دکتر داریوش نادری / جراحی بینی / آیا جراحی بینی با لیزر ممکن است؟
مدت زمان مطالعه ۴ دقیقه

آیا جراحی بینی با لیزر ممکن است؟

اصطلاح جراحی ممکن است برای بسیاری از افراد ترسناک باشد. به دلیل ترس از اینکه بیماران ممکن است بعد از عمل برخی از عوارض را تجربه کنند، عمل جراحی زیبایی بینی با لیزر به یک روش بسیار مورد علاقه تبدیل شده است. جراحی زیبایی بینی بدون دردسری را تصور کنید که بعد از جراحی دچار کبودی و خونریزی نمی شوید. اما آیا جراحی بینی با لیزر ممکن است؟ برای بررسی و پاسخ به این پرسش همراه ما باشید.

جراحی زیبایی بینی

اصلاح بینی یک عمل زیبایی بسیار مهم است، زیرا شکل بینی یکی از اصلی ترین ویژگی های صورت می باشد و نقش اساسی در هماهنگی تناسب صورت دارد. درک این مسئله دشوار نیست که ظاهر افراد اغلب نقشی تعیین کننده در وضعیت روانی آن ها دارد. به عنوان مثال، کسانی که دارای بینی نا مطلوب هستند، اغلب فاقد اعتماد به نفس بوده و رنج عاطفی را تجربه می کنند. افراد آسیب پذیر از نظر عاطفی غالباً تحت تأثیر این امر قرار می گیرند و ممکن است قادر به تصمیم گیری های مناسب در زندگی خصوصی و حرفه ای نباشند. بنابراین لازم است تاکید کنیم که هر بینی قابل اصلاح است و بیماران پس از اتمام دوره جراحی و بهبودی، احساس بهتری می کنند، اعتماد به نفس بیشتری دارند و خوشبخت تر هستند.
فرم زیبای بینی با توجه به اندازه و هماهنگی آن با کل صورت، ویژگی های منظم قسمت بالای صورت و نیز وسعت و عرض سوراخ بینی و همچنین خود بینی مشخص می شود.

جراحی زیبایی بینی

نقش لیزر در جراحی زیبایی بینی

باید در نظر داشت تغییر فرم کلی یک بینی در جراحی زیبایی بینی یا رینوپلاستی (Rhinoplasty ) گسترده، شامل تغییرات در غضروف، استخوان و پوست می شود، که عمل بینی با لیزر قادر به انجام این فرایند نمی باشد. در واقع جراحان از لیزر تنها می توانند به منظور ایجاد برش استفاده کنند که منجر به تسهیل جریان کار خواهد شد و ممکن است در برخی موارد به روند بهبودی کمک کند. پس در عمل زیبایی بینی، لیزر معنایی ندارد. لیزر مانند تیغ است و مزیت قابل توجهی نسبت به تیغ نخواهد داشت. در عمل زیبایی بینی به هرحال باید استخوان را شکست و غضروف ها را برداشت و این امر با لیزر امکان پذیر نیست.

ورم و کبودی پس از جراحی بینی با لیزر

در رینوپلاستی به هر روشی خون و کبودی وجود دارد، اما برخی استخوان های بینی ظریف هستند و بعد از عمل، کبود نمی شوند، پس کم بودن کبودی بعد از جراحی به دلیل استفاده از لیزر نمی باشد.
در چند سال اخیر تبلیغ هایی را از جانب برخی پزشکان با عنوان جراحی بینی با لیزر مشاهده کرده ایم و متأسفانه باید بگوییم که این امر تنها جنبه ی کسب درآمد بیشتر خواهد داشت.
بروز ورم بعد از جراحی جزو عوامل طبیعی روند زیبایی بینی می باشد، زیرا در روش های جدید برش در قسمت پایین بینی صورت می گیرد و پوستی از دست نمی دهیم. در نتیجه با کوچک شدن اسکلت و غضروف بینی پوست اضافه ورم می کند، که به مرور زمان ورم پوست روی بینی کاهش می یابد. البته در انواع مختلف بینی متفاوت است، برای مثال در جراحی بینی های گوشتی شاهد ورم بیشتری خواهیم بود و همچنین هرچقدر بینی کوچک تر شود، ورم بینی بیشتر می باشد.

مراقبت های بعد از جراحی بینی

بعد از جراحی بینی به دلیل وجود پوست اضافی به منظور برداشتن غضروف و استخوان، یک فضای اضافه ایجاد شده و امکان جا به جایی استخوان وجود دارد. به همین دلیل تا زمانیکه پزشک جراح شما توصیه می کند، باید چسب روی بینی استفاده شود.
حتی نحوه ی خوابیدن پس از عمل بسیار حائز اهمیت است، به طوریکه به کمک چند بالش سر بیمار بالاتر از بدن قرار گیرد. همچنین خوردن خوراکی های سفت و جویدن آدامس توصیه نمی شود. فعالیت های ورزشی نیز باید برای مدت ۳ ماه به تعویق بیفتد.
در برخی موارد ورم بینی تا یک سال به طول می انجامد و تا زمانی که ورم کاملاً از بین نرود، شکل بینی مشخص نیست. پس برای مشاهده نتیجه حاصل شده از رینوپلاستی نباید عجله کرد.

در پایان اینکه
جراحی زیبایی بینی یکی از چالش برانگیزترین عمل های زیبایی است، زیرا باعث تغییراتی می شود که در بهبود ظاهر بیمار نقش بسزایی دارد و می تواند به طور قابل توجهی مورفولوژی صورت را تغییر دهد. به همین دلیل، چنین عملیاتی باید توسط بهترین جراح پلاستیک در تهران، با مهارت برجسته و تجربه قابل توجه انجام شود. هدف اصلی دکتر داریوش نادری، فوق تخصص جراحی پلاستیک، از رینوپلاستی دستیابی بیماران به فرم رضایت بخش بینی و تناسب آن نسبت به بقیه اجزای صورت و نیز حفظ عملکرد بینی می باشد.

دکتر داریوش نادری

دکتر داریوش نادری

دکتر داریوش نادری متولد ۱۳۴۴ بعد از اتمام دوران تحصیل در مقاطع راهنمایی و دبیرستان (دبیرستان البرز) در سال ۱۳۶۲ وارد دانشکده پزشکی شیراز و در سال ۱۳۶۹ از این دانشگاه به عنوان پزشک عمومی فارغ التحصیل گردیده است . در سال ۱۳۷۱ رزیدنتی جراحی عمومی را در دانشگاه تهران شروع و در سال 1375 به عنوان جراح عمومی فارغ التحصیل شده است و در سال ۱۳۸۰ دوره فوق تخصصی جراحی پلاستیک و زیبایی را در بیمارستان امام خمینی تهران آغاز و در سال ۱۳۸۳ با کسب رتبه اول در امتحان فوق تخصصی جراحی پلاستیک و زیبایی فعالیت خود را آغاز نموده است.

برچسب ها:
مقالات مرتبط
هزینه جراحی بینی در سال ۱۴۰۱

هزینه جراحی بینی در سال ۱۴۰۱

برای آن دسته از افرادی که قصد انجام عمل بینی را دارند این که بدانند هزینه جراحی بینی در شهر محل سکونت شان چقدر است و چه عواملی در برآورد میزان این هزینه ها نقش دارند، مسئله و دغدغه مهمی است که در ادامه مفصل تر بدان می پردازیم. قیمت عمل بینی بینی در ایران، تحت عوامل...

عوارض بعد از عمل بینی

عوارض بعد از عمل بینی

با اینکه جراحی بینی امروزه جزء عمل های زیبایی متداول محسوب می شود و روزانه تعداد زیادی از افراد تحت این جراحی زیبایی قرار می گیرند، باز هم اشخاصی هستند که به دلیل ترس از عوارض احتمالی آن علی رغم میل باطنی خود، از این جراحی صرف نظر می کنند. باید بیان کنیم که تا حدودی...

مراقبت های بعد از جراحی بینی

مراقبت های بعد از جراحی بینی

قطعاً بعد از جراحی زیبایی بینی نزد بهترین جراح پلاستیک، جهت حاصل شدن نتیجه رضایت بخش باید مراقبت های لازم را رعایت کنید. جراح متخصص شما قبل از جراحی حتماً در مورد این موارد با شما صحبت خواهد کرد و نکات لازم را به شما توصیه می کند. اما ما در این نوشته قصد داریم برای...

پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

۰ دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.