دکتر داریوش نادری / جراحی بینی / هر آنچه که باید در مورد عمل لیپوساکشن بدانید
مدت زمان مطالعه ۵ دقیقه

هر آنچه که باید در مورد عمل لیپوساکشن بدانید

جراحی لیپوساکشن، نوعی جراحیی زیبایی و روشی سریع برای لاغری های موضعی است که این روزها برای افراد چاق و دارای اضافه وزن انجام می شود. به دلیل موفقیت بالایی که این روش جراحی دارد افراد بسیاری هستند که برای انجام آن اقدام می کنند. از سوی دیگر ایمنی و بی خطر بودن این روش از مهم ترین مزایای جراحی لیپوساکشن است.

در بخش هایی که در این مقاله خواهد آمد موضوعات مهمی را در خصوص این عمل جراحی مطرح خواهیم کرد. با ما همراه باشید.

جراحی لیپوساکشن

این جراحی در دسته انواع جراحی های زیبایی قرار می گیرد و بهترین گزینه برای از بین بردن چربی هایی است که به صورت موضعی تجمع یافته اند.

جراحی لیپوساکشن با بکار گیری نوین ترین و پیشرفته ترین ابزارآلاتی انجام می شود که باعث می شوند روند جراحی با موفقیت بالایی به اتمام برسد.

جراحی لیپوساکشن چگونه انجام می شود؟

مراحل انجام جراحی لیپوساکشن به شرح زیر است:

در ابتدا در محل تحت جراحی دارو های بیحسی موضعی تزریق می شود. این داروها به منظور کاهش درد و آرامش افراد تزریق می گردد.

سپس برش هایی در بخش های مختلف بدن ایجاد می شود تا لوله کانولا وارد بافت چربی شود. لوله کانولا ابزاری مخصوص است که می تواند با ایجاد ارتعاشات و لرزش بافت چربی انباشت شده را بشکند.

با شکسته شدن بافت چربی ساکشن یا تخلیه آن ها به راحتی قابل انجام است.

مزایای جراحی لیپوساکشن

افرادی که تحت جراحی لیپوساکشن قرار می گیرند می توانند از مزایای زیر بهره مند شوند:

 • تخلیه چربی های اضافی که به نحو موضعی در بخش های مختلف بدنی انباشته شده اند.
 • تناسب اندام در کوتاه ترین زمان : افرادی که می خواهند به تناست اندام دست یابند با یک مرحله انجام لیپوساکشن به راحتی می توانند در کوتاه ترین زمان به نتیجه مطلوب برسند.
 • روشی ایمن و بی خطر برای حذف چربی های اضافی: این روش جراحی در طول سال هایی که در کشورهای مختلف و برای افراد مختلف انجام می شده است بدون هیچ گونه عارضه منفی انجام شده است. به همین دلیل افراد متقاضی انجام جراحی لیپوساکشن می توانند بدون نگرانی و استرس برای انجام این جراحی اقدام کنند.
 • چربی هایی که در طی لیپوساکشن تخلیه می شود این قابلیت را دارد که در بخش های مختلف بدنی تزریق گردد. برای مثال این چربی ها را می توان در بخش سینه، صورت و گونه ها تزریق کرد تا حجم قابل توجهی در این بخش ها ایجاد شود.

جراحی لیپوساکشن در کدام نواحی بدن انجام می شود؟

با روش جراحی لیپوساکشن به حذف چربی نقاط مختلفی از بدن می توان پرداخت. مثل:

 • شکم و پهلو
 • دست ها
 • ران ها
 • بازوها
 • غبغب
 • گردن
 • پاها

عوارض جراحی لیپوساکشن

بعد از انجام جراحی لیپوساکشن بروز برخی از عارضه ها کاملاً طبیعی و موقتی است. به همین دلیل نیازی نیست نسبت به ایجاد آنها حساسیت و نگرانی پیدا کنید.

مهم ترین عوارض طبیعی بعد از لیپوساکشن :

 • کبودی و تورم
 • التهاب
 • درد
 • خونریزی خفیف

بعد از گذشت یک هفته الی ده روز تمامی این عوارض از بین رفته و آثار بهبودی به مرور آَشکار می گردد.

مراقبت های بعد از جراحی لیپوساکشن

انجام مراقبت های زیر منجر به افزایش سرعت روند بهبودی و کاهش خطرات ناشی از جراحی می گردد. مثل:

 • تا اتمام روند بهبودی انجام فعالیت های سنگین و انجام ورزش های دشوار و حرفه ای ممنوع است. زیرا که فشار وارد شدن به نواحی جراحی شده می تواند عاملی برای از بین رفتن نتیجه جراحی و عدم بهبودی محل جراحی شود.
 • بهتر است که برای کاهش دردهای خفیفی که در روزهای ابتدایی تجربه می کنید داروهای مسکنی که پزشک تان تجویز کرده است را استفاده کنید.
 • برای کاهش میزان کبودی و تورم از انواع کمپرس های سرد و گرم استفاده کنید.  
 • در روزهای ابتدایی استراحت کنید تا بهبود اولیه حاصل شود و توانایی حرکات جسمانی را داشته باشید.

بهترین کاندیداها برای جراحی لیپوساکشن

برخی افراد نسبت به سایرین گزینه های بهتری برای اقدام جهت جراحی لیپوساکشن هستند. برای مثال :

 • کسانی که از سلامت جسمانی برخوردار هستند و به بیماری های خاصی مبتلا نمی باشند. بیماری هایی همچون دیافت، ایدز و هپاتیت
 • کسانی که چربی های موضعی دارند: در صورتی که افراد چربی های اضافی بدنی شان زیاد باشد نمی توان برای آنها از روش لیپوساکشن کمک گرفت زیرا که این روش برای حذف چربی های موضعی گزینه خوبی است.
 • کسانی که نسبت به نتایج جراحی لیپوساکشن نگاه واقع بینانه ای دارند و فانتزی های غیر واقعی برای خود ندارند.
 • زنانی که در دوران بارداری و شیردهی قرار ندارند.
 • کسانی که از سیگار و دخانیات استفاده نمی کنند.

هزینه جراحی لیپوساکشن چقدر است؟

این جراحی از جمله جراحی های زیبایی است که تحت پوشش هیچ نوع بیمه ای قرار نمی گیرد. به همین دلیل هزینه ها از تعرفه ثابتی برخوردار نیست. در نتیجه پزشکان جراح مختلف براساس معیارهای متفاوتی هزینه های جراحی را برای افراد تعیین می کنند.

مهم ترین عواملی که در تعیین هزینه های نهایی جراحی لیپوساکشن دخیل هستند :

 • میزان تخصص و مهارت و تجربه پزشک جراحی در زمینه انجام جراحی لیپوساکشن
 • میزان دشواری و پیچیدگی روند جراحی برای افراد در روند لیپوساکشن: افراد شرایط متفاوتی را تجربه می کنند به همین دلیل باعث می شود که روند جراحی برای هر شخصی با دیگری فرق کند. به این معنا که پیچیده تر یا دشوار تر شود.
 • انواع مواد یا ابزارآلاتی که در روند جراحی بکار گرفته می شود: ابزارهای مختلفی برای لیپوساکشن استفاده می شود و مواد بیحس کننده در این عمل زیبایی بکار می گیرند. به همین دلیل هزینه ها باید براساس کیفیت و نوع مواد و ابزارها تعیین شود.  

در نتیحه نمی توان برای همه افراد هزینه ای ثابت را تعیین کرد. بنابراین نیاز است که در ابتدا متخصصین با تجربه بخش های مختلف بدن شما را مورد بررسی قرار دهند و بعد از ارزیابی های اولیه هزینه تقریبی به شما اعلام شود.

کلام آخر

پیشنهاد می شود در صورتی که علاقه مند به انجام جراحی لیپوساکشن هستید حتما در ابتدا با بهترین جراح لیپوساکسن مشورت داشته باشید. ضروری است که نسبت به جراحی ای که انجام خواهید داد آگاهی داشته باشید تا بعدها مشکلی برای شما ایجاد نشود.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 1 میانگین: 5]
دکتر داریوش نادری

دکتر داریوش نادری

دکتر داریوش نادری متولد ۱۳۴۴ بعد از اتمام دوران تحصیل در مقاطع راهنمایی و دبیرستان (دبیرستان البرز) در سال ۱۳۶۲ وارد دانشکده پزشکی شیراز و در سال ۱۳۶۹ از این دانشگاه به عنوان پزشک عمومی فارغ التحصیل گردیده است . در سال ۱۳۷۱ رزیدنتی جراحی عمومی را در دانشگاه تهران شروع و در سال 1375 به عنوان جراح عمومی فارغ التحصیل شده است و در سال ۱۳۸۰ دوره فوق تخصصی جراحی پلاستیک و زیبایی را در بیمارستان امام خمینی تهران آغاز و در سال ۱۳۸۳ با کسب رتبه اول در امتحان فوق تخصصی جراحی پلاستیک و زیبایی فعالیت خود را آغاز نموده است.

برچسب ها:
مقالات مرتبط
همه چیز درباره پولیپ بینی

همه چیز درباره پولیپ بینی

ممکن است همه ما دچار علائم سرماخوردگی شویم و هر راهی را برای درمان امتحان کرده باشیم، اما هیچ نتیجه ای نگرفته باشیم! این امر نشان دهند ه این مساله است که ممکن است این قضیه هیچ ارتباطی به سرماخوردگی نداشته باشد و مشکل ناشی از پولیپ بینی باشد. این بیماری از شایع ترین...

کاهش چربی سلولیت و سفت شدن پوست با امواج خنک کننده دستگاه ONDA

کاهش چربی سلولیت و سفت شدن پوست با امواج خنک کننده دستگاه ONDA

امروزه چاقی یکی از معضلاتی است که در اثر خوردن بیش از اندازه مواد مضر، تحرک کم و به طور کلی سبک زندگی ناسالم ایجاد می شود. چربی بیش تر در نواحی پهلو و شکم افراد ظاهر می شود. بیش تر افراد برای کم کردن وزن خود و رهایی از چربی های اضافه این قسمت ها و یا قسمت های دیگر بدن...

همه چیز درباره ماموپلاستی

همه چیز درباره ماموپلاستی

درطی سال های اخیر با افزایش آگاهی و پیشرفت علوم پزشکی در تمامی زمینه ها، به خصوص در زمینه های زیبایی، زندگی افراد پیشرفت بسیاری کرده است. افزایش علم در زمینه زیبایی باعث شده است تا افراد به نتایج مطلوبی که خواستار آن هستند، دست یابند. یکی از این عمل های زیبایی که برای...

پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

0 دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *