مدت زمان مطالعه ۹ دقیقه

پروتز سینه

به طور طبیعی همه ی خانم ها نسبت به اندام زنانه خود حساس هستند و بالطبع در زیبایی و جذابیت شان نیز تاثیر به سزایی بر جای می گذارد حال اگر سینه های شان دچار افتادگی یا شل شدگی شود نمایی نا متاسب از اندام شان ظاهر می شود که حس ناخوشایندی به ان ها منتقل می کند. به همین دلیل از انواع جراحی های زیبایی سینه و یکی از پر طرفدارترین آن ها یعنی عمل کارگذاری پروتز سینه کمک می گیرند تا به مطلوب خود دست یابند. در این مقاله هم سعی شده است به چرایی و چگونگی انجام این جراحی و همینطور مراقبت های قبل وب عد از آن اشاره کنیم تا با مطالعه آن آگاهی نسبت به این جراحی بزرگ کردن و خوش فرم کردن سینه پیدا کنید. با ما همراه باشید:

پروتز سینه چیست؟

پروتز سینه، از جمله روش های جراحی پرطرفداری است که با تغییر فرم سینه ها و افزایش پر بودن سینه ها، به بهبود زیبایی بدن کمک می کند. این روش جراحی مناسب تمامی خانم هایی است که در پی کاهش وزن های شدید و یا بارداری، احساس می کنند از حجم سینه های شان کاسته شده و یا خانم هایی که به دلیل کوچک بودن سینه های خود، اعتماد به نفس پایینی دارند.
در جراحی پروتز سینه، پروتز که همان ایمپلنت نام دارد، با توجه به آناتومی بدن بیمار، در موقعیت مناسب قرار خواهد گرفت.
این روش جراحی می تواند همزمان با لیفت سینه در خانم هایی که سینه های افتاده ای دارند نیز انجام شود. عواملی مانند بالا رفتن سن و یا بارداری در افتادگی سینه ها موثر هستند. حتما در خصوص انجام همزمان این دو روش جراحی با پزشک مشورت داشته باشید. در چنین مواردی، ابتدا بافت سینه برداشته می شود، پوست به سمت بالا کشیده می شود و پروتز در جای مناسب قرار خواهد گرفت.

چه افرادی می توانند از مزایای جراحی پروتز سینه بهره مند شوند؟

پروتز سینه، جراحی نسبتا تهاجمی است، به همین خاطر مهم است بیمار از لحاظ بدنی کاملا سالم و مبتلا به شرایط پزشکی خاصی نباشد.
پوست سینه نیز باید استحکام و الاستیسیته خوبی داشته باشد.
افرادی که خواهان انجام این روش هستند، باید انتظارات منطقی و واقع بینانه ای از نتیجه جراحی داشته باشند.

مشاوره قبل از جراحی پروتز سینه

انتخاب بهترین جراح پلاستیک با تجربه و شرکت در جلسات مشاوره، یکی از مراحل اصلی در رسیدن به نتایج ایده آل می باشد. در طول جلسات، بیمار می تواند تمامی سوالات خود را با پزشک در میان بگذارد و با روند جراحی آشنا شود. پزشک نیز با اهداف و خواسته های بیمار خود آشنا خواهد شد.
بنا به دلایل ایمنی بیمار، سابقه پزشکی و مصرف هر گونه دارو و یا سابقه حساسیت به مواد بیهوشی باید بررسی گردد. به همین خاطر، بیمار باید لیستی از تمام داروهای مصرفی را در اختیار پزشک قرار دهد.
از بیمار خواسته می شود جهت پیشگیری از بروز عوارض احتمالی حین و بعد از جراحی، استعمال سیگار و دخانیات از چند هفته قبل از جراحی کنار گذاشته شود.

روند جراحی پروتز سینه

جراحی پروتز سینه، جراحی سرپایی است که با بیهوشی عمومی انجام می شود و در حدود یک تا دو ساعت به طول می انجامد.
برش های این روش جراحی در یکی از سه ناحیه زیر زده می شوند:
– زیر بغل
– هاله قهوه ای رنگ اطراف نوک سینه
– چین های طبیعی زیر سینه
تمامی این برش ها به گونه ای زده می شوند که کمترین میزان اسکار برجای بماند.
بعد از انتخاب محل مناسب ایجاد برش، پروتز بالا و یا زیر عضلات قفسه سینه قرار خواهد گرفت. بدن، پروتز را نگه می دارد و مانع حرکت آن به سمت زیر پوست می شود.
در پایان و بعد از اطمینان یافتن از محل دقیق پروتز، برش ها بخیه زده می شوند.

روند جراحی پروتز سینه

در جراحی پروتز سینه از دو نوع پروتز استفاده می شود:
– پروتزهای سالینی. این پروتزها مملوء از آب نمک استریل هستند و در صورتی که دچار نشت شوند، توسط بدن جذب خواهند شد. پروتزهای سالینی ایمنی بالایی دارند و با تغییر مایع درون آن ها می توان به اندازه های مختلفی دست یافت.
– پروتزهای سیلیکونی. این پروتزها، حاوی مواد ژله ای هستند و وزن و جابجایی آن ها همانند بافت سینه می باشد. امکان تغییر اندازه این پروتز در اتاق عمل وجود ندارد و اندازه مورد نظر از قبل تعیین خواهد شد.
هر یک از پروتزها مزایا و معایب خود را دارند و پزشک تصمیم می گیرد کدام نوع برای بیمار مناسب تر است.

مراقبت و دوره نقاهت بعد از جراحی پروتز سینه

تمام نکات و دستورات لازم از سوی پزشک در اختیار بیمار قرار خواهد گرفت.
کاملا طبیعی است بیمار بعد از جراحی احساس درد و ناراحتی در سینه های خود داشته باشد. این درد با مصرف داروهای مسکن تجویز شده از سوی پزشک تسکین می یابد.
به تدریج از تورم سینه ها کاسته می شود و بعد از گذشت چند ماه، فرم نهایی سینه ها مشخص خواهد شد.
بهتر است جراحی زمانی انجام شود که بیمار بتواند یک هفته مرخصی بگیرد و در منزل استراحت کند، که البته این بازه زمانی به ماهیت کار فرد نیز بستگی دارد.
بیمار می تواند در حد متعادل و سبک ورزش کند. اما انجام فعالیت هایی مانند دویدن، پریدن و یا بلند کردن اجسام سنگین به مدت حداقل چهار تا شش هفته ممنوع می باشد. توصیه های لازم در خصوص زمان مناسب انجام این قبیل فعالیت ها از سوی پزشک تعیین خواهد شد.
در خصوص اسکارهای این روش جراحی باید بگوییم، برش ها محل هایی زده می شوند که کمترین میزان اسکار مشخص باشد. اما به مرور اسکارها محو خواهند شد. به همین خاطر، پزشک در خصوص محل ایجاد برش، باید دقت به خرج دهد.
برخی بیماران بعد از جراحی، احساس می کنند از میزان حساسیت نوک سینه های شان کاسته شده است. این مورد کاملا موقتی است و بعد از گذشت مدتی برطرف خواهد شد.

پروتز سینه چه زمانی باید تعویض شود؟

از آنجا که پروتزها یک جسم خارجی هستند و در بدن کار گذاشته می شوند لازم است که هر چند وقت یک بار مورد بررسی قرار بگیرند. ولی این مسئله به معنای تعویض پروتز سینه به صورت مرتب نیست؛ پروتزها تنها زمانی که دچار آسیب و یا پارگی بشوند لازم است تعویض شوند. با گذشت زمان نیز احتمال پارگی پروتزها به مرور افزایش پیدا می کند و در نتیجه لازم است به صورت مرتب معاینه انجام شود و سلامت پروتز بررسی شود. البته همان طور که می دانید لازم است خانم ها به صورت مرتب جهت چکاپ و معاینه سینه های خود به پزشک مراجعه کنند و اگر پروتز سینه هم داشته باشند میزان سالم بودن پروتز هم بررسی می شود. شما می توانید فیلم واقعی عمل تعویض پروتز سینه توسط بهترین دکتر پروتز سینه را مشاهده نمایید.

همچنین اگر دوست دارید بدانید که میزان مقاومت پروتز سینه (ایمپلنت سینه) چقدر است می توانید فیلم زیر را مشاهده نمایید.

جراحی همزمان لیفت و پروتز سینه

اگر فردی که برای پروتز سینه مراجعه می کند سینه های افتاده ای نیز داشته باشد می تواند به صورت همزمان عمل لیفت (بالا بردن سینه) و پروتز سینه (بزرگ کردن سینه) را انجام دهد. در ادامه می توانید توضیحات دکتر داریوش نادری را در رابطه با این دو عمل جراحی به صورت همزمان بشنوید.

سوالات متداول درباره پروتز سینه

در پایان باید بگوییم
جراحی پروتز سینه به تغییر اندازه و فرم سینه های کوچک کمک می کند و افرادی که خواهان کشیده شدن سینه ها به سمت بالا هستند، باید به دنبال جراحی لیفت سینه باشند. از جمله مزایای مهم این روش جراحی می توان به بالا رفتن سطح اعتماد به نفس اشاره کرد.
این روش جراحی برای هر فردی نتایج متفاوتی را به همراه دارد و بیماران باید از مقایسه خود با دیگران خودداری کنند.
شواهدی دال بر این موضوع وجود ندارد که بارداری و شیردهی می تواند بر نتیجه این جراحی تاثیر بگذارد. اما نکته این است که بارداری و یا شیردهی می تواند با تغییر ظاهر و فرم سینه ها همراه باشد.
توصیه می شود خانم ها بعد از جراحی حتما نسبت به تست ماموگرافی اقدام کنند.
برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]
دکتر داریوش نادری

دکتر داریوش نادری

دکتر داریوش نادری متولد ۱۳۴۴ بعد از اتمام دوران تحصیل در مقاطع راهنمایی و دبیرستان (دبیرستان البرز) در سال ۱۳۶۲ وارد دانشکده پزشکی شیراز و در سال ۱۳۶۹ از این دانشگاه به عنوان پزشک عمومی فارغ التحصیل گردیده است . در سال ۱۳۷۱ رزیدنتی جراحی عمومی را در دانشگاه تهران شروع و در سال 1375 به عنوان جراح عمومی فارغ التحصیل شده است و در سال ۱۳۸۰ دوره فوق تخصصی جراحی پلاستیک و زیبایی را در بیمارستان امام خمینی تهران آغاز و در سال ۱۳۸۳ با کسب رتبه اول در امتحان فوق تخصصی جراحی پلاستیک و زیبایی فعالیت خود را آغاز نموده است.

برچسب ها:
مقالات مرتبط
درمان سینه توبولار

درمان سینه توبولار

اصطلاح سینه های لوله ای یا سینه توبولار، بیان کننده فرم نامناسبی از سینه هاست که چندان شکل طبیعی ندارند؛ در این حالت، نوک و هاله سینه بزرگتر از حالت طبیعی بوده و خود سینه به شکل لوله و به سمت پایین رشد کرده است. این بدفرمی ممکن است در یک سینه و یا هردو بروز کند؛ ولی...

لیفت سینه

لیفت سینه

بهترین جراحی زیبایی سینه در خانم ها جراحی لیفت سینه یک عمل زیبایی است که باعث فرم دهی به سینه می گردد. سینه های زن به تدریج در طول روند پیری استحکام و جوانی خود را از دست می دهند. تغییرات شدید بدن مانند بارداری، شیردهی یا کاهش وزن نیز می تواند باعث افتادگی و بزرگ شدن...

آیا تزریق چربی برای افزایش سایز سینه مناسب است؟

آیا تزریق چربی برای افزایش سایز سینه مناسب است؟

چه راه حلی برای افزایش سایز سینه در خانم ها مناسب است؟ آیا می دانید تزریق چربی در چه نقاطی از بدن امکان پذیر است؟ در ادامه قصد داریم در مورد روش های عمل جراحی و غیر جراحی بزرگ کردن سایز پستان خانم ها یا همان جراحی که از آن تحت عنوان ماموپلاستی افزایشی نیز یاد می کنند،...

پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

2 دیدگاه ها
 1. سلام آقای دکتر من از شهرستان میخوام بیام پیشتون برای پروتز سینه ولی میخواستم قبل اومدن ازتون یه مشاوره بگیرم میشه راهنماییم کنید لطفا

  پاسخ
  • سلام دوست عزیز
   شما می توانید ابتدا مشاوره آنلاین داشته باشید و بعد برای معاینه حضوری تشریف بیارید.

   پاسخ
Average
5 Based On 1
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *