دکتر داریوش نادری / جوانسازی صورت / تزریق چربی به صورت
مدت زمان مطالعه ۶ دقیقه

تزریق چربی به صورت

یکی از مهم ترین علائم افزایش سن چین، چروک و افتادگی پوست می باشد. در این خصوص باید بگوئیم که از اصلی ترین دلایل بروز این علائم کاهش حجم صورت بوده که منجر به برجسته شدن شکاف های صورت و نیز گودی اطراف چشم خواهد شد. چگونگی کانتور و فرم صورت ژنتیکی است، به همین دلیل برخی از افراد دارای پوست و گونه های برجسته هستند، در حالی که برخی دیگر دارای چهره ای باریک و بدون چربی می باشند. چه این موضوع مربوط به افزایش سن باشد یا مربوط به ساختار صورت، روش هایی برای افزایش حجم آن و بهبود چهره با انتقال چربی و یا پرکننده های پوستی وجود دارد. اغلب پزشکان معتقد هستند که کارآمدترین روش برای رفع این عیوب تزریق چربی به صورت است که در این نوشته قصد داریم به ارائه توضیحات کاملی در مورد آن بپردازیم.

در ابتدا شما را به مشاهده این ویدئو که شامل تزریق چربی به صورت توسط دکتر داریوش نادری می باشد، دعوت می نمائیم. شما می توانید این ویدئو را با دوستانتان به اشتراک بگذارید.

تزریق چربی چگونه انجام می شود؟

انتقال چربی اغلب به عنوان تزریق چربی شناخته می شود که یک عمل جراحی طبیعی و با حداقل تهاجم برای جا به جایی چربی از ناحیه ای از بدن که دارای چربی اضافی است مانند ران، پهلو، شکم و.. و انتقال آن به صورت برای بازگرداندن حجم از دست رفته می باشد. چربی ها با استفاده از تکنیک های مدرن لیپوماتیک به آرامی برداشته می شود و سپس برای تزریق به صورت آماده خواهد شد.

چربی ای که بازیابی شده با استفاده از کانول های ریز (لوله ها) که از طریق برش های ریز در پوست قرار می گیرند، به راحتی در خطوط و حفره ها جهت جوان سازی و ترمیم مجدد صورت تزریق می شوند. جراح مناطق معالجه شده را تا حدودی پر می کند تا درصد سلول های چربی زنده مانده را جبران کند. این روش منجر به ایجاد ظاهری بسیار طبیعی خواهد شد. توجه داشته باشید که احتمال کمی در ابتلا به عفونت یا پس زدن چربی توسط بدن وجود خواهد داشت.

کاربرد تزریق چربی به صورت

تزریق چربی یک روش کم تهاجم برای پر کردن چین و چروک ها و همچنین فرورفتگی ها در قسمت های مختلف صورت است که در ذیل به کاربردهای آن اشاره خواهد شد:

 • رفع چروک های روی بینی
 • رفع خطوط ماریونت (بین لب و چانه)
 • از بین بردن گودی زیر چشم
 • تزریق به گونه ها جهت داشتن گونه های برجسته تر
 • تزریق به لب ها برای برجسته شدن و شادابی
 • رفع خط خنده
 • فرم دهی به چانه
 • از بین بردن اسکار و فرو رفتگی ها
 • جوانسازی صورت
 • زاویه سازی صورت
 • رفع چروک های پیشانی
نواحی تزریق چربی به صورت دکتر نادری

تزریق چربی به صورت برای چه کسانی مناسب می باشد؟

همانطور که بیان شد هدف اصلی از تزریق چربی پر کردن فرورفتگی ها و افزایش حجم صورت با استفاده از چربی نقاط دیگر بدن بیمار می باشد، پس در مرحله اول متقاضی باید دارای چربی کافی در مناطق اهدا کننده باشد که بتوان از آن مناطق، چربی را برداشت کرد. مضاف بر این موارد، مهم است که فرد از سلامت جسمی برخوردار باشد و استعمال دخانیات نداشته باشد. به طور خلاصه می توان گفت افرادی که شرایط زیر را داشته باشند، می توانند از روش تزریق چربی برای جوانسازی صورت استفاده کنند:

 • افرادی که از وضعیت سلامت جسمی و روحی خوبی برخوردا باشند.
 • افرادی که وزن و تناسب اندام متعادلی داشته باشند.
 • افرادی که خواهان بهبود کانتور صورت هستند.
 • افرادی خطوط و چین و چروک در صورت آن ها نمایان شده است.
 • افرادی که جای زخم و یا فرورفتگی در صورت خود دارند.
 • افرادی که نمی خواهند از روش های تهاجمی مانند جراحی لیفت صورت استفاده کنند.
 • افرادی که دچار افتادگی و شلی پوست هستند.
 • افرادی که گودی اطراف چشم دارند.
 • افرادی که می خواهند از طریق تزریق چربی برخی نواحی از صورت مانند لب و یا گونه را حجیم تر کنند.

مزایای تزریق چربی به صورت

 • به دلیل استفاده از چربی بدن خود فرد، مشکل پس زدگی و یا واکنش آلرژیک از بطرف بدن وجود نخواهد داشت.
 • نتیجه حاصل از تزریق چربی، کاملا ایمن و بی خطر و کم تهاجمی است.
 • ماندگاری نتیجه تزریق چربی بسیار طولانی است.

حتما بخوانید: درباره تزریق چربی به سینه چه می دانید؟

مدت ماندگاری تزریق چربی به صورت

نتیجه تزریق چربی در صورت، می تواند تا ۲ سال باقی بماند. این مدت به عوامل مختلفی از جمله ناحیه مورد تزریق، حجم چربی تزریق شده و مهارت و تبحر پزشک در تزریق چربی بستگی دارد. بدیهی است که نتیجه هر تزریقی به مرور زمان کمتر خواهد شد و همان شکل روزهای اولیه را نخواهد داشت ولی با این وجود همچنان نتیجه ۲ ساله ماندگاری تزریق چربی از ماندگاری بسیاری از فیلرها بسیار طولانی تر است.

معایب تزریق چربی

 • زمان تهیه و آماده سازی چربی برای تزریق به صورت نسبت به همین مراحل برای سایر فیلرها از جمله ژل بسیار طولاتر است.
 • به دلیل ماندگاری طولانی تر، هزینه تزریق چربی به صورت گران تر است.
 • برای تاثیرگذاری بیشتر معمولا لازم است که تعداد دفعات بیشتری تزریق چربی انجام شود.
 • اگر پزشک از تجربه کافی در این زمینه برخوردار نباشد، ممکن است به دلیل تزریق حجم نامناسب چربی ها در زیر پوست گلوله گلوله شود.

تزریق چربی بهتر است یا تزریق ژل؟

در ابتدا باید بدانید که نمی توان به طور قطعی گفت که تزریق ژل بهتر است یا تزریق چربی؛ این پزشک شماست که با توجه به نوع پوست و سن شما و نیز هدفی که از تزریق دارید تشخیص می دهد که تزریق ژل یا تزریق چربی برای شما مناسب تر است. بهتر است در رابطه با تفاوت های تزریق ژل و تزریق چربی بدانید که به دلیل ماندگاری طولانی تر چربی به نسبت ژل معمولا هزینه تزریق چربی به صورت بیشتر خواهد بود.

مشاوره در مورد انتقال چربی به صورت

پزشک متخصص ساختار صورت و پیشرفت روند پیری پوست را ارزیابی کرده و در مورد گزینه های درمانی جهت معالجه با شما صحبت می کند. این مشاوره ها جهت گفتگو در مورد انتظارات شما از عمل جراحی، آشنا شدن با جراح خود و پرسیدن هرگونه سؤال در مورد این روش و مراقبت های پس از تزریق چربی که بسیار حائز اهمیت هستند، ترتیب داده می شود.

حتما بخوانید: تزریق بوتاکس برای چه نواحی از صورت انجام می شود؟!

در پایان اینکه

تزریق چربی به صورت روشی با ماندگاری طولانی جهت جوانسازی و فرم دهی صورت می باشد که با انجام اصولی آن توسط بهترین جراح پلاستیک در تهران، شاهد هیچ گونه عوارض و تورم بعد از تزریق نخواهیم بود. همچنین توجه داشته باشید که عوامل مختلفی از قبیل سن، جنس، ژنتیک، میزان ورزش و فعالیت های روزانه، تکنیک مورد استفاده و مهارت جراح و… در ماندگاری تزریق چربی و همچنین حاصل شدن نتیجه ی به دست آمده بسیار حائز اهمیت خواهد بود.

دکتر داریوش نادری

دکتر داریوش نادری

دکتر داریوش نادری متولد ۱۳۴۴ بعد از اتمام دوران تحصیل در مقاطع راهنمایی و دبیرستان (دبیرستان البرز) در سال ۱۳۶۲ وارد دانشکده پزشکی شیراز و در سال ۱۳۶۹ از این دانشگاه به عنوان پزشک عمومی فارغ التحصیل گردیده است . در سال ۱۳۷۱ رزیدنتی جراحی عمومی را در دانشگاه تهران شروع و در سال 1375 به عنوان جراح عمومی فارغ التحصیل شده است و در سال ۱۳۸۰ دوره فوق تخصصی جراحی پلاستیک و زیبایی را در بیمارستان امام خمینی تهران آغاز و در سال ۱۳۸۳ با کسب رتبه اول در امتحان فوق تخصصی جراحی پلاستیک و زیبایی فعالیت خود را آغاز نموده است.

برچسب ها:
مقالات مرتبط
همه چیز درباره لیفت شقیقه

همه چیز درباره لیفت شقیقه

مروزه لیفت شقیقه به یکی از پرطرفدارترین اقدامات زیبایی صورت تبدیل شده است و علت آن تاثیر بسیار مهم ابرو و اطراف چشم در زیبایی و جوانی صورت است؛ بی شک چشم و ابرو مهم ترین اعضای صورت بوده و در جوانی و شادابی صورت مهم ترین نقش را ایفا می کند. به همین خاطر بسیاری از افراد...

تزریق بوتاکس

تزریق بوتاکس

بروز خطوط و چین و چروک در صورت ظاهری پیر و مسن را برای شما برای فرد به همراه دارد و به همین خاطر همیشه همه به دنبال راه هایی جهت پوشاندن و از بین بردن این خطوط هستند. تزریق بوتاکس چند سالی است که به عنوان یکی از بهترین راه ها جهت جوانسازی پوست شناخته شده است. این روش...

هزینه تزریق چربی به صورت

هزینه تزریق چربی به صورت

همانطور که می دانید از گذشته تا کنون زیبایی صورت برای آدمیان بسیار مورد توجه و پر اهمیت بوده است و در برخورد اول این چهره زیبا و شاداب شماست که معرف حضورتان می باشد، زیرا به عنوان اولین عضو از بدن دیده می شود. پس برای زیبایی و جوانسازی آن باید بیش از پیش تلاش کرد تا...

پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

۰ دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.