مدت زمان مطالعه ۷ دقیقه

تزریق بوتاکس

تزریق بوتاکس به صورت

بروز خطوط و چین و چروک در صورت ظاهری پیر و مسن را برای شما برای فرد به همراه دارد و به همین خاطر همیشه همه به دنبال راه هایی جهت پوشاندن و از بین بردن این خطوط هستند. تزریق بوتاکس چند سالی است که به عنوان یکی از بهترین راه ها جهت جوانسازی پوست شناخته شده است. این روش که یک روش کم تهاجمی بوده و با کمترین خطر و عارضه انجام می شود، می تواند خطوط و علائم پیری را از بین برده و چهره ای جذاب و شاداب را برای شما به ارمغان بیاورد.

نحوه تزریق بوتاکس

تزریق بوتاکس که یک روش کم تهاجمی است، از طریق وارد کردن یک سوزن ریز به عضلات خاص نواحی تعیین شده انجام می شود. در زمان تزریق بوتاکس باید پیش از تزریق صورت و علی الخصوص نواحی مورد نظر برای تزریق، از هر گونه مواد آرایشی پاک شده باشد و سپس با پد الکلی استریل شده و در نهایت تزریق بوتاکس انجام می شود.

قبل و بعد از تزریق بوتاکس

بوتاکس چیست؟

بوتاکس که نام تجاری سم بوتولینوم است، می تواند با ایجاد فلج عضلانی سبب کاهس انقباضات آن ناحیه شده و در نتیجه باعث از بین رفتن مشکلاتی نظیر چین و چروک شود؛ با تزریق بوتاکس به نواحی که در اثر انقباضاتی که در نتیجه خندیدن، اخم کردن و یا حتی عادات اشتباه در هنگام خوابیدن در اطراف چشم، پیشانی، بین دو ابرو و یا حتی اطراف دهان ایجاد می شود، می توان به جوانی و شادابی دوباره در صورت دست پیدا کرد.

نقاط تزریق بوتاکس در صورت

تزریق بوتاکس علاوه بر رفع چین و چروک های صورت، در کاهش میزان تعریق کف دست و یا زیر بغل، درمان برخی بیماری ها مانند بلفارواسپاسم میگرن نیز مورد استفاده قرار می گیرد. از جمله نواحی از صورت که برای رفع چین و چروک از تزریق بوتاکس استفاده می شود عبارتند از:

 • خطوط پیشانی
 • خط اخم
 • خطوط پنجه کلاغی اطراف چشم
 • خطوطی بر اثر سیگار کسیدن در اطراف دهان ایجاد می شود
 • خطوط ایجاد شده در گردن
 • رفع لبخند لثه ای
نواحی تزریق بوتاکس در صورت

ماندگاری بوتاکس

نتیجه حاصل از تزریق بوتاکس به طور معمول از ۳ تا ۶ ماه در نظر گرفته می شود؛ با این وجود نتایج معمولا از قرد به فرد با توجه به تفاوت در عمق و میزان چروک ها، ناحیه تزریق و همچنین سن فرد متفاوت می باشد. در هفته های ابتدایی تزریق تاثیر بوتاکس در بالاترین حد ممکن بوده ولی با گذشت زمان تاثیر آن کمتر شده و فعالیت عضلات ناحیه مورد نظر با توجه به انقباضاتی که ایجاد می شود دوباره به حالت قبل برگشته و در نتیجه به مرور زمان چین و چروک ها مجددا ظاهر می شود. در این صورت بعد از گذشت مدت زمان مقرر نیاز به تزریق مجدد بوتاکس خواهد بود.

