دکتر داریوش نادری / جراحی سینه / تزریق چربی به سینه
مدت زمان مطالعه ۶ دقیقه

تزریق چربی به سینه

برخی از خانم ها از اندازه و فرم سینه های خود ناراضی اند و به دنبال راه کاری جهت افزایش حجم آن ها هستند، اما برای رسیدن به این هدف، به روش پروتز سینه که از متداول ترین روش افزایش حجم و تقویت پستان می باشد علاقه ای ندارند. خوشبختانه به این گروه از افراد باید بگوییم که چنین امری با تزریق چربی به سینه امکان پذیر است که در این روش از چربی خود فرد به جای پروتز سینه استفاده می شود تا سایز سینه ها بیشتر شود. این چربی از نقاط مختلف بدن که دارای چربی اضافی هستند با روش لیپوساکشن برداشته و سپس برای تقویت آن به سینه ها تزریق می شود. همچنین باید بیان کنیم که تزریق چربی در بسیاری از روش های زیبایی در نقاط مختلف بدن مورد استفاده قرار گرفته و در افزایش حجم پستان نیز محبوبیت و شوق عظیمی پیدا کرده است.
در این نوشته قصد داریم به توضیحات بیشتری در مورد چگونگی تزریق چربی به سینه و مزایا و معایب آن بپردازیم. با ما همراه باشید؛

در ابتدا برای درک بهتر موضوع شما را تماشای ویدئوی ذیل که شامل عمل “تزریق چربی به سینه” توسط دکتر داریوش نادری، فوق تخصص جراحی پلاستیک می باشد دعوت می نمائیم.

چگونگی تزریق چربی به سینه

به طور معمول، یک فرآیند تزریق چربی با بررسی قسمت های بدن که می تواند اهدا کننده بافت چربی باشد، آغاز می شود. در زمان عمل، هنگامی که پزشک از قسمت های منتخب (شکم، باسن، ران و غیره) چربی برداشت می کند، ابتدا باید چربی را خالص سازی کند. روند حذف ناخالصی باید ملایم و آهسته باشد، به همین دلیل یک فرآیند تزریق چربی نسبت به جراحی پروتز سینه به زمان بیشتری نیاز دارد.

در صورت لزوم، جراح از چندین قسمت مختلف بدن چربی را برداشت خواهد کرد. از طریق لیپوساکشن، این بافت چربی استخراج، تهیه و سپس در سینه تزریق می شود تا جایی که آن ها بزرگ تر و گردتر شوند.
از آنجا که نیاز به زمان کافی برای این روند وجود دارد، بسیاری از جراحان ترجیح می دهند روش تزریق را در چندین جلسه انجام دهند. در این حالت، به جای یک تزریق چربی بزرگ، چندین تزریق کوچک انجام می شود. جدای از راحت تر بودن، این روش همچنین در شکل گیری و تنظیم مجدد فرم متقارن هر دو سینه، دقت بیشتری به دنبال خواهد داشت.

دوره نقاحت پس از تزریق چربی

همانطور که قبلاً ذکر شد، بهبودی این روش بسیار راحت تر و سریع تر از سایر تکنیک های افزایش حجم سینه خواهد بود. از آنجا که حداقل برش های ایجاد شده وجود دارد، یک خانم می تواند به راحتی و فقط بعد از یک یا دو روز استراحت، وارد روند فعالیت های روزانه شود.

مزایای تزریق چربی به سینه

تزریق چربی به سینه

تزریق چربی به سینه

تقویت پستان با استفاده از چربی یک روش بالقوه و عالی است. چربی از قسمت های اضافی لیپوساکشن می شود و سپس به منظور افزایش سایز سینه به پستان ها تزریق می شود. اولین مزیت این است که از آنجا که یک فرد از چربی طبیعی بدن خود استفاده می کند، دیگر نیازی به پروتز سینه و یک جسم خارجی نیست. همچنین، اگر چربی به خوبی بهبود یابد، سینه ها بسیار طبیعی به نظر می رسند. علاوه بر این، برش های کمتری نیز انجام می شود که آن هم برش های چهار میلی متری است که برای برداشت (لیپوساکشن) و تزریق چربی استفاده می شود.

در زیر برخی از مزایای اصلی روش تزریق چربی به سینه آورده شده است؛

• از روش پروتز سینه طبیعی تر به نظر می رسد زیرا از منابع چربی بدن استفاده می شود.
• حداقل جای زخم وجود دارد زیرا نیاز به برش بسیار کمی خواهد داشت.
• به دلیل استفاده از بافت بدن خود بیمار، احتمال مشاهده عکس العمل نسبت به آن وجود ندارد.
• دارای ایمنی بالاتری نسبت به سایر تکنیک های بهبود ظاهر سینه ها می باشد.
• روشی حداقل تهاجمی است زیرا در طول تزریق چربی برش های کمتری ایجاد می شود و بنابراین دوره ریکاوری کوتاه و بسیار خفیف تر خواهد داشت.
• امکان برداشتن چربی از نقاط دیگر بدن وجود دارد که دارای چربی اضافی هستند و این امر خود باعث کاهش حجم چربی در آن مناطق خواهد شد.
• احتمال پاره گی یا سوراخ شدن بافت چربی وجود نخواهد داشت.

معایب تزریق چربی

دقیقاً مانند هر عمل پزشکی، این روش نیز دارای جوانب مثبت و منفی است. در این قسمت به معایب تزریق چربی خواهیم پرداخت؛

• عمل جراحی کمی طولانی تر نسبت به روش های دیگر خواهد بود.
• برای حاصل شدن نتیجه رضایت بخش حتماً باید توسط جراح پلاستیک با تجربه و دارای مهارت بالا انجام پذیرد.
• به اندازه نصف CUP افزایش در سایز سینه ایجاد می کند.
• چربی دارای فرم خاصی نیست، در صورتی که پروتز ها دارای شکلی خاص هستند و باعث تغییر فرم سینه به صورت دلخواه خواهند شد.
• با پروتز سینه تا حد متوسطی می توان افتادگی سینه را برطرف کرد که این امر در تزریق چربی ممکن نیست.
• امکان جذب چربی توسط بدن نیز وجود دارد که باعث پایین آمدن کیفیت نتیجه خواهد شد و در این صورت به تزریق مجدد نیاز می باشد.
• متقاضی باید دارای چربی اضافه در بدن خود باشد. درواقع یکی از پیش نیازهای انجام این روش، وجود چربی اضافی در قسمت های خاصی از بدن است. به عنوان مثال، اگر بسیار لاغر هستید، پیدا کردن چربی در جای دیگری از بدن و تزریق آن در سینه ها امری غیر ممکن خواهد بود.

در پایان اینکه
تزریق چربی به سینه توسط بهترین جراح پلاستیک در تهران، با نتایج بهینه و افزایش اعتماد به نفس در بسیاری از متقاضیان این روش همراه بوده است.
بسیاری از خانم هایی که به فکر پروتز سینه می افتند، تزریق چربی را راه حل مناسبی برای سینه های کوچک و غیر جذاب خود می دانند. اگر شما نیز قصد انجام چنین روشی را دارید باید در طول جلسات مشاوره و معاینه با جراح متخصص در مورد مزایا و معایب این روش و همچنین اینکه تزریق چربی برای شما مناسب است یا خیر، صحبت کنید.
همچنین از آنجا که تزریق چربی در هر مورد نسبت به دیگران دارای نتایج متفاوت است، جراح پلاستیک باید مراقبت های فردی را به هر بیمار ارائه دهد.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]
دکتر داریوش نادری

دکتر داریوش نادری

دکتر داریوش نادری متولد ۱۳۴۴ بعد از اتمام دوران تحصیل در مقاطع راهنمایی و دبیرستان (دبیرستان البرز) در سال ۱۳۶۲ وارد دانشکده پزشکی شیراز و در سال ۱۳۶۹ از این دانشگاه به عنوان پزشک عمومی فارغ التحصیل گردیده است . در سال ۱۳۷۱ رزیدنتی جراحی عمومی را در دانشگاه تهران شروع و در سال 1375 به عنوان جراح عمومی فارغ التحصیل شده است و در سال ۱۳۸۰ دوره فوق تخصصی جراحی پلاستیک و زیبایی را در بیمارستان امام خمینی تهران آغاز و در سال ۱۳۸۳ با کسب رتبه اول در امتحان فوق تخصصی جراحی پلاستیک و زیبایی فعالیت خود را آغاز نموده است.

برچسب ها:
مقالات مرتبط
لیفت سینه

لیفت سینه

بهترین جراحی زیبایی سینه در خانم ها جراحی لیفت سینه یک عمل زیبایی است که باعث فرم دهی به سینه می گردد. سینه های زن به تدریج در طول روند پیری استحکام و جوانی خود را از دست می دهند. تغییرات شدید بدن مانند بارداری، شیردهی یا کاهش وزن نیز می تواند باعث افتادگی و بزرگ شدن...

آیا تزریق چربی برای افزایش سایز سینه مناسب است؟

آیا تزریق چربی برای افزایش سایز سینه مناسب است؟

چه راه حلی برای افزایش سایز سینه در خانم ها مناسب است؟ آیا می دانید تزریق چربی در چه نقاطی از بدن امکان پذیر است؟ در ادامه قصد داریم در مورد روش های عمل جراحی و غیر جراحی بزرگ کردن سایز پستان خانم ها یا همان جراحی که از آن تحت عنوان ماموپلاستی افزایشی نیز یاد می کنند،...

لیفت و پروتز سینه به طور همزمان

لیفت و پروتز سینه به طور همزمان

همانطور که می دانید زیبایی و جذابیت در اندام برای خانم ها بسیار مهم است، در همین راستا سینه های خوش فرم و متناسب با اندام یک اصل تاثیر گذار در این جذابیت است، به همین خاطر بسیاری از خانم ها برای دوچندان کردن سینه های شان از انواع روش های جراحی و غیر جراحی کمک می گیرند...

پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

0 دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *