دکتر داریوش نادری / لیپوماتیک / هر آنچه که باید در مورد عمل لیپوساکشن بدانید
مدت زمان مطالعه ۶ دقیقه

هر آنچه که باید در مورد عمل لیپوساکشن بدانید

جراحی لیپوساکشن، نوعی جراحیی زیبایی و روشی سریع برای لاغری های موضعی است که این روزها برای افراد چاق و دارای اضافه وزن انجام می شود. به دلیل موفقیت بالایی که این روش جراحی دارد افراد بسیاری هستند که برای انجام آن اقدام می کنند. از سوی دیگر ایمنی و بی خطر بودن این روش از مهم ترین مزایای جراحی لیپوساکشن است.

در بخش هایی که در این مقاله خواهد آمد موضوعات مهمی را در خصوص این عمل جراحی مطرح خواهیم کرد. با ما همراه باشید.

جراحی لیپوساکشن

این جراحی در دسته انواع جراحی های زیبایی قرار می گیرد و بهترین گزینه برای از بین بردن چربی هایی است که به صورت موضعی تجمع یافته اند.

جراحی لیپوساکشن با بکار گیری نوین ترین و پیشرفته ترین ابزارآلاتی انجام می شود که باعث می شوند روند جراحی با موفقیت بالایی به اتمام برسد.

جراحی لیپوساکشن چگونه انجام می شود؟

مراحل انجام جراحی لیپوساکشن به شرح زیر است:

در ابتدا در محل تحت جراحی دارو های بیحسی موضعی تزریق می شود. این داروها به منظور کاهش درد و آرامش افراد تزریق می گردد.

سپس برش هایی در بخش های مختلف بدن ایجاد می شود تا لوله کانولا وارد بافت چربی شود. لوله کانولا ابزاری مخصوص است که می تواند با ایجاد ارتعاشات و لرزش بافت چربی انباشت شده را بشکند.

با شکسته شدن بافت چربی ساکشن یا تخلیه آن ها به راحتی قابل انجام است.

مزایای جراحی لیپوساکشن

افرادی که تحت جراحی لیپوساکشن قرار می گیرند می توانند از مزایای زیر بهره مند شوند:

 • تخلیه چربی های اضافی که به نحو موضعی در بخش های مختلف بدنی انباشته شده اند.
 • تناسب اندام در کوتاه ترین زمان : افرادی که می خواهند به تناست اندام دست یابند با یک مرحله انجام لیپوساکشن به راحتی می توانند در کوتاه ترین زمان به نتیجه مطلوب برسند.
 • روشی ایمن و بی خطر برای حذف چربی های اضافی: این روش جراحی در طول سال هایی که در کشورهای مختلف و برای افراد مختلف انجام می شده است بدون هیچ گونه عارضه منفی انجام شده است. به همین دلیل افراد متقاضی انجام جراحی لیپوساکشن می توانند بدون نگرانی و استرس برای انجام این جراحی اقدام کنند.
 • چربی هایی که در طی لیپوساکشن تخلیه می شود این قابلیت را دارد که در بخش های مختلف بدنی تزریق گردد. برای مثال این چربی ها را می توان در بخش سینه، صورت و گونه ها تزریق کرد تا حجم قابل توجهی در این بخش ها ایجاد شود.

جراحی لیپوساکشن در کدام نواحی بدن انجام می شود؟

با روش جراحی لیپوساکشن به حذف چربی نقاط مختلفی از بدن می توان پرداخت. مثل:

 • شکم و پهلو
 • دست ها
 • ران ها
 • بازوها
 • غبغب
 • گردن
 • پاها

عوارض جراحی لیپوساکشن

بعد از انجام جراحی لیپوساکشن بروز برخی از عارضه ها کاملاً طبیعی و موقتی است. به همین دلیل نیازی نیست نسبت به ایجاد آنها حساسیت و نگرانی پیدا کنید.

مهم ترین عوارض طبیعی بعد از لیپوساکشن :

 • کبودی و تورم
 • التهاب
 • درد
 • خونریزی خفیف

بعد از گذشت یک هفته الی ده روز تمامی این عوارض از بین رفته و آثار بهبودی به مرور آَشکار می گردد.

مراقبت های بعد از جراحی لیپوساکشن

انجام مراقبت های زیر منجر به افزایش سرعت روند بهبودی و کاهش خطرات ناشی از جراحی می گردد. مثل:

 • تا اتمام روند بهبودی انجام فعالیت های سنگین و انجام ورزش های دشوار و حرفه ای ممنوع است. زیرا که فشار وارد شدن به نواحی جراحی شده می تواند عاملی برای از بین رفتن نتیجه جراحی و عدم بهبودی محل جراحی شود.
 • بهتر است که برای کاهش دردهای خفیفی که در روزهای ابتدایی تجربه می کنید داروهای مسکنی که پزشک تان تجویز کرده است را استفاده کنید.
 • برای کاهش میزان کبودی و تورم از انواع کمپرس های سرد و گرم استفاده کنید.  
 • در روزهای ابتدایی استراحت کنید تا بهبود اولیه حاصل شود و توانایی حرکات جسمانی را داشته باشید.

بهترین کاندیداها برای جراحی لیپوساکشن

برخی افراد نسبت به سایرین گزینه های بهتری برای اقدام جهت جراحی لیپوساکشن هستند. برای مثال :

 • کسانی که از سلامت جسمانی برخوردار هستند و به بیماری های خاصی مبتلا نمی باشند. بیماری هایی همچون دیافت، ایدز و هپاتیت
 • کسانی که چربی های موضعی دارند: در صورتی که افراد چربی های اضافی بدنی شان زیاد باشد نمی توان برای آنها از روش لیپوساکشن کمک گرفت زیرا که این روش برای حذف چربی های موضعی گزینه خوبی است.
 • کسانی که نسبت به نتایج جراحی لیپوساکشن نگاه واقع بینانه ای دارند و فانتزی های غیر واقعی برای خود ندارند.
 • زنانی که در دوران بارداری و شیردهی قرار ندارند.
 • کسانی که از سیگار و دخانیات استفاده نمی کنند.

هزینه جراحی لیپوساکشن چقدر است؟

این جراحی از جمله جراحی های زیبایی است که تحت پوشش هیچ نوع بیمه ای قرار نمی گیرد. به همین دلیل هزینه ها از تعرفه ثابتی برخوردار نیست. در نتیجه پزشکان جراح مختلف براساس معیارهای متفاوتی هزینه های جراحی را برای افراد تعیین می کنند.

مهم ترین عواملی که در تعیین هزینه های نهایی جراحی لیپوساکشن دخیل هستند :

 • میزان تخصص و مهارت و تجربه پزشک جراحی در زمینه انجام جراحی لیپوساکشن
 • میزان دشواری و پیچیدگی روند جراحی برای افراد در روند لیپوساکشن: افراد شرایط متفاوتی را تجربه می کنند به همین دلیل باعث می شود که روند جراحی برای هر شخصی با دیگری فرق کند. به این معنا که پیچیده تر یا دشوار تر شود.
 • انواع مواد یا ابزارآلاتی که در روند جراحی بکار گرفته می شود: ابزارهای مختلفی برای لیپوساکشن استفاده می شود و مواد بیحس کننده در این عمل زیبایی بکار می گیرند. به همین دلیل هزینه ها باید براساس کیفیت و نوع مواد و ابزارها تعیین شود.  

در نتیحه نمی توان برای همه افراد هزینه ای ثابت را تعیین کرد. بنابراین نیاز است که در ابتدا متخصصین با تجربه بخش های مختلف بدن شما را مورد بررسی قرار دهند و بعد از ارزیابی های اولیه هزینه تقریبی به شما اعلام شود.

کلام آخر

پیشنهاد می شود در صورتی که علاقه مند به انجام جراحی لیپوساکشن هستید حتما در ابتدا با بهترین جراح لیپوساکسن مشورت داشته باشید. ضروری است که نسبت به جراحی ای که انجام خواهید داد آگاهی داشته باشید تا بعدها مشکلی برای شما ایجاد نشود. در همین راستا اگر می خواهید درباره عمل لیپوماتیک نیز اطلاعاتی به دست آورید مقاله این موضوع را مطالعه نمایید.

دکتر داریوش نادری

دکتر داریوش نادری

دکتر داریوش نادری متولد ۱۳۴۴ بعد از اتمام دوران تحصیل در مقاطع راهنمایی و دبیرستان (دبیرستان البرز) در سال ۱۳۶۲ وارد دانشکده پزشکی شیراز و در سال ۱۳۶۹ از این دانشگاه به عنوان پزشک عمومی فارغ التحصیل گردیده است . در سال ۱۳۷۱ رزیدنتی جراحی عمومی را در دانشگاه تهران شروع و در سال 1375 به عنوان جراح عمومی فارغ التحصیل شده است و در سال ۱۳۸۰ دوره فوق تخصصی جراحی پلاستیک و زیبایی را در بیمارستان امام خمینی تهران آغاز و در سال ۱۳۸۳ با کسب رتبه اول در امتحان فوق تخصصی جراحی پلاستیک و زیبایی فعالیت خود را آغاز نموده است.

برچسب ها:
مقالات مرتبط
لیپوماتیک صورت

لیپوماتیک صورت

لیپوماتیک صورت یکی از روش های نوین جراحی برای از بین بردن چربی های سخت صورت است. برخی از افراد با یک دوره رژیم سخت، کم کالری و ورزش های قدرتی و هوازی به وزن ایده آل خود رسیده اند اما موفق نشده اند تا چربی های اضافه ی صورت و گردن خود را کاهش دهند. با این روش چربی های...

لیپوماتیک و لیفت کمر

لیپوماتیک و لیفت کمر

جراحی لیفت کمر امروزه به یکی از پرطرفدارترین جراحی های لاغری و پیکرترشی تبدیل شده است. چربی هایی که در ناحیه پشت کمر انباشته می شود، معمولا بسیار مقاوم بوده و با رژیم غذایی از بین نمی رود، به همین خاطر بسیاری از افرادی که با این مشکل مواجه هستند به دنبال راه حلی مطمئن...

پیکر تراشی با لیپوماتیک

پیکر تراشی با لیپوماتیک

لاغری رویایی دست نیافتنی نیست امروزه که چاقی یک از علل شایع بروز بیماری ها شده است، لاغر شدن به خصوص از ناحیه شکم و پهلو از اهمیت بالای برخوردار است تا حدی که افراد در گروه های سنی مختلفی برای به دست آورد آن می خواهند که از انواع روش های جراحی و غیر جراحی بنا به...

پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

۲ دیدگاه ها
 1. باسلام،بنده ۶۳ سال سن،دارای دیابت بین ۱۴۰ الی ۱۸۰ میانگین قند،وزن ۶۸ کیلو گرم ، حدودا ۶ سال است که مشکل نعوذ دارم ،وحال نزدیک به ۳ سال جهت نعوذ وتحریک جنسی از قرص آرکتوز ومشاهده استفاده میکنم ،و آلتم هم احتمالا بعلت قند بسیار باریک شده ،امروز با سایت شما آشنا شدم،حال سوال، آیا با عمل لیپوساکشن برای افزایش قطر آلت وهمچنین نعوذ بهتر می‌توان بهره بردیا پیشنهاد دیگری دارید.با تشکر

  پاسخ
  • سلام دوست عزیز
   لیپوساکشن جهت لاغری و فرم دهی بدن انجام می شود بهتر است شما برای درمان مشکل خود به متخصص ارولوژی مراجعه کنید.

   پاسخ
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.