دکتر داریوش نادری / جراحی پلاستیک / افزایش حجم باسن با تزریق چربی
مدت زمان مطالعه ۷ دقیقه

افزایش حجم باسن با تزریق چربی

قطعا تا به حال رو به به روی آینه ایستاده اید و به این فکر کرده اید که ” چه می شد در فلان جای بدنم بیشتر چربی داشتم و یا اینکه، ای کاش چربی این ناحیه در جای دیگر بود ” حال این موضوع دیگر تصوری دور از ذهن نیست، شما می توانید به راحتی این تصور را جامع عمل بپوشانید. می پرسید چطور؟

ما در این مقاله برآن شدیم که شما را با استفاده از روش تزریق چربی، یک قدم به آمال و آرزوی تان نزدیک کنیم. تنها قدم آخر می ماند انتخاب بهترین جراح پلاستیک که بتواند به راحتی این روش را برای تان انجام دهد.

گام به گام با ما همراه باشید تا به شما ثابت کنیم که چه مقدار به ایده آل ذهنی تان نزدیک هستید:

تزریق چربی

تزریق چربی نوعی جراحی است که با هدف پر کردن قسمت های خالی از چربی بدن استفاده می شود. این روش یکی از بهترین راه حل ها در ایجاد اندامی متناسب و خوش فرم است.

صحبت از تناسب اندام مثل راه رفتن بر لبه تیغ است، چرا که این واژه به شدت نسبی بوده و به اندازه تمامی انسان ها تعریف از تناسب اندام خواهیم داشت. اما آنچه ما به طور کل به آن تناسب اندام می گوییم به معنای تناسب هر یک از اعضای بدن نسب به دیگر اندام ها است و توجه به این نکته است که اندامی طبیعی را ایجاد خواهد کرد.

بنابراین متقاضیان تناسب اندام بدانند که تزریق چربی به معنای هر چه بزرگتر شدن اندام ها نیست. با افراط  در این نوع تزریق ها نه تنها به تناسب اندام دست نمی  یابید، چه بسا که زیبایی و واژه آن را نیز زیر سوال خواهید برد. موضوعی که برخی با بی توجهی به آن خود را در تیررس انتقادات قرار می دهند.

تزریق چربی به باسن

بزرگ کردن باسن با تزریق چربی

از تزریق چربی می توان در اندام های مختلف بدن استفاده کرد. اندام هایی که با کمبود چربی شکل ظاهری زیبایی ندارند و تزریق چربی می تواند بهترین راه حل برای زیباسازی آن باشد.

از جمله اندام هایی که تزریق چربی در آن ها صورت می گیرد:

 • باسن
 • ران ها
 • سینه
 • صورت

ما در این مقاله پیرامون تزریق چربی به باسن اطلاعاتی را در اختیار شما قرار خواهیم داد:

افرادی که می خواهند از تزریق چربی به باسن استفاده کنند، اغلب به علت افزایش سن دچار افتادگی باسن شده اند. این تزریق می تواند علاوه بر حجیم سازی باسن موجب لیفت آن نیز شود.

در این روش از طریق لیپوساکشن چربی نواحی اضافه را برداشته و پس از تصفیه و انتقال به نواحی مورد نیاز، استفاده می کنند.

با این روش علاوه بر اینکه چربی نواحی ای مثل شکم که ایجاد نازیبایی می کند، برداشته می شود، با تزریق آن به نواحی دیگر می توان زیبایی این نواحی را دو چندان کرد.

تزریق چربی به وسیله این برداشت و انتقال به دلیل اینکه از چربی بدن خود فرد است به میزان بالایی از بروز عوارض احتمالی مثل عفونت و حساسیت جلوگیری خواهد کرد. ضمن اینکه این فراد از عوارض این جراحی مصون هستند، نتیجه جراحی بسیار به حالت طبیعی نزدیک خواهد بود.