اقدامات لازم قبل از تزریق بوتاکس

اگر برای تزریق بوتاکس به بهترین دکتر پلاستیک و زیبایی مراجعه کنید، در رابطه با اقداماتی که باید پیش از تزریق بوتاکس انجام دهید، مشاوره دقیق ارائه می دهد. از جمله مهم ترین اقداماتی که باید پیش از تزریق بوتاکس انجحا دهید عبارتند از:

 • حداقل یک تا دو هفته پیش از تزریق بوتاکس، بهتر است از مصرف نوشیدنی های الکلی و استعمال دخانیات خودداری نمایید؛ علت این امر آن است که دخانیات و مصرف الکل تاثیر منفی در روند بهبودی پس از تزریق خواهد گذاشت و سبب تورم و کبودی نواحی تزریق شده می گردد.
 • بهتر است یک تا دو هفته پیش از تزریق حتما از مصرف داروهایی همانند آسپرین که سبب رقیق شدن خون می شود و نیز داروهای ضد التهاب خودداری نمایید زیرا این داروها سبب رقیق شدن خون و در نتیجه ایجاد مشکلات خونریزی بعد از تزریق بوتاکس می گردد.

عوارض تزریق بوتاکس

هر گونه اقدام زیبایی چه تهاجمی باشد چه غیر تهاجمی عوارض خاص خود را دارد؛ در رابطه با تزریق بوتاکس می توان گفت که این روش یک روش کاملا ایمن و بی خطر محسوب می شود که پیامد های ناشی از آن تنها به ورود سوزن و انجام تزریقات برمی گردد؛ از جمله این عوارض می توان به موارد زیر اشاره نمود:

 • تورم و کبودی حاصل از تزریق یکی از شایع ترین عوارض ناشی از تزریق بوتاکس است که به هیچ اقدام خاصی نیاز داشته و خود به خود برطرف خواهد شد.
 • گاها برای برخی از افراد پس از تزریق بوتاکس، سردرد هایی  ایجاد می شود که معمولا بعد از ۲۴ الی ۴۸ ساعت این سردردها برطرف خواهد شد.
 • در برخی موارد به علت اینکه تزریق بوتاکس توسط افراد غیر متخصص و یا در مکان هایی همچون سالن های زیبایی انجام می شود، عوارض جبران ناپذیری به همراه خواهد داشت در نتیجه حتما جهت تزریق بوتاکس به بهترین دکتر پلاستیک و زیبایی مراجعه کنید تا خیالتان از بابت عوارض و پیامدهای ناشی از عدم تخصص فرد آسوده باشد.

مراقبت های بعد از تزریق بوتاکس

 • جهت کاهش تورم و کبودی حاصل از ورود سوزن به پوست، پزشک استفاده از کمپرس یخ را پیشنهاد می کند.
 • در اکثر موارد تزریق بوتاکس در صورت انجام می شود، در نتیجه بهتر است تا چند ساعت از خوابیدن اجتناب گردد.
 • بهتر است تا یک روز بعد از تزریق استحمام نکنید بنابراین می تواندی پیش از تزریق بوتاکس دوش گرفته تا مشکلی از این جهت نداشته باشید.
 • بعد از تزریق بوتاکس و ورود سوزن بهتر است از هیچ گونه کرم و یا مواد آرایشی استفاده نکنید تا از منافذی که به دلیل  ورود سوزن همچنان باز است این موارد وارد پوست نشده و مشکلی همانند عفونت به وجود نیاید.
 • تا حدود ۱۰ روز از انجام ورزش های سنگین و یا بلند کردن وسایل سنگین خودداری نمایید تا فشار به عضلات صورت وارد نشود. همچنین از ورزش هایی همانند شنا، شیرجه زدن و استفاده از سونای خشک و بخار اجتناب نمایید.
 • همانند اقداماتی که باید پیش از تزریق بوتاکس انجام دهید بهتر است تا حدود یک هفته بعد از تزریق بوتاکس از مصرف الکل و یا استعمال دخانیات خودداری نمایید.

چه افرادی نباید تزریق بوتاکس کنند؟

 • افرادی که سن کمتر از ۱۸ سال دارند.
 • خانم هایی که در دوران بارداری و یا شیردهی هستند.
 • افرادی که به مشکلات کلیوی دچار هستند.
 • ممکن است عمق چین و چروک پوست آن قدر زیاد باشد که تزریق بوتاکس چندان موثر نباشد و روش های جدی تری همانند لیفت صورت نیاز باشد، در نتیجه لازم است ابتدا پزشک به صورت دقیق معاینه کند و در صورت موثر بودن بوتاکس آن را تجویز کند.

بهترین سن تزریق بوتاکس چه سنی است؟!

به طور کلی تزریق بوتاکس از سن ۱۸ سالگی به بالا توسط FDA مورد تایید قرار گرفته است. ولی معمولا اکثر افراد از سن ۳۰ سالگی به بالا اقدام به تزریق بوتاکس و یا انجام اقدامات زیبایی دلیل ژنتیک و یا سبک زندگی افراد ممکن است برخی افراد پوستشان زودتر دچار چین و چروک شود و در نتیجه حتی در دهه ۲۰ سالگی اقدام به تزریق بوتاکس کنند.

بهترین دکتر تزریق بوتاکس در تهران

افرادی که قصد تزریق بوتاکس دارند باید بدانند که اگر می خواهند بهترین نتیجه را این اقدام زیبایی دریاف کنند باید به بهترین دکتر تزریق بوتاکس مراجعه کنند. امروزه به دلیل فراگیری و تقاضای زیاد خدمات زیبایی به خصوص خدمات زیبایی صورت مانند تزریق بوتاکس، تزریق ژل، تزریق چربی به صورت و… افراد زیادی بدون داشتن تخصص و در هر مکانی حتی سالن های زیبایی با هزینه های بسیار پایین و مواد نامرغوب نیز اقدام به ارائه این خدمات می کنند بسیاری از افراد با عوارض و پیامدهای جبران ناپذیری رو به رو می شوند. در نتیجه برای انتخاب بهترین دکتر تزریق بوتاکس به عواملی همچون تخصص پزشک، رضایت مراجعین قبلی، استفاده از مواد مرغوب و رعایت نکات بهداشتی توجه نمایید.

دکتر داریوش نادری

دکتر داریوش نادری

دکتر داریوش نادری متولد ۱۳۴۴ بعد از اتمام دوران تحصیل در مقاطع راهنمایی و دبیرستان (دبیرستان البرز) در سال ۱۳۶۲ وارد دانشکده پزشکی شیراز و در سال ۱۳۶۹ از این دانشگاه به عنوان پزشک عمومی فارغ التحصیل گردیده است . در سال ۱۳۷۱ رزیدنتی جراحی عمومی را در دانشگاه تهران شروع و در سال 1375 به عنوان جراح عمومی فارغ التحصیل شده است و در سال ۱۳۸۰ دوره فوق تخصصی جراحی پلاستیک و زیبایی را در بیمارستان امام خمینی تهران آغاز و در سال ۱۳۸۳ با کسب رتبه اول در امتحان فوق تخصصی جراحی پلاستیک و زیبایی فعالیت خود را آغاز نموده است.

برچسب ها:
مقالات مرتبط
همه چیز درباره لیفت شقیقه

همه چیز درباره لیفت شقیقه

مروزه لیفت شقیقه به یکی از پرطرفدارترین اقدامات زیبایی صورت تبدیل شده است و علت آن تاثیر بسیار مهم ابرو و اطراف چشم در زیبایی و جوانی صورت است؛ بی شک چشم و ابرو مهم ترین اعضای صورت بوده و در جوانی و شادابی صورت مهم ترین نقش را ایفا می کند. به همین خاطر بسیاری از افراد...

تزریق چربی به صورت

تزریق چربی به صورت

یکی از مهم ترین علائم افزایش سن چین، چروک و افتادگی پوست می باشد. در این خصوص باید بگوئیم که از اصلی ترین دلایل بروز این علائم کاهش حجم صورت بوده که منجر به برجسته شدن شکاف های صورت و نیز گودی اطراف چشم خواهد شد. چگونگی کانتور و فرم صورت ژنتیکی است، به همین دلیل برخی...

هزینه تزریق چربی به صورت

هزینه تزریق چربی به صورت

همانطور که می دانید از گذشته تا کنون زیبایی صورت برای آدمیان بسیار مورد توجه و پر اهمیت بوده است و در برخورد اول این چهره زیبا و شاداب شماست که معرف حضورتان می باشد، زیرا به عنوان اولین عضو از بدن دیده می شود. پس برای زیبایی و جوانسازی آن باید بیش از پیش تلاش کرد تا...

پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

۰ دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.