دکتر داریوش نادری / جراحی شکم / سوالات متداول جراحی ابدومینوپلاستی
مدت زمان مطالعه ۷ دقیقه

سوالات متداول جراحی ابدومینوپلاستی

در این مقاله قصد داریم در مورد سوالاتی در مورد این نوع عمل جراحی زیبایی شکم که به طور مکرر پرسیده می شود پاسخ دهیم در ادامه مهم ترین پرسش های مطرح شده به همراه پاسخ های آن برای تان عرضه می کنیم. چرا که با پاسخ های این چنینی در قالب مقاله بسیاری از ابهامات موجود برطرف می شود و افراد متقاضی انجام جراحی ابدومینوپلاستی یا همان تامی تاک با رویکردی روشنگرانه و دیدی باز به سمت آن گام بر میدارند. این که بدانند ماهیت این جراحی چیست و حتی  انجام چه اقداماتی قبل و بعد از این جراحی ضرورت دارد. همراهان و مخاطبین عزیز برای کسب اطلاعات بیشتر با ما همراه باشید:

جراحی تامی تاک چیست؟

جراحی شکم به روشی گفته می شود که امکان ترمیم عضلات دیواره شکم را پس از اضافه وزن و یا بارداری فراهم می کند. این روش باعث از بین رفتن اضافه وزن و علائم کشش می شود و این روش برای بیمارانی که بچه دار شده اند یا مقدار زیادی از وزن خود را از دست داده اند.

به طور کلی به برداشتن چربی و پوست های اضافی ناحیه شکم، جراحی ابدومنیوپلاستی یا همان تامی تاک می گویند که با انجام آن افراد به اندامی متناسب و ایده آل دست می یابند و برای همیشه با چاقی موضعی شکم و پهلو خود خداحافظی می کنند. البته از آن جایی که این عمل جراحی تخصص و مهارت بالای می طلبد و باید توسط یک فوق تخصص جراح پلاستیک صورت گیرد.

انواع جراحی شکم کدام اند؟

سه نوع تاک شکم انجام می شود. برای بیمارانی که حداقل مقدار اضافی وزن و پوست دارند، مینی، شکم کشیدن ممکن است مناسب باشد.لازم به ذکر است “مینی” به میزان پوستی که برداشته می شود اشاره دارد.

شکم بند زدن منظم برای بیمارانی که میزان بیشتری از برداشتن پوست دارند ایده آل است. بیشتر اوقات، این روش شامل جابه جایی مجدد ناف شکم است.

جراحی شکم برای بیمارانی است که مقدار زیادی پوست شل برای برداشتن دارند. این شامل ایجاد برش های افقی و عمودی است.

چه کسانی کاندیدای مناسب جراحی شکم هستند؟

بسیاری از زنان و مردان در گروه های مختلف سنی می توانند به انجام این عمل جراحی بپردازند اما کاندیدای ایده آل برای این جراحی شرایط زیر را داراست:

 • برخورداری از سلامت کامل جسمی و روحی و دریافت گواهی مبتنی بر آن از پزشک
 • نداشتن اضافه وزن بیش از حد
 • باردار نبودن و بعد از اتمام بارداری اقدام به این جراحی شود زیرا بارداری می تواند نتایج حاصله از این عمل جراحی را برطرف کند.

آیا انجام جراحی ابدومینوپلاستی منجر به کاهش وزن می شود؟

یکی از مهم و پر تکرارترین سوالاتی که تا به حال در این مورد مطرح شده است این است که آیا جراحی تامی تاک می تواند باعث کاهش وزن نیز شود؟ به همین خاطر به طور واضح می توان گفت که این جراحی یک روش مناسب برای کاهش وزن نیست و لازم است افرادی که اضافه وزن بیش از حدی دارند در ابتدا وزن خود را کمک کنند و سپس به سمت انجام چنین جراحی بروند. چرا که جراحی ابدومینوپلاستی به معنای حذف چربی های جمع شده در زری پوست شکم و پوست های اضافی آن است و در نهایت به تناسب و زیبایی ناحیه شکم می انجامد.

تفاوت ابدومینوپلاستی و لیپوساکشن چیست؟

بسیاری از بیماران در مورد تفاوت بین تامی تاک و لیپوساکشن سوال دارند. در جایی که شکم بینی عضلات زیر را بازسازی می کند و پوست اضافی را از بین می برد، لیپوساکشن فقط چربی های اضافی را از بین می برد. لیپوساکشن پوست شل، پوست اضافی را از بین نمی برد یا کاهش نمی دهد.

چه آمادگی های قبل از ابدومینوپلاستی لازم است؟

افرادی که قصد انجام این نوع جراحی را دارند باید قبل از ورود به اتاق عمل مواردی را بدانند و به خوبی رعایت کنند تا با نتایجه مطلوبی از عمل مواجهه شود. آمادگی های قبل از انجام جراحی شامل موارد زیر می باشد:

 • قبل از هر چیزی باید با دقت و تلاش خود بهترین جراح ابدومینوپلاستی را برگزینید تا با انتخابی هوشمندانه سلامتی و زیبایی تان را تضمین کنید.
 • آزمایشات روتین اتاق عمل را انجام دهید و برای انجام آن نیاز است در صبح روز عمل ناشتا باشدی یعنی از 8-12 ساعت قبل چیزی میل نکرده باشید تا نتایج آزمایش های صحیح باشد.
 • تمامی سوابق و پرونده پزشکی خود را به همراه داشته باشید و به پزشک تان ارائه دهید تا با کمک آن ها تدابیر لازمه در حین جراحی اندیشیده شود. همینطور چنانچه به دارو یا مواد خاصی آلرژی دارید باید حتما قبل از عمل با پزشک تان در میان بگذارید.
 • بهترین جراح پلاستیک در مورد اهداف شما و هم چنین در مورد میزان ضعف عضلات دیواره شکم، پوست اضافی و چربی زیر جلدی دیواره شکم صحبت خواهد کرد. وی هم چنین در مورد نوع ایجاد شکم که برای شما ایده آل است و این که چه نوع نتیجه ای را می توانید انتظار داشته باشید، صحبت خواهد کرد.

چه مراقبت های بعد از اتمام جراحی تامی تاک ضرورت دارد؟

 • معمولاٌ تا چند روز پس از جراحی دردی را در طیف های مختلف متوجه خواهید که در این شرایط با کمک پزشک متخصص دارو های را در جهت کاهش درد مصرف کنید.
 • هم چنین تا حدود 2-3 هفته استراحت کنید و از انجام هر گونه فعالیت های جسمی سنگین و نیمه سنگین خودداری کنید. در این صورت برنامه ورزشی خود را نیز به بعد از بهبودی کامل موکول کنید.
 • از پوشش های گنی مناسبی استفاده کنید تا نتایج دلخواهی از جراحی کسب کنید.
 • با رعایت برنامه غذایی که دکتر نادری در ادامه بدان اشاره می کند می توان به نتیجه ای مطلوب از این نوع جراحی زیبایی شکمی رسید.

 

ماهیچه های شکم چگونه ترمیم می شود؟

در حین عمل جراح و تیم جراحی از بخیه های دائمی برای سفت شدن عضلات شکم استفاده می کند. این بخیه ها از جنس مخصوصی ساخته شده اند و با گذشت زمان از بین نمی روند (در داخل عضلات شما قرار دارند و قابل مشاهده نیستند).

دوره نقاهت بعد از عمل جراحی زیبایی شکم چقدر است؟

به محض این که از اتاق عمل بیرون رفتید و هم چنان احساس گیجی ناشی از بیهوشی داشته اید باید حتما فرد را تحت عنوان همراه در کنار خود داشته باشید تا با کمک وی بتوانید به هوشیاری باز گردید. سپس بعد از ترخیص از بیمارستان باید با مشورت از پزشک جراح تان مدت زمانی را به طور کامل استراحت کنید و در انی حین باید از محفظه های که با لوله  های که در شکم تان به بیرون آمده است که تحت عنوان درن از آن ها یاد می شود به خوبی نگهداری منید تا به راحتی مایعات و خون آبه های بعد از عمل تخلیه شوند. تا پس از چند روز جراح آن را از بدن تان خارج کند. البته به طور خلاصه می توان گفت فرآیند بهبودی در این افراد بسته به شرایط فیزیکی و روحی شان متفاوت است اما مدت زمان استراحت به طور میانگین 2_3 هفته است که در این دوران باید نکات مراقبتی را به خوبی رعایت کنید تا جراحی موفقیت آمیزی را تجربه کنید. اما نتایج حاصل از جراحی به مدت حدود 3_6 ماه طول می کشد.