چگونگی تزریق چربی به باسن

برای انجام این روش ابتدا جراح قبل از ایجاد بیهوشی نواحی ای که قرار است برای انتقال چربی از آن استفاده کند را مشخص می کند، که اغلب شکم و پهلو است.

لیپوماتیک

سپس فرد را در حالت بیهوشی قرار داده و با انجام لیپوساکشن و یا لیپوماتیک اقدام به برداشت چربی خواهد کرد. در این دو جراحی جراح با استفاده از لوله ای به نام کانولا و هدایت آن به نواحی مورد نظر چربی مورد نیاز را برداشت می کند. پس از پایان برداشت چربی ای که غالبا سه برابر حجم مورد نیاز است، مورد تصفیه قرار می گیرد. پس از طی این روند، جراح چربی های تصفیه شده را به نواحی مشخص شده برای تزریق مشخص کرده و فرآیند انتقال چربی را شروع می کند.

مدت زمانی که برای این دو مرحله جراحی نیاز است از 90 دقیقه تا 4 ساعت تخمین زده شده است.

تزریق چربی به باسن تا چه زمانی ماندگار است؟

گرچه نتیجه تزریق چربی به باسن بلافاصله قابل مشاهده است، اما نتیجه مطلوب زمانی نمایان می شود که زمان زیادی از آن گذشته باشد.

یکی از متداول ترین سوال های افرادی که می خواهند این جراحی انجام دهند، آب شدن چربی ها و جذب شدن آن ها در بدن است.

در پاسخ به این افراد باید بیان کنیم، آمار 60 تا 80 درصد ماندگاری تزریق چربی به باسن نشان می دهد که جذب شدن آن را نمی توان صد در صد دانست. اما به طور کلی به دلیل اینکه در تزریق چربی برخی سلول های چربی در اثر انتقال می میرند، ممکن است فرد بعد از جراحی با نتیجه ایده آل رو به رو نشود. به این افراد توصیه می شود برای رسیدن به نتیجه ی مطلوب از انجام این روش به دفعات استفاده کنند.

البته برخی عوامل مثل نوسانات وزنی و استعمال دخانیات می تواند به صورت موثری بر میزان ماندگاری تزریق چربی اثر گذارد. چنانچه در معرض هر یک از این دو عامل هستید بهتر است تا به  ثبات رسیدن شرایط، انجام این جراحی را به تعویق اندازید.

چرا تزریق چربی به باسن؟

شاید این سوال شما خواننده گرامی هم باشد که چرا تزریق باسن به پروتز و یا روش های دیگر افزایش حجم باسن ترجیح داده می شود. در ادامه به بررسی مزیت های این روش می پردازیم:

 • احتمال پارگی و آسیب به پروتز باسن در صورت استفاده از آن
 • عدم نیاز به جراحی ترمیمی به مانند پروتز باسن
 • ایجاد پیکرتراشی توامان با افزایش حجم باسن
 • نتیجه ی طبیعی تر
 • عدم نیاز به بستری در بیمارستان
 • احساس درد کمتر
 • دوره نقاهت کوتاه مدت
 • کاهش عوارض احتمالی

چه  افرادی می توانند تزریق چربی به باسن را انجام دهند؟

شرط تزریق چربی در گزینه های زیر خلاصه می شود که در ادامه می خوانید:

 • داشتن ثبات وزن
 • برخورداری از چربی اضافه در ناحیه شکم و پهلو جهت برداشت چربی
 • داشتن سلامت عمومی و عدم ابتلا به بیماری خاص
 • عدم استفاده از دخانیات
 • داشتن شرایط پوستی مناسب برای انجام جراحی

عوارض احتمالی پس از تزریق چربی به باسن

این جراحی گرچه به نظر می سد که روشی کاملا ایمن است، اما گاها می تواند با عوارضی همراه باشد. برای جلوگیری از ابتلا به عوارض احتمالی علاوه بر رعایت مراقبت های بعد از تزریق چربی  باید در پی یافتن بهترین جراح پلاستیک باشید. در ادامه به توضیح پیرامون عوارض تزریق چربی به باسن می پردازیم:

 • بروز عفونت و التهاب
 • احتمال جذب بیش از حد چربی توسط بدن
 • احتمال لختگی خون
 • احتمال نیاز به تزریق مجدد
 • آمبولی و یا راه یافتن چربی به خون فرد
 • عدم تقارن باسن
 • احتمال بروز حساسیت
 • ابتلا به نکروز چربی و یا برداشت بیش از حد چربی
 • احتمال بروز خونریزی
 • احتمال بروز ترک روی پوست
 • احتمال بروز سلولیت

توصیه ای مهم

افرادی که خواهان انجام این جراحی هستند باید دقت داشته باشند برای دست یابی به نتیجه مطلوب به دنبال بهترین فوق تخصص پلاستیک باشند، چراکه نتیجه ی نهایی در گرو انجام این جراحی به دستان متبحر یک جراح پلاستیک است.

برخی افراد با دیدن هزینه های باورنکردنی این تزریقات سرزمین تن شان را به دستان بی تجربه برخی پزشکان می سپارند که نه تنها به نتیجه دلخواه دست نمی یابند، بلکه دچار عوارض عدیده ای نیز خواهند شد. لذا هزینه تزریق چربی می تواند در درجه دوم اهمیت قرار گیرد.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]
دکتر داریوش نادری

دکتر داریوش نادری

دکتر داریوش نادری متولد ۱۳۴۴ بعد از اتمام دوران تحصیل در مقاطع راهنمایی و دبیرستان (دبیرستان البرز) در سال ۱۳۶۲ وارد دانشکده پزشکی شیراز و در سال ۱۳۶۹ از این دانشگاه به عنوان پزشک عمومی فارغ التحصیل گردیده است . در سال ۱۳۷۱ رزیدنتی جراحی عمومی را در دانشگاه تهران شروع و در سال 1375 به عنوان جراح عمومی فارغ التحصیل شده است و در سال ۱۳۸۰ دوره فوق تخصصی جراحی پلاستیک و زیبایی را در بیمارستان امام خمینی تهران آغاز و در سال ۱۳۸۳ با کسب رتبه اول در امتحان فوق تخصصی جراحی پلاستیک و زیبایی فعالیت خود را آغاز نموده است.

برچسب ها:
مقالات مرتبط
تجربه دوباره جوانی با لیفت صورت

تجربه دوباره جوانی با لیفت صورت

اگر شما هم به دنبال دست یابی به جوانی و زیبایی پوست صورت خود هستید و می خواهید با انتخاب یکی از روش های عمل جراحی و غیر جراحی به نتیجه ای مطلوب برسید باید با مطالعات متعدد آگاهی و دانش پزشکی خود را در این زمینه ها افزایش دهید. مقالاتی از این دست برای شما این امکانات...

جراحی بلفاروپلاستی چگونه انجام می شود؟

جراحی بلفاروپلاستی چگونه انجام می شود؟

بلفاروپلاستی یا همان جراحی زیبایی پلک، در حال حاضر به عنوان یکی از پر طرفدار ترین عمل های زیبایی شناخته شده است که روز به روز هم به تعداد متقاضیان انجام آن افزوده شده است، این عمل با تمام محبوبیتی که دارد مزایای بی شماری را برای اتفراد به ارمغان می آورد، به همین دلیل...

همه چیز در مورد بلفاروپلاستی

همه چیز در مورد بلفاروپلاستی

جراحی زیبایی پلک یا به اصطلاح بلفاروپلاستی امروزه در بین افراد بخصوص خانم ها طرفداران زیادی پیدا کرده است. شاید دلیل این محبوبیت می تواند این امر باشد که این جراحی به عنوان روشی معمولاً ساده، تأثیر زیادی بر ظاهر متقاضیان خواهد گذاشت که تنایج دائمی در پی دارد. اما اگر...

پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

0 دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *