرم و مایعات استفاده کنید تا در هنگام جویدن تا گاز زدن فشاری به بینی تان وارد نشود.
 • پیشگیری از سرماخوردگی با استفاده از آنتی بیوتیک ها با دستور پزشک

عوارض جراحی بینی گوشتی

از دیگر نگرانی های افراد دارای بینی گوشتی، عوارض جراحی می باشد. در این خصوص با اطمینان باید بگوییم که در صورت جراحی توسط بهترین جراح متخصص راهکار های کاهش عوارض جراحی بینی را فراگیرید  بعد با رعایت دقیق مراقبت های قبل و بعد از جراحی هیچ گونه عارضه ای رخ نخواهد داد.

تنها عوارض جراحی بینی گوشتی مانند هر جراحی بینی دیگری، تورم، گرفتگی، کبودی و … می باشد که با گذشت زمان رفع خواهند شد.

خلاصه

نکته ای که در جراحی بینی گوشتی باید به خاطر داشته باشید، این است که این نوع از بینی ها نمی توانند خیلی کوچک شوند، و در صورت کوچک کردن بیش از حد مجاز، بینی ناقص خواهد شد. در پایان باید اشاره کرد که هر چه میزان گوشتی بودن بینی کمتر باشد، شما نتیجه بهتری خواهید گرفت، اما با به ‌کارگیری تکنیک‌ های صحیح جراحی و میزان مهارت بهترین جراح پلاستیک، امروزه تقریباً تمامی جراحی‌ های بینی گوشتی موفقیت آمیز و رضایت بخش است.

دکتر داریوش نادری

دکتر داریوش نادری

دکتر داریوش نادری متولد ۱۳۴۴ بعد از اتمام دوران تحصیل در مقاطع راهنمایی و دبیرستان (دبیرستان البرز) در سال ۱۳۶۲ وارد دانشکده پزشکی شیراز و در سال ۱۳۶۹ از این دانشگاه به عنوان پزشک عمومی فارغ التحصیل گردیده است . در سال ۱۳۷۱ رزیدنتی جراحی عمومی را در دانشگاه تهران شروع و در سال 1375 به عنوان جراح عمومی فارغ التحصیل شده است و در سال ۱۳۸۰ دوره فوق تخصصی جراحی پلاستیک و زیبایی را در بیمارستان امام خمینی تهران آغاز و در سال ۱۳۸۳ با کسب رتبه اول در امتحان فوق تخصصی جراحی پلاستیک و زیبایی فعالیت خود را آغاز نموده است.

برچسب ها:
مقالات مرتبط
هزینه جراحی بینی در سال ۱۴۰۱

هزینه جراحی بینی در سال ۱۴۰۱

برای آن دسته از افرادی که قصد انجام عمل بینی را دارند این که بدانند هزینه جراحی بینی در شهر محل سکونت شان چقدر است و چه عواملی در برآورد میزان این هزینه ها نقش دارند، مسئله و دغدغه مهمی است که در ادامه مفصل تر بدان می پردازیم. قیمت عمل بینی بینی در ایران، تحت عوامل...

عوارض بعد از عمل بینی

عوارض بعد از عمل بینی

با اینکه جراحی بینی امروزه جزء عمل های زیبایی متداول محسوب می شود و روزانه تعداد زیادی از افراد تحت این جراحی زیبایی قرار می گیرند، باز هم اشخاصی هستند که به دلیل ترس از عوارض احتمالی آن علی رغم میل باطنی خود، از این جراحی صرف نظر می کنند. باید بیان کنیم که تا حدودی...

مراقبت های بعد از جراحی بینی

مراقبت های بعد از جراحی بینی

قطعاً بعد از جراحی زیبایی بینی نزد بهترین جراح پلاستیک، جهت حاصل شدن نتیجه رضایت بخش باید مراقبت های لازم را رعایت کنید. جراح متخصص شما قبل از جراحی حتماً در مورد این موارد با شما صحبت خواهد کرد و نکات لازم را به شما توصیه می کند. اما ما در این نوشته قصد داریم برای...

پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

۲ دیدگاه ها
 1. سلام آقای دکتر نادری
  وقتتون بخیر
  من آقا هستم ۴۴ ساله فکر میکنم بینی بنده گوشتی باشه
  تاحالا به پزشک مراجعه نکردم ، اتفاقی با وبسایت شما آشنا شدم
  مزاحم شدم بپرسم بنده میتونم عکس از صورتم بفرستم زحمت بکشید توضیحی
  بفرمایید ، تا بعد حضوری خدمت برسم
  اصلا درست هست تو این سن جراحی کنم
  بیشترین دلیلی که تازه بفکر افتادم به خاطر دختر کوچکم هست
  ممنون میشم اگر محبت کنید و بنده رو راهنمایی بفرمایید
  باتشکر

  پاسخ
  • به شماره تلفن ۱۰۳۵۸۹۸ ۰۹۳۶ عکس بفرستید . از این طریق می توانید ارتباط برقرار کنید.

   پاسخ
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.