جراحی شکم چقدر طول می کشد؟

در روز عمل خود، باید حداقل 3 ساعت در مرکز جراحی باشید. خود جراحی تقریباً 2/1 ساعت در جراحی به طول می انجامد و زمان باقی مانده برای انجام بیهوشی و آماده سازی شما برای رفتن به خانه صرف می شود.

هزینه جراحی ابدومینوپلاستی چقدر است؟

هزینه جراحی شکم شما شامل کلیه قرارهای ملاقات قبل و بعد از عمل، بیهوشی، مواد مورد استفاده در حین انجام جراحی و  هم چنین هرگونه لباس فشرده سازی بعد از عمل می باشد. تجویز داروهای مسکن هزینه جراحی را شامل نمی شود.

خلاصه مطلب

با مطالعه مطالب فوق می توانید به پاسخ حجم عظیمی از پرسش های تان دست یابید و هم چنین چنانچه سوالی دیگری در این مورد داشتید می توانید در انتهای این مقاله در قسمت دیدگاه مطرح نمائید تا دکتر نادری با تخصص و دقت بالایی که دارند اقدام به پاسخ گویی آن کنند.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 7 میانگین: 4.6]
دکتر داریوش نادری

دکتر داریوش نادری

دکتر داریوش نادری متولد ۱۳۴۴ بعد از اتمام دوران تحصیل در مقاطع راهنمایی و دبیرستان (دبیرستان البرز) در سال ۱۳۶۲ وارد دانشکده پزشکی شیراز و در سال ۱۳۶۹ از این دانشگاه به عنوان پزشک عمومی فارغ التحصیل گردیده است . در سال ۱۳۷۱ رزیدنتی جراحی عمومی را در دانشگاه تهران شروع و در سال 1375 به عنوان جراح عمومی فارغ التحصیل شده است و در سال ۱۳۸۰ دوره فوق تخصصی جراحی پلاستیک و زیبایی را در بیمارستان امام خمینی تهران آغاز و در سال ۱۳۸۳ با کسب رتبه اول در امتحان فوق تخصصی جراحی پلاستیک و زیبایی فعالیت خود را آغاز نموده است.

برچسب ها:
مقالات مرتبط
رفع سلولیت با دستگاه اوندا

رفع سلولیت با دستگاه اوندا

امروزه چاقی یکی از معضلاتی است که در اثر خوردن بیش از اندازه مواد مضر، تحرک کم و به طور کلی سبک زندگی ناسالم ایجاد می شود. چربی بیش تر در نواحی پهلو و شکم افراد ظاهر می شود. بیش تر افراد برای کم کردن وزن خود و رهایی از چربی های اضافه این قسمت ها و یا قسمت های دیگر بدن...

بهترین جراح زیبایی شکم در تهران

بهترین جراح زیبایی شکم در تهران

امروزه چاقی به عنوان یک عارضه بزرگ شناخته شده است که علاوه بر تاثیرات مخرب آن بر روی روان افراد می تواند ریشه بروز بسیاری از مشکلات و بیماری های جسمی هم باشد. پس انجام جراحی های زیبایی شکمی می تواند برای افرادی که از افزایش بیش از حد وزن رنج می برند بسیار مفید باشد و...

هزینه عمل ابدومینوپلاستی

هزینه عمل ابدومینوپلاستی

آیا شما هم قصد انجام عمل جراحی شکم یا همان ابدومینوپلاستی را دارید؟ آیا این عمل صرفاٌ برای افراد خاصی است یا این که هر کسی می تواند از مزایا این عمل جراحی بهره مند شود؟ آیا می دانید قیمت عمل ابدومینوپلاستی چقدر است؟ با توجه به پرسش های مکرر شما مخاطبین عزیز، اینک قصد...

پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

0 دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *